Toprak Satisi

50 %
50 %
Information about Toprak Satisi

Published on February 3, 2009

Author: atmaca77

Source: slideshare.net

Ülkemizde Yaşanan Son Gelişmeler İle İlgili Küçük Bir Test

Terör faaliyetleri ile ilgili gündemdeki gelişmeler

Diyarbakır’da PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucunda bir bekçi şehit oldu. Yapılan operasyon sonucunda terörist ölü ele geçirildi.

Sonra Diyarbakır Belediye Başkanı kimi ziyaret etti? a. Şehit bekçinin ailesini. b. Teröristin ailesini.

b. Teröristin ailesini.

Bu ziyaretten sonra Diyarbakır Belediye Başkanı’nı, üzüntüsünü paylaşmak için dert ortağı olarak kim ziyaret etti ? a. Cami imamı. b. Teröristin ailesi. c. ABD Adana 2 nci Konsolosu Alicia Allison (ne alakası var?) ç. Berlusconi. d. Arsenal Tekn.Dir. Arsen Vengel

c. ABD Adana 2 nci Konsolosu Alicia Allison.

Diyarbakır Belediye Başkanı’nın başka ne tür amme hizmetleri oldu ? a. Ölen teröristin anısına sebil yaptırdı. b. Camide hatim indirtti. c. Öldürülen teröristin Adana’daki mübarek (!) naaşını aldırtmak için “Belediye”nin ambulansını gönderdi. ç. Türkiye eğitim vakfı’na bağışta bulundu.

c. Öldürülen teröristin Adana’daki mübarek (!) naaşını aldırtmak için “Belediye”nin ambulansını gönderdi.

Yabancılara Toprak Satışı

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü Yabancı İşler Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan “14 Temmuz 2004 tarihli Yabancı Gerçek Kişilerin Türkiye Geneli İstatistik Raporu”na göre, Türkiye’de gayrimenkula yatırım yapan yabancı sayısı açıklanmıştır.

Bu rapora göre Türkiye’de kaç yabancı gayrimenkule yatırım yapmıştır? a. 78 b. 260 c. 44.740 ç. 05 d. Bunlardan daha fazla e. Yabancıların Türkiye’de ne işi var ?

c. 44.740

Yabancı DOSTLARIMIZA (!) satılan vatan toprağının toplamı kaç metrekaredir? a. 250 metrekare b. 44.740 metrekare c. 2.734.083.920 metrekare d. 3.650 metrekare

c. 2.734.083.920 metrekare

Vatan topraklarından satın alan ülkelerden birisi aşağıdakilerden hangisidir ? a. Guatemala b. Dominik Cumhuriyeti, (Dominik neresi?) c. Kuzey Kore ç. El Salvador d. Bahreyn e. Venezüella f. Filipinler g. Sırbistan-Karadağ h. Hepsi

h. Hepsi

Peki… Vatan toprağı bugüne kadar toplam kaç ülkeye satılmıştır ? a. 17 b. 11 c. 9 d. 68 e. Fark etmez, önemli olan gelen para !!!

d. 68

Peki… 81 ilin kaçında vatan toprağı satılmıştır ? a. 10 b. 30 c. 40 ç. 63 d. 70 e. Yok artık daha neler… Bir elin parmaklarının sayısını geçmez bence.

d. 70

Aşağıdaki hangi ülke vatandaşları ülkemizden en fazla toprak alımı yapmıştır ? a. Stratejik Müttefikimiz ve kankamız ABD b. Gurbetçilerin İkinci Vatanı Almanya c. Apo’yu saklayan İtalya ç. Ermeni tasarısını kabul eden Fransa d. Dost ve kardeş ülke Yunanistan e. Can dostumuz İngiltere

d. Dost ve kardeş ülke Yunanistan

Peki… Gayrimenkulu olan 68 ülke vatandaşının yüzde kaçını Yunanlı kardeşlerimiz oluşturuyor ? a. % 5 b. % 10 c. % 33

c. % 33

En fazla toprak alan ülkelerin sıralaması nedir ?

a. Yunanistan b. Almanya c. Suriye ç. İngiltere d. Avusturya e. Hollanda f. Fransa g. Belçika ğ. İtalya

Peki… Yunanlı kardeşlerimiz en fazla hangi şehrin neresinden vatan toprağı satın alıyor ? a. TUNCELİ, Çemizkezek b. ŞIRNAK, Cizre c. URFA, Siverek ç. İSTANBUL, Fener Rum Patrikhanesi

ç. İSTANBUL, Fener Rum Patrikhanesi

Peki… Yunanlı kardeşlerimiz neden en fazla İSTANBUL, Fener Rum Patrikhanesi’nden alıyor ? a. Yeşillik olsun diye. b. Pazar ayinlerine gidiş kolay olsun diye. c. Oranın papazı daha iyi ayin yapıyormuş. ç. İstanbul deniz kenarı diye. d. Bizi çok sevdikleri için. e. Fenerin maçlarına gitmek için. f. Vatikan devleti gibi bir devlet kurmak için.

Arif Olan Anlar. Kafanızı çalıştırın

Peki… Metrekare cinsinden en fazla vatan toprağı nerede satılmıştır ? a. Tokat. b. Yozgat. c. Karaman. ç. GAP bölgesinde Kilis, Mardin, Hatay. d. Antalya e. Kemer f. Alanya g. Marmaris h. Edirne

ç. GAP bölgesinde Kilis, Mardin, Hatay.

Peki… GAP bölgesindeki Kilis, Mardin ve Hatay’da toprakları en fazla kim almış olabilir ? a. Monaco b. Kenya c. Suriye ve Lübnan. d. Mozambik. e. Patagonya.

d. Suriye ve Lübnan.

Peki… satılan vatan topraklarının en büyük özelliği ne ? a. İşe yakın b. Okula yakın c. Sınır boyları, su kaynakları, verimli tarım arazileri. ç. Doğal gaz var, hem de jakuzili. d. Kat kaloriferli. e. Muhit çok iyi

c. Sınır boyları, su kaynakları, verimli tarım arazileri.

Peki… yabancı dostlarımız neden vatan toprağımızı satın alıyorlar ? a. Türk Kızları güzel diye b. Türkiye’yi çok sevdikleri için. c. Helga ve Nataşalar Türk erkeklerinin gücünü bildikleri için. ç. Ülkemizin stratejik noktalarını kontrol altına almak, ulusal egemenliğimizi ipotek altına almak. d. Tarla domatesi yemek için. e. O gelenler yabancı sermaye. Yabancı sermaye girişi faydalıdır. Bence alsınlar. Faydalı bir eser.

ç. Ülkemizin stratejik noktalarını kontrol altına almak, ulusal egemenliğimizi ipotek altına almak.

07 Eylül 2004 tarihli gazetelerdeki haberlere göre: “ Şanlıurfa’ya içinde havra olan bir park yapılması için kaynağı belirsiz 20 milyon dolar verildi. Hükûmet bu para ile peygamberler şehri Urfa’nın merkezine bir kilise ve bir havra konduracak.”

07 Eylül 2004 tarihli gazetelerdeki haberlere göre: Merkez Bankası’nın verilerine göre son 1,5 yıl içerisinde, Hükümetin yabancıların mülk edinmesini kolaylaştırdığı Temmuz 2003 tarihinden itibaren.., Yabancılar 1,9 milyar dolarlık toprak almış durumda.

Tapu Kadastro Müdürü Zeki Adalı: “ Bunda endişe edecek bir şey yok” diyor. Ancak 22 milyon km.karelik Osmanlı da bu şekilde ufak ufak parçalanmaya başlamıştı.

Düşünen Beyinlere Soru: Yabancıların Türkiye’de toprak satın alması niye kolaylaştırıldı ? Bunun Türklükle, İslâmla ne alakası var ? Türkiye bundan ne kazanacak ? AB üyeliği için ise, bu AB aynı şartı yeni üye yaptığı bazı ülkeler için niçin öne sürmedi?

Mustafa ÇINKI adlı yazar; RANT LORDLARI adlı kitabında: Türkiye’nin yabancı şirketlere tam 100.000 km.karelik bir alanda maden arama ruhsatı verdiği yazıyor. Bu; Türk halkının kendi vatanının yedide birine yabancıların izni olmadan giremeyeceği anlamına gelir.

Osmanlı Devletini de “ TARİHİ ESER ARAMAK İÇİN RUHSAT ALAN” Ama asıl niyetleri petrol bulmak olan yabancılar parçalamadı mı ?

Hatay Üzerinde Oynanan Oyunlar

Hatay İli Atatürk’ün ölümünden bir yıl sonra 1939’da halk oylaması ile anavatana katıldı.

Araştırmacı-yazar Hulki Cevizoğlu’na göre; Türkiye - Fransa arasında imzalanan Hatay anlaşmasının gizli bir maddesi var. Bu maddeyi bilen var mı?

Anlaşma imzalandıktan 100 yıl sonra Hatay’da bir halk oylaması daha yapılacaktır. Yani 35 yıl sonra 2039’da.

Sonuç: Bu hızla giderse Hatay’da nüfus dengesi Türk nüfus aleyhine bozulabilir ve Hatay Suriye’ye geçebilir.

Geçsin n’olur ki?

İskenderun limanı Doğu Akdeniz’in en büyük limanıdır ve Ortadoğu petrolleri Kerkük-Yumurtalık boru hattı ile buradan dünyanın 4 bir yanına sevk edilir.

Hâlen inşa hâlinde olan Bakü-Tiflis-Ceyhan petrol boru hattı da buradan dış pazarlara açılacaktır.

Hatay’ın elden çıkması demek; İskenderun Limanı üzerindeki Türk hakimiyetinin, ciddî anlamda azalması anlamına gelir.

Peki bu iş nasıl oluyor da oluyor? Bunlara kim izin vermiş böyle ?

19.07.2003 tarihinde TBMM tarafından AB uyum yasalarının çıkarılması kapsamında hazırlanan bir kanun ile yabancıların toprak alımı serbest hale geldi.

Peki… Bu işin daha önce bir benzeri var mı ?

Evet var. 1984 ve 1986 döneminde 2 defa benzer kanunlar çıkarılmış ve Anayasa Mahkemesi tarafından; “ Toprağın devletin vazgeçilmez temel unsuru ve bağımsızlık simgesi olduğu” gerekçesi ile iptal edilmiştir.

Peki biz AB’ye uyduk da… AB bize uydu mu ? Yani biz de gidip, Avrupa’dan falan tarım arazisi alabilir miyiz ?

Tabii alabiliriz, parayı veren düdüğü çalar. b. Elbette yani, hayatta her şey karşılıklı. c. Almasak da olur, onlar bizim kardeşimiz sayılır. Aramızda böyle şeylerin konusu bile olmaz. ç. Alırız almasına da… Uzak diye almıyoruz.

Tabii alabiliriz, parayı veren düdüğü çalar.

b. Elbette yani, hayatta her şey karşılıklı.

c. Almasak da olur, onlar bizim kardeşimiz sayılır. Aramızda böyle şeylerin konusu bile olmaz.

ç. Alırız almasına da… Uzak diye almıyoruz.

Elinin körünü alırsın !!! ALAMAZSIN

A aaaa !... Niye ki?

Çünkü onlar millî menfaatlerini koruyorlar da ondan…

Yoksa onlar kendi vatanlarını bizim vatanımızı sevdiğimizden daha mı çok seviyorlar ?

Afrika’ya gelen beyaz sömürgecilerin ardından bir Afrikalı ne demiş? Bilen var mı?

“ Beyazlar, Afrika’ya geldiklerinde bizim topraklarımız, onların İncilleri vardı. Bize gözlerimizi kapatarak dua etmeyi öğrettiler. Uyandığımızda gördük ki, onların toprakları, bizim İncillerimiz vardı !...”

Ve İsrail !...

Yeniçağ gazetesinin haberine göre: İsrail vatandaşı Yahudi kadınlar Türkiye’ye gelerek doğum yapıyorlar. İsrail’in GAP bölgesindeki Oyunları

Bugüne kadar 2.000 Yahudi kadın Şanlıurfa’ya gelerek İtalyan Hastanesinde doğum yaptı.

Dünyaya gelen çocukların doğum yeri Şanlıurfa. Yani hepsinin T.C.Devleti Vatandaşı olma hakkı var.

Bunlar T.C. Vatandaşı olamasalar dahi, Bu kadınların Türkiye’ye gelip de doğum yapmalarının nedeni, bu hastanenin Kadın Doğum doktorunun iyi olması değil herhalde !...

Çocuklarına resmî “ Doğum Belgesi” alan Yahudi aileler doğumdan sonra hemen İsrail’e dönüyorlar.

Gelecekte bu çocuklar, GAP Bölgesinde diledikleri gibi toprak alıp satabilecekler. Aynı sizler gibi.

Yahudiler, İsrail devletini de aynı bu şekilde, Yani Araplardan toprak alarak kurmuşlardı.

BU VATAN KİMİN?

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda ? Şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda… Canı, cananı bütün varımı alsın da Hüda Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda

BU VATAN KİMİN ?

Bu vatan, toprağın kara bağrında sıradağlar gibi duranlarındır.

Yabancıların değil !...

TÜRK ÇOCUĞU ! Vatanına sahip çık.

Bastığın yerleri toprak diyerek geçme, tanı, Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı. Sen şehit oğlusun incitme yazıktır Atanı, Verme, dünyaları alsan da bu cennet vatanı !...

Peki… Bugüne kadar Türkiye’yi yöneten hükûmetler bunu bilmiyor mu ? Neden böyle kanunlar çıkartıyorlar ?

Memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar, gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler.

Peki Biz ne yapabiliriz?

İşte bu ahval ve şerait içerisinde dahi vazifen, Türk istiklal ve Cumhuriyetini kurtarmaktır !... Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.

Herkes millî vazife ve mes'uliyetini bilmeli, memleket meseleleri üzerinde o zihniyetle düşünüp çalışmayı itaat edinmelidir. M.Kemâl ATATÜRK

Millet işlerinde her ferdin zihninin başlı başına faaliyette bulunması lâzımdır. M.Kemâl ATATÜRK

www. alibabam .com [email_address]

www. alibabam .com

Add a comment

Related presentations

Related pages

Yabanciya Toprak Satisi: Amazon.de: Orhan Özkaya ...

Orhan Özkaya - Yabanciya Toprak Satisi jetzt kaufen. ISBN: 9789753434102, Fremdsprachige Bücher - Fremdsprachige Bücher
Read more

Yabancılara Toprak Satışı « Vatan Hainleri!

Posts about Yabancılara Toprak Satışı written by vatanhainleri. Vatan Hainleri! Türk’ün Ekmeğini Yiyip de Türk’e kılıç Sallama!!
Read more

Toprak Polyester Toptan Satişi | Facebook

Toprak Polyester Toptan Satişi is on Facebook. Join Facebook to connect with Toprak Polyester Toptan Satişi and others you may know. Facebook gives...
Read more

Toprak Polyester Toptan Satişi | Facebook

Toprak ile bağlantı kurmak için hemen Facebook'a kaydol. Kaydol Giriş Yap. Toprak Polyester Toptan Satişi Hakkında
Read more

TORF TOPRAK SATIŞI | Torflu Toprak

Torflu toprak hiçbir yerde bulunmayan çok zengin ve güzel bir topraktır.Antalya da torflu toprak bizden sorulur bu kadar da kesin ve net konuşuyoruz ...
Read more

Online toprak satışı - plantistanbul.com

Plantistanbul'da, koşulsuz iade, hemen gönderim ve tamamen ücretsiz kargo fırsatları ile Meyve Fidanları, Süs Bitkileri, elma, armut, erik, kiraz ...
Read more

TOPRAK SATIŞI (1) » Söylesem Tesiri Yok, Sussam Gönül Razı ...

TOPRAK SATIŞI (1) Fethiye’nin Yeşilüzümlü beldesinde Bir kahvede kalabalık bir grup sohbet ediyor. Köylüler, geçmişte tütün, üzüm ve badem ...
Read more

PROMETHEUS: FİLİSTİN - İSRAİL VE TOPRAK SATIŞI

24 Yıl Önce Bugün Filistin’in Bağımsızlığı İlan Edilmişti! 15 Kasım 1988! Kudüs’te El-Aksa Camii önünde ve Cezayir’de yapılan ...
Read more

Mısır'da yabancılara toprak satışı - Timeturk: Haber ...

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'nin bir Suudi Arabistan vatandaşının yerleşim alanlarda dışında toprak satın alma konusunda ...
Read more