Sprawozdanie z działalności Głównej Komisji Sportu Kartingowego w 2008 roku
Główna Komisja Sportu Kartingowego w 2008 roku opierała swoją pracę na realizacji zadań jakie zostały zapisane w Strategii Rozwoju Sportu Kartingowego na lata 2008 – 2015. Na tej podstawie opracowano przydział zadań dla poszczególnych członków GKSK. Praktycznie wszystkie zadania ujęte w planie pracy na 2008 rok zostały zrealizowane.
We wszystkich zawodach organizowanych w 2008 r. w Polsce startowało 371 zawodników tj. o 34 zawodników więcej niż w roku 2007. Były to zawody: o Puchar Ministra Edukacji Narodowej, Puchar Polski Kategorii Narodowych, Otwarty Puchar Polski Kategorii Międzynarodowych, Kartingowe Mistrzostwa Polski i Puchar Easykarta oraz Europejski Finał Pucharu Easykarta. W zawodach organizowanych za granicą w poszczególnych kategoriach startowała następująca ilość zawodników: w kategorii Easykart – 39 tj. o 10 więcej niż w 2007 r, ROK – 14 tj. o 5 więcej niż w 2007 r, KF3 – 2, KF2 -5. Od czterech lat ciągle przybywa zawodników startujących w kraju i za granicą. Mam nadzieję, że ta tendencja utrzyma się na dłuższą metę. Zawody w kraju rozgrywane były na 8 torach: w Biłgoraju, Gostyniu, Lublinie, Poznaniu, Radomiu, Koszalinie, Starym Kisielinie i w Suwałkach. Przeszkolono 62 sędziów klasy „P” i „M”. Powołano Kartingową Kadrę Narodową zaakceptowaną przez Zarząd Główny PZM i zatwierdzoną przez Ministerstwo Sportu.
Zawody krajowe
Kartingowe Mistrzostwa Polski W zawodach rangi Kartingowych Mistrzostw Polski rozegranych zostało 6 rund w następujących kategoriach: Młodzik 60, Młodzieżowa 125, ROK, ROK Junior, KF3 i KF2. W zawodach udział wzięło 94 zawodników tj. o 9 więcej niż w 2007 r. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: - w kat. Młodzik 60 – Bartosz Mruk – BTM Bydgoszcz – Mistrz Polski - w kat. ROK Junior – Jakub Głowacki – A. Wielkopolski – Mistrz Polski - w kat. ROK – Hubert Cebulski - A. Wielkopolski – Mistrz Polski - w kat. Młodzieżowa 125 – Artur Głowacki – Moto-Kart Suwałki – Mistrz P. - w kat. KF3 – Norbert Stańczyk – A. Radomski – Mistrz Polski - w kat. KF2 – Patryk Kulik – MKM Kometa Łódź – I miejsce w Pucharze GKSK Na uwagę zasługuje fakt, że w roku 2008 po raz pierwszy wystartowały kategorie międzynarodowe KF3 i KF2.
W zawodach rangi Kartingowych Mistrzostw Polski rozegranych zostało
6 rund w następujących kategoriach: Młodzik 60, Młodzieżowa 125, ROK,
ROK Junior, KF3 i KF2.
W zawodach udział wzięło 94 zawodników tj. o 9 więcej niż w 2007 r.
W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:
- w kat. Młodzik 60 – Bartosz Mruk – BTM Bydgoszcz – Mistrz Polski
- w kat. ROK Junior – Jakub Głowacki – A. Wielkopolski – Mistrz Polski
- w kat. ROK – Hubert Cebulski - A. Wielkopolski – Mistrz Polski
- w kat. Młodzieżowa 125 – Artur Głowacki – Moto-Kart Suwałki – Mistrz P.
- w kat. KF3 – Norbert Stańczyk – A. Radomski – Mistrz Polski
- w kat. KF2 – Patryk Kulik – MKM Kometa Łódź – I miejsce
w Pucharze GKSK
Na uwagę zasługuje fakt, że w roku 2008 po raz pierwszy wystartowały
kategorie międzynarodowe KF3 i KF2.
Puchar Easykarta W zawodach rangi Pucharu Easykarta w 8 rundach wystartowało łącznie 88 zawodników tj. o 20 więcej niż w 2007 roku. Zawodnicy startowali w następujących kategoriach: Easykart 60, Easykart 100, Easykart 125 Light, Easykart 125 Shifter. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli następujący zawodnicy: - w kat. Easykart 60 – Hubert Kalinowski – A. Podlaski, - w kat. Easykart 100 – Jacek Włodarczyk – A. Radomski, - w kat. Easykart 125 Light – Patryk Szczepanik – DMSB Niemcy - w kat. Easykart 125 Shifter – Karol Próchniak – A. Lubelski W roku 2008 po raz pierwszy wystartowała kategoria Easykart 125 Light. Po raz pierwszy w wyścigach pokazowych wystartowały dzieci w wieku 4 – 8 lat na kartach o pojemności 50 ccm w konkurencji zwanej „Trening”
W zawodach rangi Pucharu Easykarta w 8 rundach wystartowało łącznie
88 zawodników tj. o 20 więcej niż w 2007 roku. Zawodnicy startowali
w następujących kategoriach: Easykart 60, Easykart 100, Easykart 125
Light, Easykart 125 Shifter.
W poszczególnych kategoriach zwyciężyli następujący zawodnicy:
- w kat. Easykart 60 – Hubert Kalinowski – A. Podlaski,
- w kat. Easykart 100 – Jacek Włodarczyk – A. Radomski,
- w kat. Easykart 125 Light – Patryk Szczepanik – DMSB Niemcy
- w kat. Easykart 125 Shifter – Karol Próchniak – A. Lubelski
W roku 2008 po raz pierwszy wystartowała kategoria Easykart 125 Light.
Po raz pierwszy w wyścigach pokazowych wystartowały dzieci w wieku
4 – 8 lat na kartach o pojemności 50 ccm w konkurencji zwanej „Trening”
Europejski Puchar Easykarta W dniach od 22 do 24 sierpnia 2008 r. na torze kartingowym „Poznań” odbyły się po raz pierwszy w historii polskiego kartingu , zawody kartingowe rangi „Europejskiego Finału Easykarta”. Zawody zorganizowane zostały z inicjatywy Polskiego Związku Motorowego, Głównej Komisji Sportu Kartingowego i firmy Birel, a organizatorem zawodów był Automobilklub Wielkopolski. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z dziewięciu państw, którzy w sportowej rywalizacji walczyli w następujących kategoriach: Easykart 60, Easykart 100, Easykart 125, Easykart 125 Heavy i Easykart 125 Shifter. Łącznie w zawodach udział wzięło 123 zawodników z 9 krajów. Najliczniejszą grupę stanowili zawodnicy z Polski – 60, Włoch – 31i Rosji – 19. Po za tym w zawodach udział wzięli zawodnicy z Węgier, Czech, Chorwacji, Niemiec, Słowacji i Wielkiej Brytanii. W trakcie zawodów odbyli swój trening w obsadzie międzynarodowej również najmłodsi adepci kartingu w wieku od 4 do 7 lat, którzy wystąpili w kategorii Easykart 50 trening.
W dniach od 22 do 24 sierpnia 2008 r. na torze kartingowym „Poznań”
odbyły się po raz pierwszy w historii polskiego kartingu , zawody
kartingowe rangi „Europejskiego Finału Easykarta”.
Zawody zorganizowane zostały z inicjatywy Polskiego Związku
Motorowego, Głównej Komisji Sportu Kartingowego i firmy Birel,
a organizatorem zawodów był Automobilklub Wielkopolski.
W zawodach uczestniczyli zawodnicy z dziewięciu państw, którzy w
sportowej rywalizacji walczyli w następujących kategoriach: Easykart
60, Easykart 100, Easykart 125, Easykart 125 Heavy i Easykart
125 Shifter. Łącznie w zawodach udział wzięło 123 zawodników
z 9 krajów. Najliczniejszą grupę stanowili zawodnicy z Polski – 60,
Włoch – 31i Rosji – 19. Po za tym w zawodach udział wzięli zawodnicy
z Węgier, Czech, Chorwacji, Niemiec, Słowacji i Wielkiej Brytanii.
W trakcie zawodów odbyli swój trening w obsadzie międzynarodowej
również najmłodsi adepci kartingu w wieku od 4 do 7 lat, którzy wystąpili
w kategorii Easykart 50 trening.
Wśród zawodników polskich najlepsze miejsca w Europejskim Finale Easykarta zajęli: - w kategorii Easykart 60 – Hubert Kalinowski – 3 miejsce - w kategorii Easykart 100 – Jan Kisiel – 5 miejsce - w kategorii Easykart 125 Light – Mateusz Rzucidło – 2 miejsce - w kategorii Easykart 125 Shifter – Łukasz Szufrajda – 4 miejsce
Udział polskich zawodników w zawodach zagranicznych
Zimowy Puchar w Lonato W dniach 15 – 17 lutego 2008 roku odbył się 13 Puchar Zimowy w Lonato. Zawody rozegrano w trzech kategoriach: KF1, KF2, KF3. Polscy zawodnicy: Karol Basz, Mateusz Rzucidło i Aleks Zawada wystartowali w kategorii KF2. Najlepsze 18 miejsce zajął Karol Basz. Pozostali, ze względu na awarię sprzętu zajęli dalsze miejsca.
W dniach 15 – 17 lutego 2008 roku odbył się 13 Puchar Zimowy w Lonato.
Zawody rozegrano w trzech kategoriach: KF1, KF2, KF3.
Polscy zawodnicy: Karol Basz, Mateusz Rzucidło i Aleks Zawada
wystartowali w kategorii KF2.
Najlepsze 18 miejsce zajął Karol Basz. Pozostali, ze względu na awarię
sprzętu zajęli dalsze miejsca.
Włoska Kartingowa Strefa Północno-Wschodnia Na torze w Lonato w dniach 1 – 2 marca 2008 r. odbyła się runda włoskiej kartingowej strefy północno – wschodniej. Polscy zawodnicy odnieśli duży sukces. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z 5 krajów w kategoriach: Rok Cup, Junior Rok i Mini Rok. - w kategorii Rok Cup – Daniel Fuchs zajął 1 miejsce - w kategorii Rok Junior – Jakub Głowacki zajął 1 miejsce, - Patryk Kempiński – 2 miejsce.
Na torze w Lonato w dniach 1 – 2 marca 2008 r. odbyła się runda włoskiej
kartingowej strefy północno – wschodniej. Polscy zawodnicy odnieśli
duży sukces. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z 5 krajów
w kategoriach: Rok Cup, Junior Rok i Mini Rok.
- w kategorii Rok Cup – Daniel Fuchs zajął 1 miejsce
- w kategorii Rok Junior – Jakub Głowacki zajął 1 miejsce,
- Patryk Kempiński – 2 miejsce.
Eliminacje Mistrzostw Europy W dniach 10 – 13 lipca w Val Vibrata we Włoszech odbyły się Eliminacje Mistrzostw Europy w kategorii KF2 i KF3. W eliminacjach tych wystartowało 7 naszych zawodników. W kategorii KF2: Karol Basz, Maja Moeler, Patryk Kulik, Aleksander Zawada i Mikołaj Pęcak. W kategorii KF3: Norbert Stańczyk i Adrian Tyliński. W końcowej klasyfikacji Karol Basz zajął 2 miejsce. Od czasów Roberta Kubicy polski zawodnik stanął na podium w zawodach klasy Mistrzostw Europy.
W dniach 10 – 13 lipca w Val Vibrata we Włoszech odbyły się Eliminacje
Mistrzostw Europy w kategorii KF2 i KF3. W eliminacjach tych
wystartowało 7 naszych zawodników. W kategorii KF2: Karol Basz, Maja
Moeler, Patryk Kulik, Aleksander Zawada i Mikołaj Pęcak.
W kategorii KF3: Norbert Stańczyk i Adrian Tyliński.
W końcowej klasyfikacji Karol Basz zajął 2 miejsce. Od czasów Roberta
Kubicy polski zawodnik stanął na podium w zawodach klasy Mistrzostw
Europy.
Ogólnoświatowy Finał Easykarta W dniach 16 – 19.10.2008 r. odbył się Ogólnoświatowy Finał Easykarta w Jesolo. Łącznie startowało 274 zawodników w tym 39 polskich. Najlepszymi polskimi zawodnikami w poszczególnych kategoriach okazali się: - w kategorii Easykart 60 – Hubert Kalinowski – 7 miejsce, - w kategorii Easykart 100 – Jan Kisiel – 10 miejsce, - w kategorii Easykart 125 Light – Seweryn Szczepanik – 5 miejsce - w kategorii Easykart 125 Shifter – Karol Próchniak – 8 miejsce W jazdach treningowych kategorii Easykart 50 startowały dwie polskie dziewczyny: Anita Huminiecka i Małgorzata Rzucidło.
W dniach 16 – 19.10.2008 r. odbył się Ogólnoświatowy Finał Easykarta
w Jesolo. Łącznie startowało 274 zawodników w tym 39 polskich.
Najlepszymi polskimi zawodnikami w poszczególnych kategoriach okazali
się:
- w kategorii Easykart 60 – Hubert Kalinowski – 7 miejsce,
- w kategorii Easykart 100 – Jan Kisiel – 10 miejsce,
- w kategorii Easykart 125 Light – Seweryn Szczepanik – 5 miejsce
- w kategorii Easykart 125 Shifter – Karol Próchniak – 8 miejsce
W jazdach treningowych kategorii Easykart 50 startowały dwie polskie
dziewczyny: Anita Huminiecka i Małgorzata Rzucidło.
Światowy Finał ROK-a W dniach 17-19. 10. 2008 r. na torze w Lonato odbył się Światowy Finał ROK-a. Startowało 95 zawodników w tym 14 polskich w trzech kategoriach. Najlepszymi naszymi zawodnikami okazali się: - w kategorii Rok Cup – Daniel Fuchs – 6 miejsce - w kategorii Rok Junior – Jakub Głowacki – 3 miejsce - w kategorii Mini Rok – Igor Waliłko – 23 miejsce
W dniach 17-19. 10. 2008 r. na torze w Lonato odbył się Światowy Finał
ROK-a. Startowało 95 zawodników w tym 14 polskich w trzech
kategoriach. Najlepszymi naszymi zawodnikami okazali się:
- w kategorii Rok Cup – Daniel Fuchs – 6 miejsce
- w kategorii Rok Junior – Jakub Głowacki – 3 miejsce
- w kategorii Mini Rok – Igor Waliłko – 23 miejsce
Puchar Świata Karol Basz wystartował w Pucharze Świata w kategorii KF2 na torze w La Conca. Awansował do przedfinału jako 25. W finale przesunął się na 15 miejsce. Gdyby nie awaria silnika mógłby zająć bardzo wysoką lokatę. Ostatecznie zajął 26 miejsce.
Karol Basz wystartował w Pucharze Świata w kategorii KF2 na torze
w La Conca. Awansował do przedfinału jako 25. W finale przesunął się na
15 miejsce. Gdyby nie awaria silnika mógłby zająć bardzo wysoką lokatę.
Ostatecznie zajął 26 miejsce.
Jak działania Głównej Komisji Sportu Kartingowego wpisują się w Strategię Rozwoju Sportu Kartingowego na lata 2008 - 2015 Na podstawie wyników zawodów w poszczególnych kategoriach należy stwierdzić, że przybywa nam zawodników, a także kategorii w których zawodnicy osiągają bardzo dobre wyniki w kraju i za granicą. Rozwijają się nowe kategorie, poprawia się bezpieczeństwo zawodników i sprawność organizacyjna zawodów. Coraz więcej zawodników bierze udział w zawodach międzynarodowych. Główna Komisja Sportu Kartingowego jako główny cel w swojej strategii przyjęła: Rozwój sportu kartingowego wśród dzieci i młodzieży Cel ten realizowany jest poprzez priorytety, w których określone są szczegółowe działania oraz sposób realizacji poszczególnych zadań. Zadania te w planie pracy komisji zostały przydzielone poszczególnym członkom i są na bieżąco monitorowane.
Na podstawie wyników zawodów w poszczególnych kategoriach należy
stwierdzić, że przybywa nam zawodników, a także kategorii w których
zawodnicy osiągają bardzo dobre wyniki w kraju i za granicą. Rozwijają
się nowe kategorie, poprawia się bezpieczeństwo zawodników
i sprawność organizacyjna zawodów.
Coraz więcej zawodników bierze udział w zawodach międzynarodowych.
Główna Komisja Sportu Kartingowego jako główny cel w swojej strategii
przyjęła: Rozwój sportu kartingowego wśród dzieci i młodzieży
Cel ten realizowany jest poprzez priorytety, w których określone są
szczegółowe działania oraz sposób realizacji poszczególnych zadań.
Zadania te w planie pracy komisji zostały przydzielone poszczególnym
członkom i są na bieżąco monitorowane.
Struktura rozwoju sportu kartingowego w latach 2008 – 2015 Główny cel strategiczny Rozwój sportu kartingowego wśród dzieci i młodzieży Priorytet 1 Priorytet 2 Priorytet 3 Priorytet 4 Popularyzacja Wzrost poziomu Poprawa jakości Rozwój sportu wyników i sprawności infrastruktury kartingowego sportowych organizowanych sportowej zawodów
Priorytet 1 Popularyzacja sportu kartingowego Program KF3 W roku 2008 zdecydowano promować kategorię KF3. W tym celu GKSK zakupiła 10 silników oraz podwozia z przeznaczeniem dla zawodników, którzy zadeklarują starty w tej kategorii w roku 2008. Sprzęt zakupiono i przekazano zawodnikom po preferencyjnych cenach.
Program Easykart GKSK współpracowała z przedstawicielami w następujących obszarach: - zakup kartów po promocyjnych cenach, - zakup kartów 50cc na warunkach promocyjnych, aby rozpropagować sport kartingowy wśród najmłodszych w ramach programu Trening . T a inicjatywa zakłada stworzeni e szkół kartingowych i danie możliwości najmłodszym zawodnikom . Zakupionych zostało 15 kartów tej kategorii, gdzie najmłodsi starowali w treningach podczas zawodów organizowanych w Polsce a także za granicą.
GKSK współpracowała z przedstawicielami w następujących obszarach:
- zakup kartów po promocyjnych cenach,
- zakup kartów 50cc na warunkach promocyjnych, aby
rozpropagować sport kartingowy wśród najmłodszych w ramach
programu Trening . T a inicjatywa zakłada stworzeni e szkół kartingowych
i danie możliwości najmłodszym zawodnikom . Zakupionych zostało
15 kartów tej kategorii, gdzie najmłodsi starowali w treningach podczas
zawodów organizowanych w Polsce a także za granicą.
Program Easykart c.d. - zorganizowano wspólnie z Birelem Europejski Finał Easykarta w Poznaniu. W czasie zawodów przedstawiciele Birela pomagali naszym sędziom komisji technicznej, - udział polskich zawodników w Światowym Pucharze Easykarta w Jesolo. - udział polskich przedstawicieli na zakończeniu sezonu kartingowego w Desio w czasie, którego prezentowane było podwozie o nazwie „ Robert Kubica”
- zorganizowano wspólnie z Birelem Europejski Finał Easykarta
w Poznaniu. W czasie zawodów przedstawiciele Birela pomagali naszym
sędziom komisji technicznej,
- udział polskich zawodników w Światowym Pucharze Easykarta w
Jesolo.
- udział polskich przedstawicieli na zakończeniu sezonu kartingowego
w Desio w czasie, którego prezentowane było podwozie o nazwie
„ Robert Kubica”
Współpraca z Firmą Briggs & Stratton 1. Nawiązanie współpracy z Firmą Briggs & Stratton, która zobowiązała się do realizacji n/w zadań: - nadanie wszystkim lub wybranym zawodom jednorodnej oprawy organizacyjno – promocyjnej z silnym wsparciem medialnym, - objęcie opieką finansową najlepszego i najlepiej zapowiadającego się zawodnika kartingowego w Polsce, - dodatkowe pozafinansowe wsparcie promocyjno – medialne, - uliczna impreza pokazowa promująca sport kartingowy z piknikiem rodzinnym, - wypracowanie stałych patronatów medialnych, - formułowanie, dystrybucja i monitoring wykorzystania informacji prasowych, - inicjowanie materiałów na temat kartingu, - nawiązanie do kariery Roberta Kubicy – „B&S szuka następcy”.
1. Nawiązanie współpracy z Firmą Briggs & Stratton, która zobowiązała
się do realizacji n/w zadań:
- nadanie wszystkim lub wybranym zawodom jednorodnej oprawy
organizacyjno – promocyjnej z silnym wsparciem medialnym,
- objęcie opieką finansową najlepszego i najlepiej zapowiadającego się
zawodnika kartingowego w Polsce,
- dodatkowe pozafinansowe wsparcie promocyjno – medialne,
- uliczna impreza pokazowa promująca sport kartingowy z piknikiem
rodzinnym,
- wypracowanie stałych patronatów medialnych,
- formułowanie, dystrybucja i monitoring wykorzystania informacji
prasowych,
- inicjowanie materiałów na temat kartingu,
- nawiązanie do kariery Roberta Kubicy – „B&S szuka następcy”.
Współpraca z innymi firmami i mediami promującymi karting. 2. Nawiązano współpracę z magazynem „SPEED”, w którym od września ukazują się artykuły na temat sportu kartingowego. 3. Przekazywano informacje do newslettera sportowego PZM z zawodów i ważniejszych wydarzeń w sporcie kartingowym. 4. Przekazano karta Roberta Kubicy do Muzeum Sportu w Warszawie. 5. Kontynuowano starania o włączenie sportu kartingowego do Ogólnopolskiej Olimpiady Dzieci i Młodzieży.
2. Nawiązano współpracę z magazynem „SPEED”, w którym od września ukazują się artykuły na temat sportu kartingowego.
3. Przekazywano informacje do newslettera sportowego PZM z zawodów
i ważniejszych wydarzeń w sporcie kartingowym.
4. Przekazano karta Roberta Kubicy do Muzeum Sportu w Warszawie.
5. Kontynuowano starania o włączenie sportu kartingowego do
Ogólnopolskiej Olimpiady Dzieci i Młodzieży.
Priorytet 2 Wzrost poziomu wyników sportowych 1. Organizowane są cyklicznie w Bydgoszczy szkolenia dla kadry trenerskiej i instruktorskiej. 2. Przed Eliminacjami do Mistrzostw Europy zorganizowano trening kadry narodowej na torze Parma. Zawodnicy mogli doskonalić technikę jazdy pod nadzorem Mistrza Europy i Mistrza Świata Marco Ardigo. W kategorii KF3 wystartowało - 6 zawodników, a w kategorii KF2 - 8 zawodników. Kadrą zawodników opiekował się Mirosław Czub. 3. Opracowany został Regulamin Szczegółowy powoływania zawodników do Kadry Narodowej i Kadry Polskiego Związku Motorowego 4. Stworzono nową ofertę dotyczącą uprawiania sportu kartingowego: - wprowadzono do kalendarza sportu kartingowego na 2009 r. kategorię Rotax, - wprowadzono do rozgrywek strefowych w 2009 r. kategorię na silnikach czterosuwowych jako kategorię tanią dla młodzieży szkolnej.
1. Organizowane są cyklicznie w Bydgoszczy szkolenia dla kadry trenerskiej i instruktorskiej.
2. Przed Eliminacjami do Mistrzostw Europy zorganizowano trening kadry narodowej na torze Parma. Zawodnicy mogli doskonalić technikę jazdy pod nadzorem Mistrza Europy i Mistrza Świata Marco Ardigo. W kategorii KF3 wystartowało - 6 zawodników, a w kategorii KF2 - 8 zawodników. Kadrą zawodników opiekował się Mirosław Czub.
3. Opracowany został Regulamin Szczegółowy powoływania zawodników do Kadry Narodowej i Kadry Polskiego Związku Motorowego
4. Stworzono nową ofertę dotyczącą uprawiania sportu
kartingowego:
- wprowadzono do kalendarza sportu kartingowego na 2009 r.
kategorię Rotax,
- wprowadzono do rozgrywek strefowych w 2009 r. kategorię na
silnikach czterosuwowych jako kategorię tanią dla młodzieży
szkolnej.
Priorytet 3 Poprawa jakości i sprawności organizowanych zawodów 1. Opracowany został Ramowy Regulamin Sportu Kartingowego, który wejdzie w życie w 2009 r. i jest dostosowany do przepisów ustawy o sporcie kwalifikowanym, przepisów Polskiego Związku Motorowego oraz przepisów międzynarodowych. 2. Zorganizowano w Lublinie ogólnopolskie spotkanie z działaczami i zawodnikami sportu kartingowego. 3. Wyznaczono członka GKSK do kontaktów z zawodnikami i działaczami. 4. Zorganizowano szkolenie sędziów sportu kartingowego w czterech miastach Polski tj. w Bydgoszczy, Lublinie, Poznaniu i Radomiu w których oprócz sędziów klasy państwowej udział wzięli sędziowie klasy okręgowej, którzy w czasie zawodów pełnią odpowiedzialne funkcje. 5. Przy obsadach sędziowskich zawodów brano pod uwagę fachowość i doświadczenie sędziów w prowadzeniu zawodów.
1. Opracowany został Ramowy Regulamin Sportu Kartingowego, który wejdzie w życie w 2009 r. i jest dostosowany do przepisów ustawy
o sporcie kwalifikowanym, przepisów Polskiego Związku Motorowego oraz przepisów międzynarodowych.
2. Zorganizowano w Lublinie ogólnopolskie spotkanie z działaczami
i zawodnikami sportu kartingowego.
3. Wyznaczono członka GKSK do kontaktów z zawodnikami i działaczami.
4. Zorganizowano szkolenie sędziów sportu kartingowego w czterech miastach Polski tj. w Bydgoszczy, Lublinie, Poznaniu i Radomiu
w których oprócz sędziów klasy państwowej udział wzięli sędziowie klasy okręgowej, którzy w czasie zawodów pełnią odpowiedzialne funkcje.
5. Przy obsadach sędziowskich zawodów brano pod uwagę fachowość
i doświadczenie sędziów w prowadzeniu zawodów.
Poprawa jakości i sprawności organizowanych zawodów c.d. 6. Po każdych zawodach dokonywana była analiza i ocena pracy sędziów i innych osób funkcyjnych, a także organizatora zawodów. 7. W 2008 r. nie wpłynęła żadna skarga do Trybunału Polskiego Związku Motorowego. 8. Zwracano szczególną uwagę na bezpieczeństwo zawodników w czasie zawodów.
6. Po każdych zawodach dokonywana była analiza i ocena pracy sędziów i innych osób funkcyjnych, a także organizatora zawodów.
7. W 2008 r. nie wpłynęła żadna skarga do Trybunału Polskiego Związku Motorowego.
8. Zwracano szczególną uwagę na bezpieczeństwo zawodników w czasie zawodów.
Priorytet 4 Rozwój infrastruktury sportowej 1. Oddany został do użytku tor kartingowy w Radomiu dzieki bardzo dużemu zaangażowaniu kierownictwa Automobilklubu Radomskiego. 2. Naprawiono częściowo nawierzchnię na torach w Biłgoraju, Gostyniu i w Suwałkach. 3. Na zlecenie Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego przeprowadzony został Europejski Audyt torów w Biłgoraju, Lublinie i Radomiu. Audyt miał na celu wskazanie „Programów Operacyjnych” z których można się ubiegać o środki finansowe z Unii Europejskiej. 5. W czasie zawodów w 2008 roku nie odnotowano poważniejszych wypadków w czasie zawodów co oznacza, że obiekty do zawodów były dobrze przygotowane, a zawodnicy są dobrze wyszkoleni i odpowiednio przygotowani do rywalizacji sportowej. 6. Wyremontowany został tor w Miedzianej Górze, na którym w tym roku zaplanowane są zawody.
1. Oddany został do użytku tor kartingowy w Radomiu dzieki bardzo dużemu zaangażowaniu kierownictwa Automobilklubu Radomskiego.
2. Naprawiono częściowo nawierzchnię na torach w Biłgoraju, Gostyniu
i w Suwałkach.
3. Na zlecenie Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego
przeprowadzony został Europejski Audyt torów w Biłgoraju, Lublinie
i Radomiu. Audyt miał na celu wskazanie „Programów Operacyjnych”
z których można się ubiegać o środki finansowe z Unii Europejskiej.
5. W czasie zawodów w 2008 roku nie odnotowano poważniejszych
wypadków w czasie zawodów co oznacza, że obiekty do zawodów były
dobrze przygotowane, a zawodnicy są dobrze wyszkoleni i odpowiednio
przygotowani do rywalizacji sportowej.
6. Wyremontowany został tor w Miedzianej Górze, na którym w tym roku zaplanowane są zawody.
Dziękuję za uwagę
POLSKI ZWIĄZEK MOTOROWY SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI ZARZĄDU ... ZG Przewodniczący Głównej Komisji Sportu Kartingowego Przewodniczący ...
Read more
... SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI ... Głównej Komisji Sportu Samochodowego Przewodniczący Głównej Komisji Sportu Motocyklowego Przewodniczący ...
Read more
Sprawozdanie z zawodów ... nadzorowanie i kontrolowanie działalności statutowej. Z ramienia ZG PZM ... Głównej Komisji Sportu Kartingowego określony ...
Read more
... PZM we współpracy z ... Kartingowego. Przedstawiamy sprawozdanie z działalności Głównej Komisji Sportu Kartingowego za 2008 rok ...
Read more
SPRAWOZDANIE MERYTORYCZNE Z DZIAŁALNOŚCI ... Głównej Komisji Sportu Kartingowego ... z zakresu sportu kartingowego ...
Read more
Sprawozdanie z działalności Głównej Komisji ... Sprawozdanie z działalności Głównej Komisji Sportu ... Strona sportu kartingowego w ...
Read more
SPRAWOZDANIE Z DZIA ... składa sprawozdanie z działalności głównych komisji ... Czub Przewodnicz ący Głównej Komisji Sportu Kartingowego
Read more
2011 r. sportu kartingowego ... Sprawozdanie z działalności Głównej ... Kisielinie trwają prace nad przedłużeniem nitki toru kartingowego z ...
Read more
Add a comment