Seo prakticky

100 %
0 %
Information about Seo prakticky
Marketing
seo

Published on February 27, 2014

Author: hnatek

Source: slideshare.net

Description

Kurz SEO prakticky je určen majitelům webových stránek, kteří chtějí mít přehled o základních principech optimalizace pro vyhledávače.

SEO prakticky Marek Hnátek info@marekhnatek.cz @psavec

Co je SEO? ● ● ● Souhrn praktik, jejichž cílem je získání cílené návštěvnosti, vylepšení webu a návratnost investice. Jde o dlouhodobý proces. Ne jednorázovou záležitost. Primární je kvalitní obsah. Ten se poté podpoří.

Výhody a nevýhody SEO oproti jiným způsobům propagace ● ● (Nej)levnější způsob přivádění cílených návštěvníků. Výsledky se dostavují po delší době.

SEO nezajistí výdělek! ● K čemu je vysoká návštěvnost a první pozice, když web selhává v jiných oblastech?

Kdy větší investice do SEO není vhodná? ● ● Základní SEO se vyplatí vždy. V konkurenčních oblastech ale nemá smysl jít hlavou proti zdi.

Správný přístup k optimalizaci pro hledající uživatele ● Dbejte na lidský faktor – budou to používat lidé? Je to pro ně užitečné, zábavné, šokující? ● Vnímejte optimalizaci z pohledu vyhledávačů. ● Vyhněte se umělým metodám.

Cílem SEO je ● Mít kvalitní / užitečný / zajímavý obsah. ● Obsah podpořit. ● Mít zisk.

Cílem SEO není ● ● Získat první pozice na obskurní klíčová slova. Obcházení pravidel vyhledávačů – krátkodobý efekt a riziko penalizace.

On–page SEO vs. Off-page SEO ● ● On-page SEO: obsah webu. V podstatě vše na stránkách. Off-page SEO: vztah s jinými stránkami. Linkbuilding. Propagace.

On-page SEO ● Přístupný a uživatelsky přívětivý web ● Titulky ● Interní odkazy ● Meta description ● Obrázky ● Texty ● Další typy obsahu

Off-page SEO ● Vztah s ostatními weby ● Zpětné odkazy ● Reklamní a linkbuildingové kampaně

V marketingu souvisí vše se vším ● ● ● SEO je vyzdvihováno. Přitom je jen jednou složkou marketingového mixu. Ani dobré pozice na vhodná klíčová slova neznamenají zisk. Aby se z návštěvníka stal zákazník, musíte pracovat na konverzním poměru.

Jak měřit výsledky SEO ● ● ● Penězi :-) – musí ale vyhovovat další faktory. Zvýšením kvalitní návštěvnosti a zlepšením pozic ne longtail. Kvalitním obsahem a přístupnými stránkami. Důležitá jsou také technická specifika (počet zaindexovaných stránek a další)

Volba klíčových slov ● ● Kvalitní analýza klíčových slov a interpretace od odborníka vám dá kvalitní základ. Nejde jen o hledanost frází, ale především o to, jak jsou pro vás vhodné.

Hlavní fráze vs. Longtail ● ● Primární fráze vašeho oboru = (většinou) vysoká konkurence. Longtail = přiležitost, jak získat cílené návštěvníky.

SEO svépomocí, nebo s agenturou / freelancerem? ● ● Zvažte základní faktory (velikost webu, konkurence, rozpočet). Chcete spíše nasměrovat, nebo kompletně realizovat služby?

Jak vybrat dodavatele služeb ● Reference ● Přednášky, kurzy, publikace ● Výsledky vyhledávání ● Zeptejte se autorit ● Osobní setkání

Děkuji Vám za pozornost Marek Hnátek info@marekhnatek.cz @psavec

Add a comment

Related presentations

Brands are more invested today than ever before on curating and distributing paid,...

Marketers need to be creating and publishing original content across many differen...

As content marketing continues to increase in popularity in every industry, more m...

Il Direct Email Marketing (DEM) è una tipologia di marketing diretto che usa la po...

This presentation contains all 120 rules from Part 1 of the 2nd edition of "Email ...

Olá, somos o Paulo Bernardes e o Pedro Silvestre, temos uma ambição em comum de me...

Related pages

SEO optimalizace webových stránek pro vyhledávače a ...

Nabízíme Vám profesionální SEO optimalizaci webových stránek pro vyhledávače a linkbuilding s platbou až po dosažení výsledků.
Read more

Linkbuilding prakticky - časť I. | chodelka.sk

V minulých troch článkoch sme si povedali niečo o on-site SEO, (to, ktoré robíte webe). Teraz si ukážeme druhý typ SEO a tým je off-site.
Read more

Google Analytics prakticky | RobertNemec.com

Individuální školení Google Analytics prakticky je určeno všem zájemcům - začátečníkům i pokročilým. Naučíme Vás vše, co potřebujete ...
Read more

Optimalizace webových stránek pro vyhledávače.

SEO Plzeň. Zhotovení webových prezentací. Tvorba webových stránek Plzeň a tvorba webových prezentací v Plzni. Internetové prezentace. Alfa ...
Read more

Majú SEO články praktický význam? | Ako písať

<--!V poslednej dobe sa stáva trendom vytváranie SEO článkov, ktoré majú byť súčasťou off-page optimalizácie. Má však takýto linkbuilding ...
Read more

Naučmese.cz | Naučmese.cz

Školení SEO pro začátečníky Vyprodáno Chcete se naučit, jak předběhnout vaši konkurenci a získat více návštěvníků a lepší pozice ve ...
Read more

2x SEO prakticky a odborně | JsmeMarketing

O akci. Na další dvoupřednášku do Olomouce jsem si pozval skutečné odborníky na SEO, které již velmi dlouho znám a sleduji. Půjde o dvě ...
Read more

SEOloger - setkávání nejen SEO konzultantů | Pavel ...

Možná vám stejně jako mně chybí diskuse nad aktuálními problémy SEO. Prakticky, s dalšími konzultanty a se sdílením konkrétních zkušeností.
Read more

SEOUX - série SEO a UX školení pro weby, které ...

Jan Kvasnička a Pavel Ungr pořádají sérii kurzů SEO a UX po ČR. aby pomohli vytvořit weby, které prodávají. Vyberte si to vaše město pro SEOUX!
Read more

SEO školení či kurz? Lepší je SEO workshop ...

SEO školení či kurz? Lepší je SEO workshop! Klasické školení či kurz SEO (optimalizace pro vyhledávače) je teoretické a přeplněné.
Read more