SEO - Jak ovladnout vyhledavace? Magie ci Veda?

50 %
50 %
Information about SEO - Jak ovladnout vyhledavace? Magie ci Veda?
Business & Mgmt
hat

Published on March 1, 2009

Author: seoexpertcz

Source: slideshare.net

Description

Komplexní prezentace na téma SEO - Jak ovládnout vyhledávače, magie či věda? Podívejme se na toto zajímavé téma drobnohledem a krok za krokem.

SEO Jak ovládnout vyhledávače Magie nebo exaktní věda? Michael Muselík

Historie SEO Jak to funguje Zakázané techniky (black hat) Nejvýznamnější SEO faktory On page faktory vs. Off page Hlavní SEO nedostatky CMS a e-shop systémů, programovací jazyky SEO proces Kdy se projeví první výsledky? Poznáváme principy fungování vyhledávačů Budoucnost optimalizace V čem jsme lepší než konkurence? Jaké služby nabízíme Varianty SEO správy Obsah

Historie SEO

Jak to funguje

Zakázané techniky (black hat)

Nejvýznamnější SEO faktory

On page faktory vs. Off page

Hlavní SEO nedostatky CMS a e-shop systémů, programovací jazyky

SEO proces

Kdy se projeví první výsledky?

Poznáváme principy fungování vyhledávačů

Budoucnost optimalizace

V čem jsme lepší než konkurence?

Jaké služby nabízíme

Varianty SEO správy

Historie SEO Historie SEO se datuje od počátků vývoje internetových katalogů a vyhledávačů v 1. polovině 90. let Prvním vyhledávačem byl Lycos , který vznikl v roce 1993 jako univerzitní projekt. Prohledával pouze titulky nalezených stránek. Prvním, skutečně fulltextovým vyhledávačem byl WebCrawler, který byl spuštěn v roce 1994. V roce 1995 spatřily světlo světa vyhledávače Yahoo! a Altavista Potom následovaly mnohé další :  Magellan, Excite, Infoseek, Inktomi, Northern Light

Historie SEO se datuje od počátků vývoje internetových katalogů a vyhledávačů v 1. polovině 90. let

Prvním vyhledávačem byl Lycos , který vznikl v roce 1993 jako univerzitní projekt. Prohledával pouze titulky nalezených stránek.

Prvním, skutečně fulltextovým vyhledávačem byl WebCrawler, který byl spuštěn v roce 1994.

V roce 1995 spatřily světlo světa vyhledávače Yahoo! a Altavista

Potom následovaly mnohé další :  Magellan, Excite, Infoseek, Inktomi, Northern Light

Historie SEO Google (tehdy ještě pod názvem BackRub ) byl spuštěn v lednu 1996, jako výzkumný projekt Larry Page a Sergey Brin a, studentů Stanford University v Kalifornii. Jejich vyhledávač kontroloval počet zpětných odkazů, neboť vycházeli z předpokladu, že důležitost vychází z počtu stránek, jež na web odkazují. Na podobném principu pracoval i malý vyhledávač Rankdex. Tento princip byl zlomový, neboť do té doby se hodnotilo hodnocení stránek jen podle počtu výskytů slova na stránce. Doména Google.com byla registrovaná 15. září 1997 a společnost Google Inc. byla založena 4. září 1998 V únoru 1998 společnost Goto.com (později Overture, nyní  Yahoo! Search Marketing) představila model PPC reklamního systému V roce 2000 začal Google prodávat reklamu založenou na klíčových slovech (PPC).

Google (tehdy ještě pod názvem BackRub ) byl spuštěn v lednu 1996, jako výzkumný projekt Larry Page a Sergey Brin a, studentů Stanford University v Kalifornii. Jejich vyhledávač kontroloval počet zpětných odkazů, neboť vycházeli z předpokladu, že důležitost vychází z počtu stránek, jež na web odkazují.

Na podobném principu pracoval i malý vyhledávač Rankdex.

Tento princip byl zlomový, neboť do té doby se hodnotilo hodnocení stránek jen podle počtu výskytů slova na stránce.

Doména Google.com byla registrovaná 15. září 1997 a společnost Google Inc. byla založena 4. září 1998

V únoru 1998 společnost Goto.com (později Overture, nyní  Yahoo! Search Marketing) představila model PPC reklamního systému

V roce 2000 začal Google prodávat reklamu založenou na klíčových slovech (PPC).

PageRank Zlomem ve vyhledávání na internetu bylo zavedení PagaRanku Ten hodnotí významnost stránek na základě analýzy struktury odkazů a přiřazuje numerickou hodnotu každému odkazu dokumentu. PageRank byl vyvíjen tvůrci vyhledávače Google od r. 1995. Funkční prototyp byl spuštěn v roce 1998 . Patentován byl v roce 4. září 2001

Zlomem ve vyhledávání na internetu bylo zavedení PagaRanku

Ten hodnotí významnost stránek na základě analýzy struktury odkazů a přiřazuje numerickou hodnotu každému odkazu dokumentu.

PageRank byl vyvíjen tvůrci vyhledávače Google od r. 1995.

Funkční prototyp byl spuštěn v roce 1998 .

Patentován byl v roce 4. září 2001

Jak to funguje Optimalizace pro vyhledávače spočívá v poznání důležitých faktorů , na základě kterých hodnotí jednotlivé vyhledávače nalezené stránky. Cílem je upravit kvalitu jednotlivých stránky podle těchto faktorů tak, aby se zvýšilo hodnocení stránek vyhledávači a tím i jejich pozice v nich; tím se zvýší návštěvnost z vyhledávačů. Vyhledávače takto optimalizované stránky přímo milují . Zlepší se totiž jejich kvalita, indexovatelnost, což výrazně usnadní vyhledávačům práci.

Optimalizace pro vyhledávače spočívá v poznání důležitých faktorů , na základě kterých hodnotí jednotlivé vyhledávače nalezené stránky.

Cílem je upravit kvalitu jednotlivých stránky podle těchto faktorů tak, aby se zvýšilo hodnocení stránek vyhledávači a tím i jejich pozice v nich; tím se zvýší návštěvnost z vyhledávačů.

Vyhledávače takto optimalizované stránky přímo milují . Zlepší se totiž jejich kvalita, indexovatelnost, což výrazně usnadní vyhledávačům práci.

Zakázané techniky (black hat) Často se však při optimalizaci používají, zejména v počátcích, nekalé techniky , které se snažili obelstít vyhledávače za účelem zvýšení hodnocení a zlepšení postavení stránek ve výsledcích hledání. Mezi nejznámější techniky patří především: Keyword Stuffing Skrytý text Cloaking Doorway Pages Redirects Odkazové farmy Comment Spamming

Často se však při optimalizaci používají, zejména v počátcích, nekalé techniky , které se snažili obelstít vyhledávače za účelem zvýšení hodnocení a zlepšení postavení stránek ve výsledcích hledání.

Mezi nejznámější techniky patří především:

Keyword Stuffing

Skrytý text

Cloaking

Doorway Pages

Redirects

Odkazové farmy

Comment Spamming

Zakázané techniky (black hat) Keyword Stuffing - přílišné používání klíčových slov, zejména na konci stránek malým písmem. Tuto techniku zjistíte snadno pohledem na obsah stránek. Skrytý text – je text ukrytý před zraky uživatelů pomocí stejné či velmi podobné barvy písma s pozadím. Moderněji se často ukrývá pomocí kaskádových stylů. Vidí jej tedy pouze roboti vyhledávačů. Obsahuje většinou velké množství klíčových slov. Text stejné či blízké barvy jako pozadí zjistíte tak, že si označíte veškerý text na stránce, např. klávesovou zkratkou CTRL + A. Je-li text ukrytý pomocí kaskádových stylů, zjistíte nejjednodušeji tak, že si naistalujete doplněk Web Developer Toolbar (pro FF), Web Developer Toolbar & Menu for Opera či Web Accessibility Toolbar (pro IE) a vypnete si CSS styly .

Keyword Stuffing - přílišné používání klíčových slov, zejména na konci stránek malým písmem.

Tuto techniku zjistíte snadno pohledem na obsah stránek.

Skrytý text – je text ukrytý před zraky uživatelů pomocí stejné či velmi podobné barvy písma s pozadím. Moderněji se často ukrývá pomocí kaskádových stylů. Vidí jej tedy pouze roboti vyhledávačů. Obsahuje většinou velké množství klíčových slov.

Text stejné či blízké barvy jako pozadí zjistíte tak, že si označíte veškerý text na stránce, např. klávesovou zkratkou CTRL + A.

Je-li text ukrytý pomocí kaskádových stylů, zjistíte nejjednodušeji tak, že si naistalujete doplněk Web Developer Toolbar (pro FF), Web Developer Toolbar & Menu for Opera či Web Accessibility Toolbar (pro IE) a vypnete si CSS styly .

Zakázané techniky (black hat) Cloaking – je speciální technika, kdy je vyhledávačům podsunut jiný obsah než se zobrazí v prohlížečích. Existuje mnoho metod a stále jsou některé nedetekovatelné roboty. Tato technika je mnohem hůře identifikovatelná. S výhodou lze využít např. www.seotoolkit.co.uk/http_viewer.asp v němž porovnáte obsah stránek s nastavením User Agent jako BROWSER a SPIDER. Liší-li se obsah, pak se zřejmě jedná o uvedenou techniku. Dalším nástrojem je např. http://www.linkvendor.com/seo-tools/cloaking-detector.html

Cloaking – je speciální technika, kdy je vyhledávačům podsunut jiný obsah než se zobrazí v prohlížečích. Existuje mnoho metod a stále jsou některé nedetekovatelné roboty.

Tato technika je mnohem hůře identifikovatelná. S výhodou lze využít např. www.seotoolkit.co.uk/http_viewer.asp v němž porovnáte obsah stránek s nastavením User Agent jako BROWSER a SPIDER. Liší-li se obsah, pak se zřejmě jedná o uvedenou techniku.

Dalším nástrojem je např. http://www.linkvendor.com/seo-tools/cloaking-detector.html

Zakázané techniky (black hat) http://www.linkvendor.com/seo-tools/cloaking-detector.html

Zakázané techniky (black hat) Doorway Pages – jsou stránky vysoce optimalizované pro určité klíčové slovo, nepřinášejí žádný hodnotný obsah a jejich cílem je pouze zlepšit postavení ve vyhledávačích. Uživatel takovou stránku většinou ani neuvidí, neboť je přesměrován na stránku cílovou. Tuto techniku zjistíte tak, že sledujete, zda se mění URL adresa při načítání obsahu webové stránky. Lze také využít nástroje pro detekci Cloakingu .

Doorway Pages – jsou stránky vysoce optimalizované pro určité klíčové slovo, nepřinášejí žádný hodnotný obsah a jejich cílem je pouze zlepšit postavení ve vyhledávačích. Uživatel takovou stránku většinou ani neuvidí, neboť je přesměrován na stránku cílovou.

Tuto techniku zjistíte tak, že sledujete, zda se mění URL adresa při načítání obsahu webové stránky.

Lze také využít nástroje pro detekci Cloakingu .

Zakázané techniky (black hat) Redirects – je technika přesměrování stránek. Používá se především s doorway pages. Uživatel je automaticky přesměrován na jinou stránku. Tuto techniku můžete odhalit použitím nástrojů pro odhalení Cloakingu: www.seotoolkit.co.uk/http_viewer.asp http://www.linkvendor.com/seo-tools/cloaking-detector.html

Redirects – je technika přesměrování stránek. Používá se především s doorway pages. Uživatel je automaticky přesměrován na jinou stránku.

Tuto techniku můžete odhalit použitím nástrojů pro odhalení Cloakingu:

www.seotoolkit.co.uk/http_viewer.asp

http://www.linkvendor.com/seo-tools/cloaking-detector.html

Zakázané techniky (black hat) www.seotoolkit.co.uk/http_viewer.asp

www.seotoolkit.co.uk/http_viewer.asp

Zakázané techniky (black hat) Odkazové farmy – jsou weby s velkým počtem stránek, prolinkovaných navzájem mezi sebou. Zpětnými odkazy se snaží zvýšit pozice ve vyhledávačích. Comment Spamming – toto je celkem moderní technika a její princip spočívá zanechání komentářů na stránkách s vysokým PageRankem. Cílem jsou většinou blogy, komentáře v nich či ke článkům, diskusní fóra, stránky typu wikipedie a další. Takový komentář obsahuje množství klíčových slov a odkaz na spamující stránku.

Odkazové farmy – jsou weby s velkým počtem stránek, prolinkovaných navzájem mezi sebou. Zpětnými odkazy se snaží zvýšit pozice ve vyhledávačích.

Comment Spamming – toto je celkem moderní technika a její princip spočívá zanechání komentářů na stránkách s vysokým PageRankem. Cílem jsou většinou blogy, komentáře v nich či ke článkům, diskusní fóra, stránky typu wikipedie a další. Takový komentář obsahuje množství klíčových slov a odkaz na spamující stránku.

Nejvýznamnější SEO faktory Na co kladou vyhledávače největší váhu ? On-page faktory Na prvním místě stojí především kvalitní a informačně hodnotný obsah , stejně jako obsah metatagů (TITLE, DESCRIPTION) a textových odkazů Struktura nadpisů a textu, sémantika textu a text odkazů Navigace, architektura webu a kontextová navigace Off-page faktory Zpětné odkazy, kvalita odkazujících stránek a tematičnost Stáří domény

Na co kladou vyhledávače největší váhu ?

On-page faktory

Na prvním místě stojí především kvalitní a informačně hodnotný obsah , stejně jako obsah metatagů (TITLE, DESCRIPTION) a textových odkazů

Struktura nadpisů a textu, sémantika textu a text odkazů

Navigace, architektura webu a kontextová navigace

Off-page faktory

Zpětné odkazy, kvalita odkazujících stránek a tematičnost

Stáří domény

On-page faktory Označují se tak faktory přímo spjaté s  obsahem a kódem stránky a jejím umístěním v rámci celého webu. Pečlivé vyladění on-page faktorů může velice příznivě ovlivnit hodnocení stránky vyhledávači a tím i její umístění ve výsledcích vyhledávání.

Označují se tak faktory přímo spjaté s  obsahem a kódem stránky a jejím umístěním v rámci celého webu.

Pečlivé vyladění on-page faktorů může velice příznivě ovlivnit hodnocení stránky vyhledávači a tím i její umístění ve výsledcích vyhledávání.

Off-page faktory Off-page faktory jsou prvky, na základě kterých vyhledavače hodnotí kvalitu jednotlivých stránek, což ovlivňuje jejich umístění ve výsledcích vyhledávání Jsou to prvky umístěné mimo stránku, mimo web . Off-page faktory mají vhledem ke své podstatě mnohem horší ovlivnitelnost. Různé vyhledávače jim kladou různou váhu. Jsou však velmi důležité pro dobré umístění ve vyhledávačích. Bez kvalitních zpětných odkazů z relevantních stránek nikdy nedosáhnete na přední místa ve výsledcích hledání. Důležitý je především obsah odkazujících stránek , text odkazů a jejich ranky , které se takto předávají na váš web.

Off-page faktory jsou prvky, na základě kterých vyhledavače hodnotí kvalitu jednotlivých stránek, což ovlivňuje jejich umístění ve výsledcích vyhledávání

Jsou to prvky umístěné mimo stránku, mimo web .

Off-page faktory mají vhledem ke své podstatě mnohem horší ovlivnitelnost.

Různé vyhledávače jim kladou různou váhu. Jsou však velmi důležité pro dobré umístění ve vyhledávačích.

Bez kvalitních zpětných odkazů z relevantních stránek nikdy nedosáhnete na přední místa ve výsledcích hledání.

Důležitý je především obsah odkazujících stránek , text odkazů a jejich ranky , které se takto předávají na váš web.

Nejvýznamnější SEO faktory Textový obsah Vyhledávače milují texty . Ty jsou hlavním zdrojem informací o obsahu internetových stránek. Roboti neumějí prohlížet obrázky a flashové animace jen velmi omezeně. Neskrývejte proto své texty před roboty vyhledávačů. Z pohledu vyhledávačů je důležitý jak hlavní viditelný textový obsah , mezi značkami <body>, tak i metainformace , ukryté v sekci <head>. Prohlížeče zobrazí jen titulek stránky TITLE, popisek stránky nikoli. Ten je však důležitý z jiného důvodu, některé vyhledávače jej zobrazí jako popisek stránky ve výsledcích hledání (např. Google). Pro kontrolu, jak vidí vyhledávače vaše stránky můžete využít množství on-line nástrojů typu „ spider view“ nebo „ spider simulaator “. Zadáte jen URL adresu, kterou chcete zkontrolovat. Jeden příklad za všechny: http://www.feedthebot.com/tools/spider/index.php?c=1&url=seo-expert.cz

Textový obsah

Vyhledávače milují texty . Ty jsou hlavním zdrojem informací o obsahu internetových stránek.

Roboti neumějí prohlížet obrázky a flashové animace jen velmi omezeně. Neskrývejte proto své texty před roboty vyhledávačů.

Z pohledu vyhledávačů je důležitý jak hlavní viditelný textový obsah , mezi značkami <body>, tak i metainformace , ukryté v sekci <head>.

Prohlížeče zobrazí jen titulek stránky TITLE, popisek stránky nikoli. Ten je však důležitý z jiného důvodu, některé vyhledávače jej zobrazí jako popisek stránky ve výsledcích hledání (např. Google).

Pro kontrolu, jak vidí vyhledávače vaše stránky můžete využít množství on-line nástrojů typu „ spider view“ nebo „ spider simulaator “. Zadáte jen URL adresu, kterou chcete zkontrolovat.

Jeden příklad za všechny:

http://www.feedthebot.com/tools/spider/index.php?c=1&url=seo-expert.cz

Nejvýznamnější SEO faktory Textový obsah – Na co musíme klást důraz? Každá stránka musí mít jedinečný text , tzn. že texty se nesmějí opakovat na více stránkách. To platí i pro titulek stránky a nadpisy. Nejdůležitějším prvkem stránek z pohledu textů a obsahu je TITLE , který robot přečte úplně první. Následně jsou důležité nadpisy a jejich struktura. Hlavní nadpis musí být H1, který je na stránce jen jednou. Měl by být co nejblíže značce <body>. Měl by být následován úvodním odstavcem, který shrnuje obsah a účel stránky. TITLE, H1 i úvodní odstavec musejí vždy obsahovat klíčová slova. V úvodní m odstavci musí být klíčové slovo ztučněno značnou <strong>. Následuje další text. Podnadpisy H2 tvoří kostru stránky a obsahují klíčová slova v různých pádech. Mezi nimi je text, rozdělený do odstavců, obsahující rovnoměrně rozprostřená slova a zvýrazněná důležitá slova, nejen klíčová. Doporučená hustota klíčových slov se uvádí v rozpětí 2 – 10 %. Duplicitu textů můžete kontrolovat online nástrojem http://www.copyscape.com/ nebo zadáním specifické části textu do Google vložené do uvozovek.

Textový obsah – Na co musíme klást důraz?

Každá stránka musí mít jedinečný text , tzn. že texty se nesmějí opakovat na více stránkách. To platí i pro titulek stránky a nadpisy.

Nejdůležitějším prvkem stránek z pohledu textů a obsahu je TITLE , který robot přečte úplně první.

Následně jsou důležité nadpisy a jejich struktura. Hlavní nadpis musí být H1, který je na stránce jen jednou. Měl by být co nejblíže značce <body>.

Měl by být následován úvodním odstavcem, který shrnuje obsah a účel stránky.

TITLE, H1 i úvodní odstavec musejí vždy obsahovat klíčová slova. V úvodní m odstavci musí být klíčové slovo ztučněno značnou <strong>.

Následuje další text. Podnadpisy H2 tvoří kostru stránky a obsahují klíčová slova v různých pádech. Mezi nimi je text, rozdělený do odstavců, obsahující rovnoměrně rozprostřená slova a zvýrazněná důležitá slova, nejen klíčová.

Doporučená hustota klíčových slov se uvádí v rozpětí 2 – 10 %.

Duplicitu textů můžete kontrolovat online nástrojem http://www.copyscape.com/ nebo zadáním specifické části textu do Google vložené do uvozovek.

Nejvýznamnější SEO faktory

Nejvýznamnější SEO faktory http://www.quirk.biz/searchstatus/

Nejvýznamnější SEO faktory Výstup z nástroje WebDeveloper Toolbar pro FF Information > View Document Outline

Nejvýznamnější SEO faktory Textový obsah – Odkazy jsou ukazateli směru Velmi důležitou částí obsahu jsou textové odkazy uvnitř textu na související stránky a kontextová navigace, což jsou odkazy na související stránky v patičce či po straně hlavního obsahu. Roboti procházejí web a jednotlivé stránky jen díky odkazům. Textové odkazy vždy musejí obsahovat klíčová slova cílové stránky. Totéž platí i pro navigaci . Vhodně zvolená struktura webu (architektura webu) je velmi důležitá nejen pro usnadnění procházení webu, ale i pro hodnocení jeho obsahu roboty vyhledávačů a pro celkové hodnocení webu (Ranky).

Textový obsah – Odkazy jsou ukazateli směru

Velmi důležitou částí obsahu jsou textové odkazy uvnitř textu na související stránky a kontextová navigace, což jsou odkazy na související stránky v patičce či po straně hlavního obsahu.

Roboti procházejí web a jednotlivé stránky jen díky odkazům.

Textové odkazy vždy musejí obsahovat klíčová slova cílové stránky.

Totéž platí i pro navigaci . Vhodně zvolená struktura webu (architektura webu) je velmi důležitá nejen pro usnadnění procházení webu, ale i pro hodnocení jeho obsahu roboty vyhledávačů a pro celkové hodnocení webu (Ranky).

Nejvýznamnější SEO faktory javascript:a=document.links;b=g=0;d=f=%22%22;h=a.length;for(i=0;i<h;i++){e=a[i].host;j=a[i].href;k=a[i].innerHTML;if(e.search(location.host)>-1){b++;d+=%22[%22+b+%22]%20%22+k+%22%20<a%20href=22%22+j+%2222>%22+j+%22</a><br>%22;}else{g++;f+=%22[%22+g+%22]%20%22+k+%22<a%20href=22%22+j+%2222>%22+j+%22</a><br>%22;}}c=open();l=c.document;l.open();l.write(%22<h1>Odkazy</h1><dl><dt>Celkem<dd>%22+h+%22<dt>Dovnit%C5%99<dd>%22+b+%22%20(%22+(Math.floor(b/h*100))+%22%20%)<dt>Vn%C4%9B<dd>%22+g+%22%20(%22+(Math.floor(g/h*100))+%22%20%)<dt>Odkazy%20dovnit%C5%99<dd>%22+d+%22<dt>Odkazy%20vn%C4%9B<dd>%22+f+%22</dl>%22);l.close() http://www.garcon.cz/misc/bookmarklets/

Nejvýznamnější SEO faktory Textový obsah – K čemu je dobrý popisek stránky DESCRIPTION Popisek stránky říká stručně robotům, co daní stránky obsahuje . Roboti jej čtou vždy . Někteří jej indexují, jiní ne. Měl by být pro každou stránku jedinečný , měl by obsahovat klíčová slova a neměl by být delší než 150 znaků, aby se v případě zobrazení ve výsledcích hledání zobrazil celý . Je důležité, aby byl správně napsaný, neboť pak může významně ovlivnit CTR odkazu ve výsledcích hledání.

Textový obsah – K čemu je dobrý popisek stránky DESCRIPTION

Popisek stránky říká stručně robotům, co daní stránky obsahuje . Roboti jej čtou vždy . Někteří jej indexují, jiní ne.

Měl by být pro každou stránku jedinečný , měl by obsahovat klíčová slova a neměl by být delší než 150 znaků, aby se v případě zobrazení ve výsledcích hledání zobrazil celý .

Je důležité, aby byl správně napsaný, neboť pak může významně ovlivnit CTR odkazu ve výsledcích hledání.

Nejvýznamnější SEO faktory

Nejvýznamnější SEO faktory Důležitost jednotlivých SEO faktorů On page optimization ranking factor importance TITLE attribute of document = 4.9/5 Keyword frequency and density = 3.7/5 Keyword in headings - H1 = 3.1, H2 = 2.8 Keyword in document name = 2.8 Meta name DESCRIPTION = 2/5 Meta name KEYWORDS = 1/5 Off-page optimisation ranking factor importance Link anchor text contains keyword = 4.4/5 More backlinks (higher PageRank)= 4/5 Page assessed as a hub = 3.5/5 Page assessed as an authority = 3.5/5 Link velocity (rate at which changes) = 3.5/5 http://www.seomoz.org/article/search-ranking-factors http://kaviarovetoasty.com/preklady/faktory-ovlivnujici-hodnoceni-vyhledavacu.php

Důležitost jednotlivých SEO faktorů

On page optimization ranking factor importance

TITLE attribute of document = 4.9/5

Keyword frequency and density = 3.7/5

Keyword in headings - H1 = 3.1, H2 = 2.8

Keyword in document name = 2.8

Meta name DESCRIPTION = 2/5

Meta name KEYWORDS = 1/5

Off-page optimisation ranking factor importance

Link anchor text contains keyword = 4.4/5

More backlinks (higher PageRank)= 4/5

Page assessed as a hub = 3.5/5

Page assessed as an authority = 3.5/5

Link velocity (rate at which changes) = 3.5/5

Postup Optimalizace

Postup optimalizace Cíle a strategie webu, poznání uživatelů a konkurence Analýza klíčových slov Lišta odkazů expertlista.cz V případě již fungujícího webu SEO analýza Tvorba či přeprogramování webu dle SEO standardů Naplnění kvalitním obsahem Použitelnost Linkbulding Monitorování výsledků a následné vylepšování webu

Cíle a strategie webu, poznání uživatelů a konkurence

Analýza klíčových slov

Lišta odkazů expertlista.cz

V případě již fungujícího webu

SEO analýza

Tvorba či přeprogramování webu dle SEO standardů

Naplnění kvalitním obsahem

Použitelnost

Linkbulding

Monitorování výsledků a následné vylepšování webu

Analýza klíčových slov Abychom věděli, na jaká klíčová slova optimalizovat web, jeho jednotlivé stránky či sekce, musíme znát cíle webu, cílový segment návštěvníků a konkurenci . Pak teprve můžeme udělat efektivní analýzu klíčových slov, která řekne, jak jsou která slova hledaná a jak jsou efektivní pro následnou optimalizaci. Analýza se zaměří na několik oblastí klíčových slov: Obecná , většinou jednoslovná –návštěvník hledá základní informace o dané tematice. Na tyto slova optimalizujeme hlavní stránky webu. Jedná se totiž o vysoce konkurenční slova a proto mají šanci uspět jen stránky s vysokými ranky, tedy především hlavní stránka a stránky kategorií Slova konkrétní , více slovná označující nabízené služby, konkrétní skupiny výrobků apod. Návštěvník ví, co chcete, co nakoupit. Velmi konkrétní , např. označení výrobků. Nakupující už ví přesně co chce – o nákupu rozhodne cena. Slova doplňková, laterální, názvy konkurence a překlepy – velmi důležitá skupina slov, neboť může přivést další potencionální zákazníky, kteří ještě neví, že by mohli něco nakoupit či objednat.

Abychom věděli, na jaká klíčová slova optimalizovat web, jeho jednotlivé stránky či sekce, musíme znát cíle webu, cílový segment návštěvníků a konkurenci .

Pak teprve můžeme udělat efektivní analýzu klíčových slov, která řekne, jak jsou která slova hledaná a jak jsou efektivní pro následnou optimalizaci.

Analýza se zaměří na několik oblastí klíčových slov:

Obecná , většinou jednoslovná –návštěvník hledá základní informace o dané tematice. Na tyto slova optimalizujeme hlavní stránky webu. Jedná se totiž o vysoce konkurenční slova a proto mají šanci uspět jen stránky s vysokými ranky, tedy především hlavní stránka a stránky kategorií

Slova konkrétní , více slovná označující nabízené služby, konkrétní skupiny výrobků apod. Návštěvník ví, co chcete, co nakoupit.

Velmi konkrétní , např. označení výrobků. Nakupující už ví přesně co chce – o nákupu rozhodne cena.

Slova doplňková, laterální, názvy konkurence a překlepy – velmi důležitá skupina slov, neboť může přivést další potencionální zákazníky, kteří ještě neví, že by mohli něco nakoupit či objednat.

Long Tail Long tail = dlouhý ocas – víceslovná spojení hledaná ve vyhledávačích. Nejsou tak často hledaná, mají menší konkurenci, avšak v celkovém souhrnu mohou být zdrojem vyšší konverzní návštěvnosti než obecná  slova. Přivádějí cílenou návštěvnost , kde je mnohem vyšší procento uskutečněných objednávek. Lidé totiž hledají již konkrétní výrobek, službu či informaci.

Long tail = dlouhý ocas – víceslovná spojení hledaná ve vyhledávačích. Nejsou tak často hledaná, mají menší konkurenci, avšak v celkovém souhrnu mohou být zdrojem vyšší konverzní návštěvnosti než obecná  slova.

Přivádějí cílenou návštěvnost , kde je mnohem vyšší procento uskutečněných objednávek. Lidé totiž hledají již konkrétní výrobek, službu či informaci.

Long Tail boty pánské boty červené pánské běžecké boty Nike

Přeprogramování webu dle SEO standardů URL adresy Vyhněte se duplicitám a podobností na webu. URL adresy musí mít stejnou strukturu na celém webu Nepoužívejte příliš mnoho parametrů v URL (?, &), nestandardní znaky (|€đĐ[đĐ]) a příliš dlouhé URL. URL by měly obsahovat klíčové slovo, neboť se zobrazuje ve výsledcích hledání. Je-li příliš dlouhá či nesrozumitelná, může výrazně snížit CTR

URL adresy

Vyhněte se duplicitám a podobností na webu.

URL adresy musí mít stejnou strukturu na celém webu

Nepoužívejte příliš mnoho parametrů v URL (?, &), nestandardní znaky (|€đĐ[đĐ]) a příliš dlouhé URL.

URL by měly obsahovat klíčové slovo, neboť se zobrazuje ve výsledcích hledání.

Je-li příliš dlouhá či nesrozumitelná, může výrazně snížit CTR

Přeprogramování webu dle SEO standardů

Přeprogramování webu dle SEO standardů Špatná adresa z hlediska SEO : http://firma.cz/katalog?id=432&what=B603AA60CC16206AC1257054003EA0EB&kat=jjdd Dobrá adresa z hlediska SEO: http://firma.cz/katalog/sede-kreslo-skladaci - obsahuje relevantní klíčová slova a je snadno identifikovatelná

Špatná adresa z hlediska SEO : http://firma.cz/katalog?id=432&what=B603AA60CC16206AC1257054003EA0EB&kat=jjdd

Dobrá adresa z hlediska SEO:

http://firma.cz/katalog/sede-kreslo-skladaci - obsahuje relevantní klíčová slova a je snadno identifikovatelná

Přeprogramování webu dle SEO standardů Indexovatelnost webu Roboti vyhledávačů vidí stránky jinak než lidé. Neumí prohlížet obrázky, interpretovat JavaScript a velmi omezeně rozpoznávají obsah flashových animací. Neskrývejte obsah stránek před roboty . Roboti procházejí stránky pomocí odkazů, definujte tedy jasně a přehledně strukturu webu, navigaci a položky v ní, textové odkazy v textu a kontextovou navigaci , drobečková navigace usnadní procházení a řekne návštěvníkům, kde ve struktuře webu se právě nacházejí a jak se rychle dostanou na nadřazenou stránku webu (kategorii).

Indexovatelnost webu

Roboti vyhledávačů vidí stránky jinak než lidé. Neumí prohlížet obrázky, interpretovat JavaScript a velmi omezeně rozpoznávají obsah flashových animací.

Neskrývejte obsah stránek před roboty .

Roboti procházejí stránky pomocí odkazů, definujte tedy jasně a přehledně

strukturu webu,

navigaci a položky v ní,

textové odkazy v textu a kontextovou navigaci ,

drobečková navigace usnadní procházení a řekne návštěvníkům, kde ve struktuře webu se právě nacházejí a jak se rychle dostanou na nadřazenou stránku webu (kategorii).

Další kroky SEO Naplnění kvalitním obsahem – obsah je důležitý z jednoho prostého důvodu, roboti procházejí a indexují text, nikoli obrázky. Text je důležitý i proto, aby prodal výrobky či služby a přesvědčil návštěvníky ke koupi. Použitelnost – použitelnost zjednoduší procházení webu a zlepší jeho ovladatelnost. Je důležité,a by návštěvníci našli snadno a rychle, co hledají.

Naplnění kvalitním obsahem – obsah je důležitý z jednoho prostého důvodu, roboti procházejí a indexují text, nikoli obrázky.

Text je důležitý i proto, aby prodal výrobky či služby a přesvědčil návštěvníky ke koupi.

Použitelnost – použitelnost zjednoduší procházení webu a zlepší jeho ovladatelnost.

Je důležité,a by návštěvníci našli snadno a rychle, co hledají.

Další kroky SEO Zpětné odkazy jsou velmi důležité pro Ranky stránky a tím i jejich pozice ve vyhledávačích. Co můžeme nabídnout ? Lišta odkazů expertlista.cz Linkbulding – vyhledání dostupných možností a zdrojů zpětných odkazů a následná realizace doporučených kroků.

Zpětné odkazy jsou velmi důležité pro Ranky stránky a tím i jejich pozice ve vyhledávačích.

Co můžeme nabídnout ?

Lišta odkazů expertlista.cz

Linkbulding – vyhledání dostupných možností a zdrojů zpětných odkazů a následná realizace doporučených kroků.

Seo Lišta Základem systému SEO Lišta je automatizovaná výměna odkazů mezi mezi jednotlivými stránkami webů, zaregistrovaných do tohoto systému. Umístíte si na svou stránku kód, který při jejím načtení vygeneruje a vloží odkazy z databáze systému. Výhodou je tematické členění webů a vkládání odkazů podle sofistikovaných pravidel tak, aby se co nejlépe zvýšilo hodnocení stránek (Ranky.) Systém je neustále vyvíjen a zdokonalován na základě zjištění a monitorování výsledků ve vyhledávačích. Počet zaregistrovaných webů neustále roste. K dnešnímu dni jich je v systému zapojeno 361 serveru z toho 253 aktivnich a 1,141mil. stránek.

Základem systému SEO Lišta je automatizovaná výměna odkazů mezi mezi jednotlivými stránkami webů, zaregistrovaných do tohoto systému.

Umístíte si na svou stránku kód, který při jejím načtení vygeneruje a vloží odkazy z databáze systému.

Výhodou je tematické členění webů a vkládání odkazů podle sofistikovaných pravidel tak, aby se co nejlépe zvýšilo hodnocení stránek (Ranky.)

Systém je neustále vyvíjen a zdokonalován na základě zjištění a monitorování výsledků ve vyhledávačích.

Počet zaregistrovaných webů neustále roste. K dnešnímu dni jich je v systému zapojeno 361 serveru z toho 253 aktivnich a 1,141mil. stránek.

Graf-návštěvnost http://epsilon-mode.cz/ Expertlišta

SEO optimalizace Monitorování výsledků a následné vylepšování webu Je důležité neustále sledovat výsledky webu , především: návštěvnost, počet zaindexovaných stránek ve vyhledávačích, počet zpětných odkazů, konverzi webu i jednotlivých stránek. Na základě zjištění pak můžeme upravit SEO strategii a následné kroky optimalizace stránek. Také je důležité sledovat konkurenci , neboť i ta se vyvíjí. Vznikají nové a nové weby, jiné zanikají, takže toto prostředí je velmi proměnné a mění se i relativní faktory úspěšnosti jednotlivých webových stránek.

Monitorování výsledků a následné vylepšování webu

Je důležité neustále sledovat výsledky webu , především:

návštěvnost,

počet zaindexovaných stránek ve vyhledávačích,

počet zpětných odkazů,

konverzi webu i jednotlivých stránek.

Na základě zjištění pak můžeme upravit SEO strategii a následné kroky optimalizace stránek.

Také je důležité sledovat konkurenci , neboť i ta se vyvíjí. Vznikají nové a nové weby, jiné zanikají, takže toto prostředí je velmi proměnné a mění se i relativní faktory úspěšnosti jednotlivých webových stránek.

SEO optimalizace Kdy se projeví výsledky? Záleží na rozsáhlosti webu (počtu jeho stránek), na výkonu vyhledávačů a na algoritmu hodnocení stránek. Obecně lze říci, že po nasazení lišty se první výsledky na Seznamu projeví během 14 dnů, neboť tam má lišta obrovský význam. Na Google je to již horší . Zde je nárůst mnohem pozvolnější, což je dáno především díky odlišnému a přísnějšímu algoritmu hodnocení internetových stránek. Google má také ochranu proti proti spammerům , což se projeví při spouštění nových webů, kde existuje ochranná lhůta několik měsíců, kde se Ranky nezvyšují, nebo jen velmi pomalu.

Kdy se projeví výsledky?

Záleží na rozsáhlosti webu (počtu jeho stránek), na výkonu vyhledávačů a na algoritmu hodnocení stránek.

Obecně lze říci, že po nasazení lišty se první výsledky na Seznamu projeví během 14 dnů, neboť tam má lišta obrovský význam.

Na Google je to již horší . Zde je nárůst mnohem pozvolnější, což je dáno především díky odlišnému a přísnějšímu algoritmu hodnocení internetových stránek.

Google má také ochranu proti proti spammerům , což se projeví při spouštění nových webů, kde existuje ochranná lhůta několik měsíců, kde se Ranky nezvyšují, nebo jen velmi pomalu.Budoucnost SEO Prioritou bude unikátní a zajímavý textový obsah , pravidelně aktualizovaný (blogy, sociální sítě). Velmi důležitý bude obsah generovaný samotnými návštěvníky stránek (komentáře, články, příspěvky do blogů apod.). Bude se muset zohlednit rozvoj nových webových technologií spojených s rozvojem Web 2.0 (Ajax, Rails). Bude se klást mnohem vyšší důraz na zvyšování CTR nalezených odkazů ve výsledcích hledání. S rozvojem mobilních sítí a technologií bude muset být věnována pozornost i vývoji stránek a  aplikací pro tato zařízení. Mnohem více se bude dbát na online reputaci a povědomí o značce na internetu. Se zvyšování rychlosti připojení se začne mnohem rychleji rozvíjet optimalizace videí a video marketing pro internet . Důležitou součástí zůstane optimalizace jiných než HTML dokumentů , především PDF dokumentů a  prezentací, neboť prodej a předávání informací je hlavní myšlenkou internetu. Velmi to pomůže budovat právě reputaci a povědomí o značce na internetu.

Prioritou bude unikátní a zajímavý textový obsah , pravidelně aktualizovaný (blogy, sociální sítě).

Velmi důležitý bude obsah generovaný samotnými návštěvníky stránek (komentáře, články, příspěvky do blogů apod.).

Bude se muset zohlednit rozvoj nových webových technologií spojených s rozvojem Web 2.0 (Ajax, Rails).

Bude se klást mnohem vyšší důraz na zvyšování CTR nalezených odkazů ve výsledcích hledání.

S rozvojem mobilních sítí a technologií bude muset být věnována pozornost i vývoji stránek a  aplikací pro tato zařízení.

Mnohem více se bude dbát na online reputaci a povědomí o značce na internetu.

Se zvyšování rychlosti připojení se začne mnohem rychleji rozvíjet optimalizace videí a video marketing pro internet .

Důležitou součástí zůstane optimalizace jiných než HTML dokumentů , především PDF dokumentů a  prezentací, neboť prodej a předávání informací je hlavní myšlenkou internetu. Velmi to pomůže budovat právě reputaci a povědomí o značce na internetu.

Naše nabídka služeb Přehled služeb v oblasti optimalizace pro vyhledávače Analýza klíčových slov Správně zvolené fráze a slova jsou  zdravým základem úspěšného webu . Musíte si ujasnit, jaký název produktu či služby je správný z hlediska  prodejnosti a známosti  a potom ho teprve uvést do praxe. Musíte myslet i na  skloňování  a na následné překládání do světových jazyků. Je to náročná práce, která bývá proto často opomíjena. Nezapomínejte proto na kvalitní  analýzu klíčových slov ! Budování zpětných odkazů (linkbuilding) Linkbuilding buduje značku, přivádí tematické návštěvníky a výrazně napomáhá optimalizaci pro vyhledávače. Zeptejte se nás na návrh  budování zpětných odkazů  a uvidíte po několika měsících ovoce - přední místa ve vyhledávačích na tisíce klíčových slov. Copywriting zaměřený na vyhledávače Pomocí určitých pravidel  dokážeme proměnit obyčejný text na zázrak , který vaše stránky dostane na velké množství klíčových slov  na přední místa . Copywriterky od nás Vám s radostí napíší umělecké dílo , které bude brát ohled nejen na Vaši cílovou skupinu, ale i na prodejnost - atraktivitu a dobrou čtivost. Nechce si zpracovat profesionální texty naším  copywritingem .

Naše nabídka služeb Registrace do katalogů Zaneseme Váš web do desítek až stovek internetových katalogů, na podporu image a SEO. SEO audit Chtěli byste s optimalizací pro vyhledávače začít, ale nevíte, jestli se vyplatí? Potřebujete zhodnotit stávající situaci ve vyhledávačích vašich internetových stránek, nebo ověřit jejich kvalitu z hlediska SEO? Potom je pro vás určen  SEO audit , který můžete mít hotov již zítra. SEO analýza Chodí na váš web málo cílených návštěvníků? Máte nízký počet objednávek? Nejste na předních místech a chcete být na 1. místě? Potom je pro vás určena  SEO analýza , která rozebere váš web pod drobnohledem zkušeného odborníka. Správa SEO Jednorázové věci mívají jednorázové účinky. To samé platí i v oblasti  optimalizace pro vyhledávače . Chcete-li  udržet návštěvnost  a dále ji ještě  trvale zvyšovat , velmi rádi Vám s tím pomůžeme. Naši kontinuální práci  na Vás, zákaznících, zajišťuje tzv.  správa SEO . Strategie linkbuildingu Zmapujeme za Vás možnosti veškerých aktivit souvisejících s budováním zpětných odkazů, zvyšování povědomí na internetu a samozřejmě zhodnotíme i Vaši aktuální situaci, jak jste na tom a kde byste mohli být. Klademe důraz na snadnou „kuchařku“ možností, které Vám pomohou růst nahoru.

Zdroje http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_the_Internet http://en.wikipedia.org/wiki/Web_search_engine http://en.wikipedia.org/wiki/PageRank http://patft.uspto.gov/netacgi/nph-Parser?patentnumber=6285999 (PageRank Patent) http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?answer=35769 http://btw73.blogspot.com/2007/11/20-bad-ideas-black-hat-seo-practices.html http://www.seomoz.org/article/search-ranking-factors http://www.vaughns-1-pagers.com/internet/google-ranking-factors.htm

http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_the_Internet

http://en.wikipedia.org/wiki/Web_search_engine

http://en.wikipedia.org/wiki/PageRank

http://patft.uspto.gov/netacgi/nph-Parser?patentnumber=6285999 (PageRank Patent)

http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?answer=35769

http://btw73.blogspot.com/2007/11/20-bad-ideas-black-hat-seo-practices.html

http://www.seomoz.org/article/search-ranking-factors

http://www.vaughns-1-pagers.com/internet/google-ranking-factors.htm

Add a comment

Related presentations

Canvas Prints at Affordable Prices make you smile.Visit http://www.shopcanvasprint...

30 Días en Bici en Gijón organiza un recorrido por los comercios históricos de la ...

Con el fin de conocer mejor el rol que juega internet en el proceso de compra en E...

With three established projects across the country and seven more in the pipeline,...

Retailing is not a rocket science, neither it's walk-in-the-park. In this presenta...

What is research??

What is research??

April 2, 2014

Explanatory definitions of research in depth...

Related pages

Radek Karban: SEO - Jak ovládnout vyhledávače? Magie ...

„Mladého podnikatele tvořím od střední školy. Chci jím začátečníkům předávat inspiraci a vzdělání k jejich cestě za úspěchem v ...
Read more

Google

Advertising Programmes Business Solutions +Google About Google Google.com © 2016 - Privacy - Terms ...
Read more

iCloud

You can use your current browser, but iCloud works best with the latest version of Safari, Chrome, Firefox, Microsoft Edge, or Internet Explorer.
Read more

TRANSIT-Informationsseite: www.denic.de

TRANSIT-Informationsseite. Die aufgerufene Domain ist derzeit nicht erreichbar. Der Domaininhaber bzw. der administrative Ansprechpartner ist bereits über ...
Read more

SEMrush.com -> Advanced Keywords and Competitors Research Tool

SEO and SEM professionals use SEMrush to find the best keywords and online marketing ideas Analyze data on. more than 48 million domains
Read more

Názory k článku Seminář: SEO copywriting - Letní ...

... podívat se na výrobky do obchodu jak ... V SEO-FAQu http://vyhledavace.info/seo-faq/chyby ... SEO je castecne veda a z velka casti magie, ...
Read more

Usenet.nl – finest downloads since 1979

Trustworthy anonymity. Usenet.nl provides complete protection of your privacy and does not log IPs or any other data. Enjoy the diversity of Usenet in an ...
Read more

John Doe | Puzzles - Puzzles | Just another WordPress site

Jack Reacher. September 26, 2012 by John Doe 0 comments. Ripd. May 10, 2014 by John Doe 0 comments. Tags. accessories actions games iron man man of steel ...
Read more