Sayın Türk Aydını

80 %
20 %
Information about Sayın Türk Aydını

Published on May 20, 2007

Author: cumhuriyetgenc

Source: slideshare.net

Description

sayın Türk Aydını

Söze CHP ile başlayan sevgili “ AYDIN ARKADAŞ!”

Bağımsızlık savaşımızın ardından, İsmet Paşanın Lozanda ki inadı ile alınan Diplomatik başarı sonrasında, İngiliz dışişleri bakanının bilahare kullanmak üzere cebine koyduğu kartlardan bu güne, güzel vatanımız yabancı toplum mimarlarının ve mühendislerinin faaliyet gösterdiği şantiye alanına döndürülmüştür.

Bu projenin ana fikri Türk toplumunu bölerek vatandaşlarını birbirlerine düşman ederek güçsüzleştirmek ve bağımsızlığını elinden alarak onları köleleştirerek yönetmek ve dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olan, bu toprakların ürettiği ekonomik değerleri sömürmektir.

(Oysa yabancı toplum mimarlarının yaratmaya çalıştıkları teslim olmuş bir Türkiye de Deniz Baykal figürü, planları bozma ihtimali yüksek risk unsurlarından biridir. Çünkü hem CHP’nin kurucu kültüründen beslenmiş hem de akademik ölçekte kendisini yetiştirmiştir. Ayrıca Cumhuriyetin kazanımlarını her koşulda savunabilecek donanıma sahip ve her türlü projenin, senaryonun farkına varabilecek ve oyunları bozabilecek çapta bir siyaset ve devlet adamıdır. Öyleyse imaj bombardımanıyla dar alana hapsedilmeli ve etkisiz hale getirilmelidir.)

Bunun gereği olarak, 1970’li yılların sonunda başlayan uydurma bir ‘’ Menderesin yakasına yapışan Baykal’’ senaryosuyla Deniz Baykal’ın yakasına iliştirilen antipatik politikacı imajı ile süreç başlatılmıştır.

(Öyle ya! Asılarak idam edilen mağdur başbakanın yakasına yapışan bir politikacı, daima mağdurun yanında olan Türk toplumunun hafızasına başka nasıl yerleşebilirdi ki.)

Buna birde, Deniz Baykal’ın tasfiyesinden fayda uman ve kişisel menfaatler odağında siyaset yapanların ortaya attığı “ uzlaşmaz’’ ve “hizipçi’’ kavramları eklenince yaratılan bu imaj bombardımanının negatif etkisi ister istemez artmıştır.

Bu imajı silmek için gerekli olan medya desteğinin oluşmasını beklemek, tabi ki çok iyimser bir bakış olur. Çünkü bu projeyi hayata geçiren toplum mühendis ve mimarlarının işyerleri, çalışma alanları zaten bu medya kuruluşlarıdır.

Geldiğimiz noktada artık, Cumhuriyet değerlerinin hiç olmadığı kadar ciddi bir tehdit altında olduğunu görmek ve kayıtsız şartsız cumhuriyeti kuran anlayışa destek vermek zamanıdır.

Ülkenin içinde bulunduğu bu durumda Baykal’ı bahane ederek CHP’ye vuran ve ’’ Parti başarısız olsun da bize ikbal doğsun’’ gibi sakat bir anlayışa hizmet eden hiçbir Türk aydını, neden olacağı yıkıntının altından kalkamaz.

Hiç kimsenin ‘’ Ben Baykal’ı sevmiyorum o yüzden CHP’yi desteklemiyorum’’ gibi bir mazeretle, Cumhuriyetin kazanımlarını riske atmaya hakkı yoktur, Hele bunu demokrasi havarisi görüntüsünde yapıyorsa hiç yoktur. Köylü vatandaşı böyle dinlenir 21 Kasim1930 Tokat Köylü vatandaşı böyle dinlenmez 11 Şubat 2006 Mersin

Türkiye’yi yönetenler herhangi bir konuda hesap verme durumuna düştüklerinde ilk olarak Deniz Baykal’a ‘’ Senin zamanında da şöyle oldu, böyle oldu ‘’ gibi hedef saptırmaya, ya da halkı yanıltmaya yönelik söylemlere başvurmaktadırlar.

Oysa Deniz Baykal’a atfedilen hiç bir iktidar icraatının dayanağı yoktur, çünkü Deniz Baykal liderliğinde bir iktidar uygulamasıyla Türkiye henüz tanışmamıştır.

Baykal’ı, medya bombardımanının etkisi altında insafsızca eleştirip, ardından da ‘’ Buna rağmen CHP’ye oy verdim ya da vereceğim’’ gibi ifadelerin yarattığı olumsuz kamuoyu, insanımızın umudunu öldürmekte, onu sandıktan uzaklaştırmakta ve Cumhuriyet Halk Partisinin etkisini kırmaktadır. Bu yaklaşımda olan her yurtsever, yabancı toplum mimarlarının yazmış olduğu bu senaryonun, bilmeden birer figüranı olduğunu bilmelidirler.

Sevgili her şeyin en doğrusunu bilen,

Cumhuriyetçi – Demokrat – Laik – Aydın arkadaş ve “ Necip Türk vatandaşı!”

Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Memleketin dâhilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasî emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr-ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir. Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen; Türk istiklâl ve cumhuriyetini kurtarmaktır!

Bu hitabeti henüz unutmamışsan eğer,

Hedef saptıranların oyununa gelme!

Cumhuriyetine ve onun partisine sahip çık.

Tıpkı rejimle hesaplaşanların yaptığı gibi sen de bir kez olsun koşulsuz destek ver.

Çünkü yarattığın kısır çekişmelerin başta sana ve de kimseye faydası yok

Çünkü ülkene ve senin için ölen milyonlarca şehide borcun var.

NECİP TÜRK AYDINI BAYKAL’A VE CHP’YE VURMAYI BIRAK, KENDİNİ VE ÜLKENİ KURTARMAYA BAK. CUMHURİYETİNE SAHİP ÇIK… TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞI.

Sunumu hazırlayan [email_address] Lütfen…! Bu sunumu en az 5 Yurtsever Vatandaş ile paylaşın!

Add a comment

Related pages

Usta gazeteci, televizyoncu ve değerli Türk aydını Sayın ...

Anka Enstitüsü Bilimsel Danışma Kurulu Üyesi usta gazeteci, televizyoncu ve değerli Türk aydını Sayın Hulki Cevizoğlu'nu daveti üzerine ...
Read more

Türk Aydını - gomanweb.org

Türk Aydını’n ve Türk Solu’n sınav günü!! Ali ERDOĞAN elbistanliali@fsmail.net. Türkiye’de yıllardır kirli bir savaşın ...
Read more

Sinan MEYDAN ANKA Enstitüsü’nde. | Anka Enstitüsü

Usta gazeteci, televizyoncu ve değerli Türk aydını Sayın Hulki Cevizoğlu’nu daveti üzerine ofisinde ziyaret ettik. Anka Enstitüsü Bilimsel ...
Read more

Makaleler - Türk aydını ve aşağılık duygusu

Kadinlaricin.net sitesinin Makaleler - Türk aydını ve aşağılık duygusu sayfasindasiniz.Bu sayfada Makaleler ... Sayın Güzel için, esefler, ...
Read more

Türk Aydını Kadar Tarihinden Habersizi Yok - İlber Ortaylı ...

Sayın ve çok sevgili hocamız İlber Ortaylı'nın Harf İnkılabıyla ilgili görüşlerini dinleyelim, aydınlanalım. Öyle mektepte Osmanlıca ...
Read more

Tarihte Türkçe ve Türk Aydını Konferansı Gerçekleştirildi ...

İstanbul Kültür Üniversitesi öğretim üyesi sayın Prof. Dr. Vahit Türk, üniversitemizde "Tarihte Türkçe ve Türk Aydını"...
Read more

dersim-wiederaufbau.de - DERSİM SOYKIRIMI: Ali Çatakçın ...

Konferans,Türk halkının yüz akı olan sayın ismail Beşikçi’ye yeni yol ... sayın H. Cemal ulusalcı ve devletçi bir geleneğin aydını.
Read more

Erkan Aydın | Facebook

Sayın Başbakan acillerde kız bakmakla uğraşacağına ülkenin gerçeklerine dönsün... Erkan Aydın paylaşt ... Türk futbolunun efsane kalecisi, ...
Read more