Rosja -soczi1

33 %
67 %
Information about Rosja -soczi1

Published on March 10, 2014

Author: Refranco

Source: slideshare.net

Soczi to największy letni (!) kurort w Rosji. Położony w Kraju Krasnodarskim niedaleko granicy z Gruzją (Abchazja). Od strony północno-zachodniej miasto otoczone jest przez góry Kaukaz. Aglomeracja rozpościera się nad brzegiem Morza Czarnego, wzdłuż drogi biegnącej z Dżubga do Suchumi, na długości 147 km, co czyni je drugim pod względem długości miastem na świecie!

Teatr Letni w Soczi

Teatr Zimowy

Port w Soczi

Soczi posiada najdłuższą na świecie plażę. Jej długość to aż 118 km.

Cerkiew św. Księcia Włodzimierza

Arboretum w Soczi

Sanatorium Ordzhonikidze

Sanatorium "Sochi"

Willa Stalina w Soczi

W Soczi swoje wille ma wielu rosyjskich prominentów.

W rosyjskim kurorcie Soczi nad Morzem Czarnym dobiega końca budowa ogromnego kompleksu sportowego. To miasteczko, do niedawna będące skupiskiem sanatoriów, ma być gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2014 roku. Soczi 2014 to nie tylko obiekty sportowe, ale wielkiej skali inwestycje w drogi, linie kolejowe i lotnisko.

Rosja wydała na organizację zimowej olimpiady astronomiczną wprost sumę 50 mld dolarów. To absolutnie najdroższe igrzyska w całej historii sportu olimpijskiego. Jest to kwota 5 razy większa od planowanej początkowo. W porównaniu z ostatnimi tego typu imprezami wydatki są o 10 miliardów wyższe, niż koszt Olimpiady w Pekinie w 2008 roku i ponad 3 razy wyższe, niż budżet Olimpiady w Londynie w 2012 roku. Według rosyjskich opozycjonistów, za tą rozrzutnością kryją się korupcja i kradzieże na niesamowitą skalę.

W mieście Soczi odbywać się będą zawody w dyscyplinach "lodowych", tu zbudowano główne obiekty jak stadion olimpijski i centrum prasowe.

Schemat Parku Olimpijskiego w Soczi Budowane od zera obiekty sportowe w Soczi ułożone są zgrabnie w obrębie wielkiego koła wokół Placu Medali, na którym odbywać się będą ceremonie nagradzania zwycięzców. W okręgu (dosłownie) Parku Olimpijskiego znajduje się: - Wielki Pałac Lodu [Bolshoy Ice Dome] - Mały Pałac Lodu / Szajba Arena [Shayba Arena] - Centrum Łyżwiarskie Adler Arena [Adler Arena Skating Center] - Pałac Łyżwiarski Góra Lodowa [Iceberg Skating Palace] - Centrum Curlingu Kostka Lodu [Ice Cube Curling Center] - Stadion Olimpijski Fiszt [Fisht Olympic Stadium] W pobliżu okręgu ulokowano : - Wioskę Olimpijską - Międzynarodowe Centrum Nadawcze i główny press-room

Stadion Olimpijski Fiszt, Soczi 2014 Nazwa stadionu pochodzi od jednej z najsławniejszych w Rosji kaukaskiej Góry Fiszt. Tutaj odbędą się ceremonie otwarcia i zamknięcia igrzysk.

Wielki Pałac Lodu, Soczi 2014 Nazwa odzwierciedla rozmiar i rangę budynku. Pomieści on 12 tysięcy widzów. To tutaj odbywać się będą mecze hokeja na lodzie. Kopuła przykrywająca lodowisko wygląda niczym gigantyczna zamarznięta kropla wody. Powierzchnia kopuły jest lśniąca i srebrzysta za dnia, natomiast w nocy jest ogromnym ekranem LEDowym, mogącym wyświetlać dowolne obrazy.

Mały Pałac Lodu / Szajba Arena, Soczi 2014 „Szajba” po rosyjsku znaczy krążek do hokeja. Tak więc nazwa zdradza natychmiast funkcję obiektu oraz rosyjski charakter igrzysk w Soczi. Z zewnątrz lodowa arena może kojarzyć się ze śnieżną trąbą powietrzną. Tutaj oraz w Wielkim Pałacu Lodu rozegrane zostaną olimpijskie zawody hokejowe. Obiekty znajdują się w odległości 300 metrów. Po igrzyskach budynek ma zostać rozmontowany i przewieziony do innego miasta w Rosji.

Centrum Łyżwiarskie Adler Arena, Soczi 2014 W tym obiekcie odbędą się zawody łyżwiarstwa szybkiego. Ściany hali lodowiska są przeszklone, dzięki czemu widzowie mają też widok na zewnątrz.

Pałac Łyżwiarski Góra Lodowa, Soczi 2014 Obiekt przeznaczony dla zawodów w łyżwiarstwie figurowym oraz łyżwiarstwie szybkim na krótki dystans [short track].

Centrum Curlingu Kostka Lodu, Soczi 2014 Jest to najmniejszy z budowanych w Soczi obiektów sportowych. Po zimowych zawodach zostanie rozmontowany i przewieziony do innego miasta w Rosji.

Wioska olimpijska w Soczi.

Soczi – Park Rozrywki przy wiosce olimpijskiej

W Parku Rozrywki

Nowy dworzec kolejowy, z którego odjeżdża szybka kolej, łącząca Soczi z oddaloną o około 50 km miejscowością Krasnaja Polana w górach Kaukaz, gdzie będą rozgrywane konkurencje „śniegowe”.

Nowe drogi, wiadukty i tunele na trasie kolejki.

Krasnaja Polana to największy w Rosji kompleks narciarski, nazywany „rosyjską Szwajcarią”.

Kompleks skoczni "RusSki Gorki"

Centrum narciarstwa alpejskiego

Centrum biegów narciarskich i biathlonu

Extreme Park

Przez kilka lat budowano tu nowoczesne hotele, restauracje, wyciągi, nartostrady i snow parki – wszystko to w ekspresowym tempie, aby zdążyć przed olimpiadą. Obecnie mamy tutaj 21 wyciągów narciarskich i łącznie 72 km tras.

Krasnaja Polana w nocy

Maskotki olimpiady 2014

Add a comment

Related pages

Rosja – Wiktionary

Letzte Änderung dieser Seite: 4. Januar 2016 um 00:36; Abrufstatistik Der Text ist unter der Lizenz ''Creative-Commons''-Lizenz „Namensnennung ...
Read more

Rosja – Wikipedia, wolna encyklopedia

Rosja (ros. Россия, Rossija, wymowa i), Federacja Rosyjska (ros. Российская Федерация, Rossijskaja Fiedieracyja, wymowa i ...
Read more

ROSJA - YouTube

Film promujący Instytut Rosji i Europy Wschodniej UJ i prowadzone tam studia: rosjoznawstwo oraz studia eurazjatyckie.
Read more

Rosja - Wiktionary

declension of Rosja Derived terms . Rosjanin m, Rosjanka f; adjective: rosyjski; Retrieved from "https://en.wiktionary ...
Read more

Rosjå | Seen.de

Der Rosjå liegt in der Nähe von Atrå in Telemark. See-Freunde aus den umliegenden Orten
Read more

Rosja - Wiadomości

- Rosja jest państwem nieobliczalnym. Wcześniej zaatakowała Gruzję, dzisiaj zajęła Krym, prowadzi wojnę z Ukrainą, jest państwem terrorystycznym.
Read more

Rosja - Nonsensopedia - Wikia

Mapa Rosji. Rosja to połać ziemi pomiędzy Dźwiną a innym pustkowiem, położona wzdłuż Oceanu Arktycznego. Jest to teren całkiem spory – ledwie ...
Read more

Reprezentacja Rosji w piłce siatkowej mężczyzn ...

Rosja: Przydomek: Sbornaja (Сборная) Związek: Wsierossijskaja Fiederacja Wolejbola Всероссийская федерация волейбола
Read more

RosjaPL.info - Rosja, Ukraina i kraje b. ZSRR

Strona Główna - Rosja, Ukraina i kraje b. ZSRR; Newsy ze Wschodu. Wiadomości z Rosji i Ukrainy; Kursy walut; Pogoda i klimat. Pogoda i klimat Moskwy ...
Read more

Lot UdSSR Sowjetunion gestempelt CCCP USSR Russland Rossia ...

Lot UdSSR Sowjetunion gestempelt CCCP USSR Russland Rossia Россия Rosja 489 in Briefmarken, Europa, Russland & Sowjetunion | eBay
Read more