Rosja soczi

67 %
33 %
Information about Rosja soczi
Photos

Published on March 4, 2014

Author: zpizarro

Source: slideshare.net

Soczi to największy letni (!) kurort w Rosji. Położony w Kraju Krasnodarskim niedaleko granicy z Gruzją (Abchazja). Od strony północno-zachodniej miasto otoczone jest przez góry Kaukaz. Aglomeracja rozpościera się nad brzegiem Morza Czarnego, wzdłuż drogi biegnącej z Dżubga do Suchumi, na długości 147 km, co czyni je drugim pod względem długości miastem na świecie!

Teatr Letni w Soczi

Teatr Zimowy

Port w Soczi

Soczi posiada najdłuższą na świecie plażę. Jej długość to aż 118 km.

Cerkiew św. Księcia Włodzimierza

Arboretum w Soczi

Sanatorium Ordzhonikidze

Sanatorium "Sochi"

Willa Stalina w Soczi

W Soczi swoje wille ma wielu rosyjskich prominentów.

W rosyjskim kurorcie Soczi nad Morzem Czarnym dobiega końca budowa ogromnego kompleksu sportowego. To miasteczko, do niedawna będące skupiskiem sanatoriów, ma być gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2014 roku. Soczi 2014 to nie tylko obiekty sportowe, ale wielkiej skali inwestycje w drogi, linie kolejowe i lotnisko.

Rosja wydała na organizację zimowej olimpiady astronomiczną wprost sumę 50 mld dolarów. To absolutnie najdroższe igrzyska w całej historii sportu olimpijskiego. Jest to kwota 5 razy większa od planowanej początkowo. W porównaniu z ostatnimi tego typu imprezami wydatki są o 10 miliardów wyższe, niż koszt Olimpiady w Pekinie w 2008 roku i ponad 3 razy wyższe, niż budżet Olimpiady w Londynie w 2012 roku. Według rosyjskich opozycjonistów, za tą rozrzutnością kryją się korupcja i kradzieże na niesamowitą skalę.

W mieście Soczi odbywać się będą zawody w dyscyplinach "lodowych", tu zbudowano główne obiekty jak stadion olimpijski i centrum prasowe.

Schemat Parku Olimpijskiego w Soczi Budowane od zera obiekty sportowe w Soczi ułożone są zgrabnie w obrębie wielkiego koła wokół Placu Medali, na którym odbywać się będą ceremonie nagradzania zwycięzców. W okręgu (dosłownie) Parku Olimpijskiego znajduje się: - Wielki Pałac Lodu [Bolshoy Ice Dome] - Mały Pałac Lodu / Szajba Arena [Shayba Arena] - Centrum Łyżwiarskie Adler Arena [Adler Arena Skating Center] - Pałac Łyżwiarski Góra Lodowa [Iceberg Skating Palace] - Centrum Curlingu Kostka Lodu [Ice Cube Curling Center] - Stadion Olimpijski Fiszt [Fisht Olympic Stadium] W pobliżu okręgu ulokowano : - Wioskę Olimpijską - Międzynarodowe Centrum Nadawcze i główny press-room

Stadion Olimpijski Fiszt, Soczi 2014 Nazwa stadionu pochodzi od jednej z najsławniejszych w Rosji kaukaskiej Góry Fiszt. Tutaj odbędą się ceremonie otwarcia i zamknięcia igrzysk.

Wielki Pałac Lodu, Soczi 2014 Nazwa odzwierciedla rozmiar i rangę budynku. Pomieści on 12 tysięcy widzów. To tutaj odbywać się będą mecze hokeja na lodzie. Kopuła przykrywająca lodowisko wygląda niczym gigantyczna zamarznięta kropla wody. Powierzchnia kopuły jest lśniąca i srebrzysta za dnia, natomiast w nocy jest ogromnym ekranem LEDowym, mogącym wyświetlać dowolne obrazy.

Mały Pałac Lodu / Szajba Arena, Soczi 2014 „Szajba” po rosyjsku znaczy krążek do hokeja. Tak więc nazwa zdradza natychmiast funkcję obiektu oraz rosyjski charakter igrzysk w Soczi. Z zewnątrz lodowa arena może kojarzyć się ze śnieżną trąbą powietrzną. Tutaj oraz w Wielkim Pałacu Lodu rozegrane zostaną olimpijskie zawody hokejowe. Obiekty znajdują się w odległości 300 metrów. Po igrzyskach budynek ma zostać rozmontowany i przewieziony do innego miasta w Rosji.

Centrum Łyżwiarskie Adler Arena, Soczi 2014 W tym obiekcie odbędą się zawody łyżwiarstwa szybkiego. Ściany hali lodowiska są przeszklone, dzięki czemu widzowie mają też widok na zewnątrz.

Pałac Łyżwiarski Góra Lodowa, Soczi 2014 Obiekt przeznaczony dla zawodów w łyżwiarstwie figurowym oraz łyżwiarstwie szybkim na krótki dystans [short track].

Centrum Curlingu Kostka Lodu, Soczi 2014 Jest to najmniejszy z budowanych w Soczi obiektów sportowych. Po zimowych zawodach zostanie rozmontowany i przewieziony do innego miasta w Rosji.

Wioska olimpijska w Soczi.

Soczi – Park Rozrywki przy wiosce olimpijskiej

W Parku Rozrywki

Nowy dworzec kolejowy, z którego odjeżdża szybka kolej, łącząca Soczi z oddaloną o około 50 km miejscowością Krasnaja Polana w górach Kaukaz, gdzie będą rozgrywane konkurencje „śniegowe”.

Nowe drogi, wiadukty i tunele na trasie kolejki.

Krasnaja Polana to największy w Rosji kompleks narciarski, nazywany „rosyjską Szwajcarią”.

Kompleks skoczni "RusSki Gorki"

Centrum narciarstwa alpejskiego

Centrum biegów narciarskich i biathlonu

Extreme Park

Przez kilka lat budowano tu nowoczesne hotele, restauracje, wyciągi, nartostrady i snow parki – wszystko to w ekspresowym tempie, aby zdążyć przed olimpiadą. Obecnie mamy tutaj 21 wyciągów narciarskich i łącznie 72 km tras.

Krasnaja Polana w nocy

Maskotki olimpiady 2014

Add a comment

Related presentations

Árboles en miniatura producto del arte del bonsai

Lisa Wolfe’s before and after interior design for review. See Lisa’s more interior...

This slide deck was used to accompany my Ignite 329 presentation.

My New Nepal

My New Nepal

September 16, 2009

Nepal in Fun Fiction,and festival

Related pages

Soczi – Wikipedia, wolna encyklopedia

Rosja: Kraj Kraj ... Soczi organizowało w 2014 dwudzieste drugie Zimowe Igrzyska Olimpijskie. W mieście odbywały się zawody w dyscyplinach „lodowych
Read more

Turystyka w Soczi - TripAdvisor

Soczi, Greater Sochi: Serwis TripAdvisor oferuje 43 957 bezstronnych recenzji i artykułów - najlepsze źródło informacji gdy planujesz podróż na ...
Read more

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2014 – Wikipedia, wolna ...

XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie. IO 2010: IO 2018: Stolica igrzysk Rosja Soczi: Liczba ekip: 88: Liczba sportowców: 2873: Liczba konkurencji: 98 w 15 ...
Read more

Soczi - Rosja Południowo-Zachodnia - wczasy, wycieczki ...

Soczi - Rosja Południowo-Zachodnia - przewodnik, informacje i porady dla turystów, opisy regionów, miast i kurortów wakacyjnych, historia i geografia ...
Read more

Soczi - Rosja. Miasto olimpiady zimowey - YouTube

This is converted to video and published online PPS or PPSX (PowePoint SlideShow) file. It was free access and not protected file, which someone ...
Read more

Pogoda Soczi Prognoza pogody Soczi w Onet.pl

Soczi - sprawdź prognozę pogody na dziś, jutro, weekend i 14 dni Soczi
Read more

Soczi 2014 w INTERIA.PL - Igrzyska Olimpijskie ...

Zainteresowany zimową olimpiadą w Soczi? Zapoznaj się z naszym serwisem Soczi2014. Wszystko o zimowych igrzyskach olimpijskich z pierwszej ręki.
Read more

[Rosja] Soczi - SkyscraperCity

[Rosja] Soczi Zagranica ... To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater.
Read more

[Rosja] Soczi - Page 3 - SkyscraperCity

Page 3- [Rosja] Soczi Zagranica ... Łódź - Remonty kamienic i zabytków - To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater.
Read more