Promoqube ile Dijital Dunyadan Gelismeler

100 %
0 %
Information about Promoqube ile Dijital Dunyadan Gelismeler
Technology

Published on March 2, 2014

Author: promoqube

Source: slideshare.net

Description

Promoqube ile Dijital Dünyadan Gelişmeler Şubat 2014

Dijital Dünyadaki Gelişmeler Şubat 2014

FACEBOOK

Facebook | 10 Yaşında Facebook 10. yılı için sürpriz bir uygulama hazırlamanın yanında ilk mobil uygulamasının ve ilk web sayfasının görüntülerini de paylaştı. Bu sayfa ile kullanıcılar Facebook’a ilk katıldıkları günden bugüne kadar özel anlarını video ve fotoğraf albümü olarak görebilecek. Daha önceki yıllarda olduğu 2013 yılı için de o seneye ait önemli 20 anı derleyerek özel bir sayfa oluşturan Facebook yeni özelliğiyle daha geniş açı sunmuş olacak.

Facebook | Sahte Hesap Sayısı 100 Milyon Sahte hesap konusunda en dertli sosyal ağlardan biri Facebook. Kullanım şartlarını bu durumla mücadele amacıyla sürekli güncelleyen Facebook yayınladığı en yeni raporunda tahmini sahte hesap adetlerini de paylaştı. Facebook’un tahminlerine göre tüm kullanıcıların yüzde 5,5 ile yüzde 11,2’si sahte veya amacı dışında oluşturulmuş hesaplardan oluşuyor. 

Facebook | ‘Anılarını Hatırla’ Videoları Düzenlenebilecek Kısa bir süredir Facebook’ta “Anılarını Hatırla” videoları çok sık paylaşılıyor. Facebook’un 10. yaşına özel olarak kullanıcılarına sunduğu hediye ile kullanıcılar, fotoğraf ve paylaşımlarından oluşan özel videoları izliyor. Facebook’un kullanıcılar için otomatik olarak oluşturduğu video, bazı kullanıcıların hoşuna gitmeyebilir. Oluşturulan videoyu beğenmeyenler, Facebook’un TechCrunch ile paylaştığı bilgiye göre videoları düzenleyebilecek.

Facebook | Aşkın Yaşı Facebook veri mühendisleri kullanıcıların sosyal ağ üzerindeki yaş ve ilişki durumlarından yola çıkarak çiſtler arasındaki yaş farklılıkları algoritmasını ortaya çıkardı. 1,2 milyardan fazla kullanıcısıyla dünyanın en büyük veri havuzlarından biri olan Facebook’un bu araştırması kadın-erkek ilişkilerinde yaş farkı gerçeğini yansıtırken diğer yandan da Facebook “aşkın yaşını” tespit ederek önemli bir araştırmaya imza atmış oluyor.

Facebook | İlişki durumunuz, Facebook etkileşimlerinizi etkiliyor  Yapılan bir araştırma, kişilerin hayatlarındaki ilişki durumu ile Facebook'ta yapmış olduğu paylaşımların paralel olduğunu kanıtlıyor. Araştırmaya göre, sevgilisinden yeni ayrılan kişiler, ayrılık sonrasında Facebook'ta daha çok etkileşime giriyor. 

Facebook | WhatsApp’ı 16 Milyar Dolara Satın Alıyor Facebook, dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ı 16 milyar değerinde nakit ve hisse karşılığı satın aldı. Anlaşma Facebook’un bugüne kadar yaptığı en büyük satın alma olarak tarihe geçecek. 2012 yılının sonlarına doğru WhatsApp ile flört ettiği konusunda dedikodular çıkmıştı ancak Facebook’un daha sonraki Messenger hamlesi ve Snapchat’e yönelik ilgisi nedeniyle rafa kalktığı düşünülmüştü. 

TWITTER

Twitter | E-ticaret ekibini kurmaya başladı Twitter’ın gelirlerini çeşitlendirmek adına e-ticaret alanına iddialı bir giriş yapacağı bir süredir konuşuluyor. Twitter’ın yaklaşık 1 yıl önce American Express ile iş birliğine gitmesiyle ciddiyet kazanan söylentiler, ödeme sistemleri konusunda attığı adımlarla daha da somutlaştı. Son gelen haberler ise Twitter’ın e-ticaret konusundaki açılımını şüpheye yer bırakmayacak şekilde netleştiriyor.

Twitter | Tasarımı Yenileniyor Bildiğiniz gibi Twitter çok kısa bir süre önce yeni tasarımını yayına almaya başlamıştı. Kademeli olarak tüm hesaplar yeni tasarıma geçti. Yeni tasarımla birlikte gelen en büyük özellik de görsellerin biraz daha büyümesi ve Twitter’ın web uygulamasının, Twitter’ın en iddialı olduğu mobil sürümüne biraz daha benzer yapılandırılmasıydı. Twitter’ın şu anki tasarıma geçmesinin daha dumanı üzerindeyken, Mashable’da yer alan bir habere göre Twitter bu sefer tasarımını baştan aşağı şekilde test edeceği tasarımın testlerine başladı.

Twitter | Trend Topics 50 Farklı Lokasyona Daha Geldi Twitter Trendleri 50 farklı lokasyona daha geldi. Mısır, Ürdün, Bahreyn gibi ortadoğu ülkelerinin dışında Orta Avrupa ve uzakdoğu ülkelerinde de artık “Trend Topic”ler kullanılmaya başlandı. 

Twitter | Promoted Accounts’u arama sonuçlarına ekledi Twitter’ın reklam blogunda yayımladığı duyuruya göre, Twitter arama sonuçlarında Promoted Accounts sonuçlarına yer verecek. Twitter’ın 2010 yılında başladığı Promoted Accounts programına giren Twitter profilleri belirli bir algoritma çerçevesinde kullanıcılara öneriliyordu. Promoted Tweets ve Promoted Trends halihazırda Promoted etiketiyle arama sonuçlarında gösteriliyordu. Yenilikle birlikte bunlara Promoted Accounts da eklenmiş oldu.

YOUTUBE-PINTEREST-GOOGLE-LINKEDIN

Youtube | Sahte İzleyicileri Siliyor İstatistiklere göre YouTube üzerinden bir ayda izlenen videolar toplam altı milyar saat uzunluğunda. Google’a göre bu kanal üzerindeki görüntülemelerin gerçek sayısını yansıtmıyor. Şirket, YouTube üzerinden izleme sayısını artıran yapay sistemlere savaş açtığını güvenlik blogundan duyurdu.

Pinterest | Tablet ve Mobil Uygulamaları Güncellendi Pinterest'in geçtiğimiz aylarda duyurduğu Place Pins özelliği iPad'e gelirken .gif desteği de mobil uygulamalarına geldi. Pinterest resmi blogundan yapılan açıklamaya göre hem Android hem de iOS'ta gerçekleşen güncelleme ile birlikte günde 1.5 milyon yeni Place Pins paylaşımının da artacağı öngörülmekte. 

Google | Yerel Seçimler 2014 Google Türkiye'deki yerel seçimler için hazırlamış olduğu Yerel Seçimler 2014 sayfası aracılığıyla belediye başkan adaylarıyla Hangoutlar gerçekleştirebilir, seçim haberlerini izleyebilir, partilerin ve adayların Google Plus hesaplarını inceleyebilir, arama trendlerini araştırabilirsiniz. Seçim sonuçları da an be an sayfadan duyurulacak. 

LinkedIn | Engelleme Özelliğini Kullanıcılara Açtı LinkedIn kullanıcı engelleme özelliğini ağına eklediğini duyurdu. Kullanıcıların uzun zamandır talep ettiği bu özelliğinin gelmesiyle artık herkes direkt etkileşim içinde bulunmak istemediği diğer kullanıcıların onlara ulaşmasını engelleyebilecek. Kullanıcıların sayfasında “Mesaj Gönderin” altındaki seçenekler arasında yer alan “Engelleyin veya Rapor Edin” bölümünü seçerek artık bu kullanıcıların size ulaşmasını engelleyebiliyorsunuz. Böylelikle profilinize erişimi kısıtlayabileceğiniz gibi direkt etkileşimler ve ağ içindeki aktivitelerin görünümünü de bu kullanıcı ya da kullanıcılara kapatabiliyorsunuz.

HABERLER - UYGULAMALAR

Pepsi Reklam Panosu İçeriğini Vine'dan Aldı Pepsi sıradan bir reklam panosunda dönen içeriği Vine ile besleyen ilk marka oldu. Bu hem gerçek zamanlı içerik, hem interaktif reklam panosu, hem kısa video formatı, hem de sosyal marka kavramının bir kampanyada bir araya gelmesi güzel bir örnek oldu. Pepsi İngiltere'de tüketicilerden inanması zor anlarının videolarını istiyor, seçtiklerini de dev reklam panolarında paylaşıyor. 

Invisigram Brezilya'daki yoksul ve çaresiz kesimin hayatına dikkat çekmek için Brezilyalı ünlülerin Instagram hesapları bir günlüğüne ellerinden alınıyor. Bu bol takipçili hesaplarda günlerce yalnızca Brezilya'daki yoksulların çektiği fotoğraflar yayınlanıyor. Instagram'dan yola çıkılarak geliştirilmiş kampanyanın ismi Invisigram. Yardım organizasyonu Teto her yıl yerlilere yaşam alanı yaratıyor ve onlara destek oluyor. Bu projeyle de daha fazla kişiye ulaşıp yoksulluk hakkında farkındalık yaratmayı istiyor.

Pepsi Max'in Test Sürüşü Videosuna Devam Filmi Geldi Geçen yılın çok izlenen videosu Test Drive'da Nascar pilotu Jeff Gordon, bir satış görevlisiyle birlikte test sürüşüne çıkıyor ve olaylar gelişiyor. Yeni yayınlanan ve geçen yılki işin devamı olan bu videoda ise kurban bir önceki filmin uydurma ve kurgu olduğunu yazıp çizen bir otomobil gazetecisi. Bu iş sayesinde kendisinin aklında bu konuya dair bir soru işareti kalmaması hedeflenmiş gibi. Direksiyonda yine Pepsi MAX ile işbirliği halinde Jeff Gordon var.

Twitter’ı Birbirine Katan Super Bowl Reklamı Araba sigortası servisi sunan Esurance‘ın Super Bowl akşamı maç sonrası yayınladığı reklamı Twitter’ı birbirine kattı. #EsuranceSave30 hashtagi ile paylaşılan twitlerin sayısı 2 milyonu aşmış durumda ve bunların 200.000′den fazlası ilk 1 dakika içerisinde atılmış. 

TEŞEKKÜRLER

#esurancesave30 presentations

Add a comment

Related presentations

Presentación que realice en el Evento Nacional de Gobierno Abierto, realizado los ...

In this presentation we will describe our experience developing with a highly dyna...

Presentation to the LITA Forum 7th November 2014 Albuquerque, NM

Un recorrido por los cambios que nos generará el wearabletech en el futuro

Um paralelo entre as novidades & mercado em Wearable Computing e Tecnologias Assis...

Microsoft finally joins the smartwatch and fitness tracker game by introducing the...

Related pages

PromoQube ile Dijital Dunyadan Gelismeler #5 - HubSlide

PromoQube ile Dijital Dünyadan Gelişmeler #5. Toggle navigation. BUSINESS; EDUCATION; TECHNOLOGY; TRAVEL; MORE TOPICS; Sign up
Read more

Promoqube ile Dijital Dunyadaki Gelismeler #7 - HubSlide

Promoqube ile Dijital Dünyadaki Gelişmeler #7. Toggle navigation. BUSINESS; EDUCATION; TECHNOLOGY; TRAVEL; MORE TOPICS; Sign up
Read more

PromoQube Facebook fan page - boomsocial.com

PromoQube Facebook fan page social ... Facebook > Turkey > Corporate > Agencies > PromoQube. ... Koşulsuz sevgileri ile bugünlere gelmemizi sağlayan ...
Read more