Odkryj moc swojego umysłu

50 %
50 %
Information about Odkryj moc swojego umysłu

Published on July 18, 2009

Author: l.tomaszek

Source: slideshare.net

Description

Czy zdarza Ci się czasem, że stajesz przed jakimś wyzwaniem, analizujesz je, po czym stwierdzasz
"Nie umiem tego zrobić" . Być może myślisz sobie wtedy "To nie dla mnie" lub przyznajesz się przed sobą "Nie jestem wystarczająco inteligenty". Nie wiem czy wiesz, ale umysł i ciało mają jedną bardzo ważną cechę wspólną: można je gimnastykować i rozwijać! Odkryj ukrytą potęgę swojego umysłu i przestań odrzucać wyzwania, jakie stawia Ci codzienność!
Jak dzięki prostym ćwiczeniom rozwinąć swój umysł, intelekt oraz tryskać kreatywnością?

Oto przed Tobą wiedza, która pozwala zwyczajnym ludziom wznieść się na wyżyny swoich intelektualnych zdolności i np. pisać 3 książki w ciągu 4 miesięcy (czytaj uważnie poniższy tekst, aby poznać autentyczną historię).
Zaskakujący paradoks wykorzystania umysłu zwykłego człowieka

Umysł to ta część ludzkiego mózgu, której nie widać gołym okiem, ale wszyscy doskonale wiemy o tym, że ją posiadamy. Paradoksalnie w ciągu naszego życia mniej czasu poświęcamy na rozwijanie możliwości naszego umysłu i trenowanie go niż na czytanie instrukcji obsługi pralki.

A przyznasz chyba, że aby osiągnąć sukces albo zrealizować swoje marzenia, niezbędny do tego jest Twój umysł, który przecież odpowiada za kreatywności, inteligencję i podejmowanie decyzji (kluczowe cechy człowieka sukcesu).

Jeśli Twój umysł nie działa na najwyższych obrotach, jeśli Twój potencjał do myślenia, podejmowania właściwych decyzji nie jest wykorzystywany w 100%, to, jak sądzisz, jakie będziesz miał efekty? Oczywiście, że dużo słabsze, niż gdybyś wzniósł się na szczyty swoich możliwości.
Czy MASZ POTENCJAŁ,
aby osiągnąć sukces czy nie?

No właśnie. Skoro już rozumiesz, że rozwijanie umysłu pozwala szybciej osiągnąć swoje cele, co przybliży Cię do sukcesu, to z pewnością zastanawiasz się, jak teraz zacząć to robić. Być może też zastanawiasz się, czy na pewno jeszcze jest czas na doskonalenie swojego umysłu lub czy uda Ci się rozwinąć swój potencjał.
Odpowiedź brzmi: Tak

Możesz być osobą bardziej kreatywną i zacząć dużo szybciej oraz skuteczniej myśleć. Wszystko, co musisz zrobić, to zacząć trenować swój umysł.

Umysł, podobnie jak inne części naszego ciała, musi być używany, aby się rozwijał i stawał się coraz silniejszy i doskonalszy. Jednak nie wystarczy tylko oglądanie telewizji czy samo czytanie książek, bo to nie rozwija wszystkich możliwości, które mamy.

Trzeba trenować swój umysł na wielu płaszczyznach, abyś stawał się coraz bardziej inteligentny, pomysłowy i szybki. Tylko dzięki temu będziemy w stanie wznieść się na wyżyny swoich możliwości, tak samo jak robią to sportowcy, którzy w wyniku treningu stają się coraz lepsi w swojej dyscyplinie. Jeśli nie będziesz gimanstykować swojego umysłu, to staniesz się robotem, który myśli, działa w tylko jeden schematyczny sposób, nie ma nowych pomysłów i nie widzi żadnych możliwości czy szans, które się pojawiają.

I właśnie takie ćwiczenia znajdziesz w książce „Odkryj moc swojego umysłu”. Jest to podręcznik składający się z 222 różnych ćwiczeń (i odpowiedzi), które pozwolą Ci w prosty sposób doskonalić własny umysł i rozwijać intelekt.

Ćwiczenia zawarte w książce zostały tak dobrane, aby rozwijały każdą część Twojego umysłu. Dzięki nim rozwiniesz i ulepszysz w sobie:

* Kreatywność
* Pamięć
* Podejmowanie decyzji
* Intelekt
* Twórcze rozwiązywanie problemów
* Inteligencję
* Kojarzenie faktów
* Szybkie myślenie i reagowanie na wydarzenia


Oto przykład kilku ćwiczeń, które zapewnią Ci doskonały trening umysłu:

1. Krzysztof ma dwanaście lat. Jego siostra jest trzy razy młodsza od niego. W jakim wieku Krzysztof stanie się dwa razy starszy od siostry?

2. Na czas wyprzedaży cena nowego laptopa z

Niniejszy darmowy ebook zawiera fragment pełnej wersji pod tytułem: Okryj moc swojego umysłu Aby przeczytać informacje o pełnej wersji, kliknij tutaj Darmowa publikacja dostarczona przez Sukces.webnode.com Niniejsza publikacja może być kopiowana, oraz dowolnie rozprowadzana tylko i wyłącznie w formie dostarczonej przez Wydawcę. Zabronione są jakiekolwiek zmiany w zawartości publikacji bez pisemnej zgody wydawcy. Zabrania się jej od-sprzedaży, zgodnie z regulaminem Wydawnictwa Złote Myśli. © Copyright for Polish edition by ZloteMysli.pl Data: 12.05.2009 Tytuł: Odkryj moc swojego umysłu – fragment utworu Autor: Krzysztof Trybulski Projekt okładki: Marzena Osuchowicz Redakcja i korekta: Magda Wasilewska, Sylwia Fortuna Skład: Marcin Górniakowski Internetowe Wydawnictwo Złote Myśli sp. z o.o. ul. Daszyńskiego 5 44-100 Gliwice WWW: www. ZloteMysli.pl EMAIL: kontakt@zlotemysli.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.

SPIS TREŚCI WSTĘP...............................................................................................4 O UMYŚLE.........................................................................................6 Zapamiętywanie...............................................................................................................6 Myślenie............................................................................................................................7 Uczenie się.........................................................................................................................7 TABELE I INNE POMOCE..................................................................8 ZAGADKI I ŁAMIGŁÓWKI LOGICZNE.............................................11 ZAGADKI I ZADANIA MATEMATYCZNE UMOŻLIWIAJĄCE LEPSZĄ PRACĘ UMYSŁU..............................................................................28 ĆWICZENIA SPRAWDZAJĄCE I ROZWIJAJĄCE SZYBKOŚĆ TWOJEGO MYŚLENIA.....................................................................41 ĆWICZENIA SPRAWDZAJĄCE I ROZWIJAJĄCE TWOJĄ KREATYWNOŚĆ..............................................................................64 ROZWIĄZANIA ZADAŃ, ĆWICZEŃ ORAZ ŁAMIGŁÓWEK............102 Rozwiązania zagadek i łamigłówek logicznych...........................................................102 Rozwiązania zagadek i zadań matematycznych..........................................................107 ZAKOŃCZENIE...............................................................................111

ODKRYJ MOC SWOJEGO UMYSŁU – darmowy fragment – kliknij po więcej ● str. 4 Krzysztof Trybulski O umyśle Umysł to ta część ludzkiego mózgu, której nie widać gołym okiem, ale wszyscy doskonale wiemy o tym, że ją posiadamy. Na co dzień używamy pojęcia „umysłu” w różnych okolicznościach. Czasem na- wet o tym nie wiedząc. Zdarza się, że mówiąc o psychice, osobowości albo świadomości danego człowieka, mamy na myśli właśnie umysł. Pojęcie umysłu, mimo że posiadają go również niektóre zwierzęta, stosowane jest tylko w stosunku do ludzi. Umysł odpowiada za nasze najważniejsze umiejętności oraz funkcje, do których można zaliczyć: zapamiętywanie, myślenie czy też uczenie się. Książka Odkryj moc swojego umysłu poświęcona jest w całości różnego rodzaju ćwiczeniom oraz zadaniom, które pozwolą Ci rozwinąć wszystkie te funkcje umysłu. Przyjrzyjmy się zgoła tym funkcjom umysłu, o których sobie przed chwilą powiedzieliśmy, a które już wkrótce rozwiniesz dzięki zada- niom znajdującym się w tej publikacji. Zapamiętywanie Mówiąc najogólniej, zapamiętywanie to zdolność do rejestrowania w umyśle różnego rodzaju informacji, wrażeń oraz skojarzeń. Przy- woływanie ich w umyśle w celu wykorzystania nazywamy (mówiąc codziennym językiem) przypominaniem sobie. Copyright by Wydawnictwo Złote Myśli & Krzysztof Trybulski

ODKRYJ MOC SWOJEGO UMYSŁU – darmowy fragment – kliknij po więcej ● str. 5 Krzysztof Trybulski Myślenie Myślenie to złożony ciągły proces polegający na wyciąganiu wnio- sków oraz łączeniu informacji i bodźców różnego rodzaju w jedną zwartą całość. Efektywność myślenia mierzy się za pomocą testów na iloraz inteli- gencji. Dzięki rozwiązywaniu zadań, zagadek oraz ćwiczeń, które znajdziesz w poniższej publikacji, masz szansę znacznie zwiększyć swój iloraz inteligencji, a co za tym idzie, nauczyć się myśleć o wiele wydajniej niż dotychczas. Uczenie się Uczenie się to złożony proces polegający na zdobywaniu informacji, wiedzy, umiejętności, sprawności oraz kompetencji w celu ich póź- niejszego wykorzystania. Uczyć można się zarówno w sposób świa- domy, jak i nieświadomy. Pojęciem uczenia zajmuje się psychologia. Copyright by Wydawnictwo Złote Myśli & Krzysztof Trybulski

ODKRYJ MOC SWOJEGO UMYSŁU – darmowy fragment – kliknij po więcej ● str. 6 Krzysztof Trybulski Zagadki i łamigłówki logiczne 1 Co to takiego? Należy do Ciebie przez całe życie, ale inni używają tego znacznie częściej niż Ty. ........................................................................................................... 2 Co to jest? Całe jest dopiero wówczas, gdy się je rozbije? ........................................................................................................... 3 Co to jest? Ma kolano przy brodzie, chociaż nie ma ani brody, ani nóg? ........................................................................................................... 4 Jan Kowal z Torunia ma dziewięcioro dzieci. Połowa z nich to chłop- cy. Jak to możliwe? ........................................................................................................... ........................................................................................................... Copyright by Wydawnictwo Złote Myśli & Krzysztof Trybulski

ODKRYJ MOC SWOJEGO UMYSŁU – darmowy fragment – kliknij po więcej ● str. 7 Krzysztof Trybulski 5 Jeszcze ojciec się nie urodził, a już syn po dachu się przechodził. O co chodzi? ........................................................................................................... 6 Na ile różnych sposobów osiem osób może zostać rozmieszczonych na ośmiu krzesłach ustawionych w linii, jeśli dwie z nich nalegają na siedzenie obok siebie? ........................................................................................................... ........................................................................................................... ........................................................................................................... ........................................................................................................... 7 Hotelowa pokojówka przemierzała korytarz. Nagle się przewróciła i pomieszały jej się wszystkie klucze do pokoi, których jest dwadzie- ścia. Jaka jest możliwie największa liczba prób potrzebnych do dopa- sowania wszystkich kluczy? ........................................................................................................... ........................................................................................................... ........................................................................................................... ........................................................................................................... Copyright by Wydawnictwo Złote Myśli & Krzysztof Trybulski

ODKRYJ MOC SWOJEGO UMYSŁU – darmowy fragment – kliknij po więcej ● str. 8 Krzysztof Trybulski Zagadki i zadania matematyczne umożliwiające lepszą pracę umysłu 8 Jaka liczba powinna znaleźć się w miejscu znaku zapytania w czwar- tym zbiorze? 1, 8, 2, 11 | 3, 5, 7, 15 |2, 4, 6, 12 | 1, 2, 3, ? ........................................................................................................... 9 Jaka liczba powinna znaleźć się w miejscu znaku zapytania? 1, 3, 4, 7, 6 12, 8, 15, 13, 18, 12, 28, 14, ? ........................................................................................................... 10 Co jest dziwnego w poniższej liczbie? 42185730 ........................................................................................................... ........................................................................................................... 11 Zmień jeden element, a poniższe równanie stanie się poprawne. 1+2-3=139 ........................................................................................................... Copyright by Wydawnictwo Złote Myśli & Krzysztof Trybulski

ODKRYJ MOC SWOJEGO UMYSŁU – darmowy fragment – kliknij po więcej ● str. 9 Krzysztof Trybulski 12 Jaka liczba powinna znaleźć się w miejscu znaku zapytania? 10—3—1 9—4—1 8—2—? ........................................................................................................... 13 Jaka liczba powinna znaleźć się w miejscu znaku zapytania? 4—1—9 6—?—2 9—1—8 ........................................................................................................... Copyright by Wydawnictwo Złote Myśli & Krzysztof Trybulski

ODKRYJ MOC SWOJEGO UMYSŁU – darmowy fragment – kliknij po więcej ● str. 10 Krzysztof Trybulski Ćwiczenia sprawdzające i rozwijające szybkość Twojego myślenia Szybkość myślenia to umiejętność szybkiego kojarzenia oraz instynk- townego reagowania przez umysł na określone sytuacje. Ćwiczenia przedstawione do wykonania w tym rozdziale postawią Cię w sytuacji, w której będziesz musiał wykazać się umiejętnością szybkiego, jasnego myślenia, wiedząc, że czasu na wykonanie danego ćwiczenia jest coraz mniej. Dzięki tym 44 ćwiczeniom zbadasz własną zdolność do jak najszyb- szego rozwiązywania jak największej ilości zadań, w jak najkrótszym czasie. Zadania na czas nie są w rzeczywistości trudne, jednakże przedsta- wione do wykonania w określonym przedziale czasowym, postawią przed Twoim umysłem nie lada wyzwanie. Będziesz ścigał się z cza- sem, a każda sekunda może okazać się tą najważniejszą, tą decydują- cą o odniesieniu sukcesu bądź porażki. Podczas wykonywania ćwiczeń na czas najważniejszą umiejętnością, jaką rozwiniesz, poza szybkością myślenia, będzie koncentracja, któ- ra jest Ci również potrzebna do tego, aby te ćwiczenia wykonać. Do ćwiczeń w tym rozdziale nie ma gotowych rozwiązań ani odpo- wiedzi jednakże prawidłowe są wszystkie odpowiedzi, które nie prze- czą logice. Copyright by Wydawnictwo Złote Myśli & Krzysztof Trybulski

ODKRYJ MOC SWOJEGO UMYSŁU – darmowy fragment – kliknij po więcej ● str. 11 Krzysztof Trybulski 14 W ciągu 10 minut wymyśl oraz zanotuj jak najwięcej praktycznych zastosowań dla szczoteczki do zębów. 1. ....................................................................................................... 2. ...................................................................................................... 3. ....................................................................................................... 4. ...................................................................................................... 5. ....................................................................................................... 6. ...................................................................................................... 7. ....................................................................................................... 8. ...................................................................................................... 9. ...................................................................................................... 10. ..................................................................................................... 15 W ciągu 10 minut wymyśl oraz zanotuj jak najwięcej praktycznych zastosowań dla opakowania na mydło. 1. ....................................................................................................... 2. ...................................................................................................... 3. ....................................................................................................... 4. ...................................................................................................... 5. ....................................................................................................... 6. ...................................................................................................... 7. ....................................................................................................... 8. ...................................................................................................... 9. ...................................................................................................... 10. ..................................................................................................... Copyright by Wydawnictwo Złote Myśli & Krzysztof Trybulski

ODKRYJ MOC SWOJEGO UMYSŁU – darmowy fragment – kliknij po więcej ● str. 12 Krzysztof Trybulski Ćwiczenia sprawdzające i rozwijające Twoją kreatywność Kreatywność to proces zachodzący w umyśle, w wyniku którego do- chodzi do pojawienia się nowych pomysłów, znajdowania przedziw- nych rozwiązań, tworzenia nowych pojęć, dokonywania różnego ro- dzaju odkryć, wytwarzania ekscytujących form artystycznych oraz niepowtarzalnych, unikalnych i innowacyjnych rozwiązań czy pro- duktów. Wielu ludzi nie potrafi wykorzystywać swoich zdolności twórczych. Często nawet nie próbują sprawdzić, jakie możliwości twórczego my- ślenia posiadają. W mózgu każdego człowieka istnieje część odpo- wiedzialna za kreatywność, tak więc każdy ma możliwość twórczego i kreatywnego myślenia. To, w jakim stopniu dany człowiek korzysta z tych zdolności, zależy tylko i wyłącznie od niego samego. W tym rozdziale znajdziesz 74 ćwiczenia poświęcone kreatywności. Dzięki ich wykonaniu nie tylko poznasz możliwości własnego umy- słu, ale również je odkryjesz i rozwiniesz. Dzięki wykonaniu tych ćwi- czeń będziesz miał również możliwość wykorzystania i odkrycia wła- snych zdolności artystycznych. Ćwiczenia w tym rozdziale nie posiadają gotowych odpowiedzi, jed- nakże przy ich rozwiązywaniu bądź kreatywny, pomysłowy i orygi- nalny. Copyright by Wydawnictwo Złote Myśli & Krzysztof Trybulski

ODKRYJ MOC SWOJEGO UMYSŁU – darmowy fragment – kliknij po więcej ● str. 13 Krzysztof Trybulski 16 Wyjaśnij w sposób logiczny jak mogło dojść do poniższej sytuacji. Nagle wszystkich wokół obiegła martwa cisza. Ktoś się po chwili zaśmiał a po 5 minutach śmiali się już wszyscy. Po godzinie wszy- scy już spali. Aby wykonać to zadanie, posłuż się własną wyobraźnią oraz twórczo- ścią. ........................................................................................................... ........................................................................................................... ........................................................................................................... ........................................................................................................... 17 Posłuż się własną wyobraźnią oraz twórczym, innowacyjnym myśle- niem, aby w jak najciekawszy sposób opisać poniższy rysunek. ........................................................................................................... ........................................................................................................... ........................................................................................................... ........................................................................................................... Copyright by Wydawnictwo Złote Myśli & Krzysztof Trybulski

ODKRYJ MOC SWOJEGO UMYSŁU – darmowy fragment – kliknij po więcej ● str. 14 Krzysztof Trybulski 18 Posłuż się własną wyobraźnią oraz twórczym, innowacyjnym myśle- niem, aby w jak najciekawszy sposób opisać poniższy rysunek. ........................................................................................................... ........................................................................................................... ........................................................................................................... ........................................................................................................... 19 Użyj wyobraźni oraz długopisu, ołówka albo kredki, aby przekształcić poniższy obrazek w coś nowego, konkretnego, rozpoznawalnego i ciekawego. Copyright by Wydawnictwo Złote Myśli & Krzysztof Trybulski

ODKRYJ MOC SWOJEGO UMYSŁU – darmowy fragment – kliknij po więcej ● str. 15 Krzysztof Trybulski Rozwiązania zadań, ćwiczeń oraz łamigłówek Rozwiązania zagadek i łamigłówek logicznych 1 Twoje imię. 2 Chodzi o namiot. Błędna forma gramatyczna została użyta celowo dla podwyższenia poziomu zagadki. 3 Rzeka. 4 Możliwe jest to dzięki temu, że wszystkie dzieci to chłopcy. 5 Chodzi o dym oraz ogień. Dym jest synem ognia. 6 10080 7 190; 1+2+3+4+5+6+7+8+9+10+11+12+13+14+15+16+17+18+19 Rozwiązania zagadek i zadań matematycznych 8 6 – czwarta liczba jest sumą trzech pierwszych. 9 24. Ten ciąg to suma dzielników kolejnych liczb naturalnych. 10 O kolejności cyfr w liczbie decyduje ich alfabetyczny porzą- dek w nazwach. Copyright by Wydawnictwo Złote Myśli & Krzysztof Trybulski

ODKRYJ MOC SWOJEGO UMYSŁU – darmowy fragment – kliknij po więcej ● str. 16 Krzysztof Trybulski 11 142 – 3 = 139 12 4 – suma liczb w każdym poziomym rzędzie wynosi 14. 13 17 – suma liczb w każdym pionowym rzędzie wynosi 19. Copyright by Wydawnictwo Złote Myśli & Krzysztof Trybulski

ODKRYJ MOC SWOJEGO UMYSŁU – darmowy fragment – kliknij po więcej ● str. 17 Krzysztof Trybulski Jak skorzystać z wiedzy zawartej w pełnej wersji ebooka? Przyznasz chyba, że aby osiągnąć sukces albo zrealizować swoje ma- rzenia, niezbędny do tego jest Twój umysł, który przecież odpowia- da za kreatywności, inteligencję i podejmowanie decyzji. W tym frag- mencie poznałeś zaledwie 10% wszystkich zagadek i łamigłówek, któ- re pomogą Ci go wytrenować i wprowadzić na najwyższe obroty. http://trening-umyslu.zlotemysli.pl/ Przed Tobą wiedza, która pozwala zwyczajnym ludziom wznieść się na wyżyny swoich intelektualnych zdolności. Copyright by Wydawnictwo Złote Myśli & Krzysztof Trybulski

Polecamy także inne książki Autora: Świadomie do sukcesu – Krzysztof Trybulski Jak szybciej osiągnąć swoje cele, sukces i ma- rzenia, działając świadomie, a nie po omacku? Kiedy zaczynasz realizację swoich celów, na początku jest trudno i bardzo ciężko się przełamać do działania. Z czasem, gdy zaczynasz coś robić i robisz to coraz le- piej, pojawiają się rezultaty. Przypomina to trochę na- ukę obsługi komputera, tyle że osiąganie własnych ce- lów nie jest tak proste. Nie ma stałej ścieżki ani sche- matu osiągania sukcesu. Dlatego też powstała książka „Świadomie do sukcesu”. Doskonała publikacja to sama esencja zawarta w krót- kich „podpowiedziach” w dodatku ta forma – życzę innym i sobie więcej tak pisa- nych publikacji. Henryk Bednarczyk – 60 lat, prowadzę firmę handlową. Sekrety prawa przyciągania – Krzysztof Trybulski W jaki sposób prawo przyciągania może za- działać w Twoim życiu? To od myślenia w pewien określony sposób zależy, ja- kie ludzie podejmują działania i decyzje, a z nich prze- cież biorą się rezultaty. Już niedługo Ty też dowiesz się, jak myślą nie tylko ludzie bogaci, ale także osoby, które mają szczęśliwe związki i są pewne siebie. Otrząśnij się z ograniczających Cię fałszywych przeko- nań Każda rzecz zaczyna się w Twoich myślach. Jeśli wierzysz, że możesz osiągnąć najwznioślejsze cele, to tak się stanie. Jeśli nie będziesz w to wierzył, to na pewno Ci się nie uda. Uwolnij dobre myśli! Jestem cały czas pod wrażeniem książki i tego co zaczęło się dziać po jej przeczy- taniu, jak zmieniło się moje życie jak zaczęłam stosować wskazówki zawarte w tej książce. Mogę powiedzieć jedno TO DZIAŁA! Justyna – studiuję i pracuję

Add a comment

Related pages

Ebook "Odkryj moc swojego umysłu" - YouTube

Więcej na: http://www.zlotemysli.pl/zlotemysli30... Zacznij wreszcie wykorzystywać cały potencjał swojego umysłu, aby szybciej osiągnąć ...
Read more

Odkryj moc swojego umysłu Krzysztof Trybulski

Zacznij wreszcie wykorzystywać cały potencjał swojego umysłu, aby szybciej osiągnąć sukces.
Read more

Odkryj moc swojego umysłu | Darmowy Ebook

Odkryj moc swojego umysłu. Umysł to ta część ludzkiego mózgu, której nie widać gołym okiem, ale wszyscy doskonale wiemy o tym, że ją posiadamy.
Read more

Odkryj moc swojego umysłu / Krzysztof Trybulski | Darmowy ...

Umysł to ta część ludzkiego mózgu, której nie widać gołym okiem, ale wszyscy doskonale wiemy o tym, że ją posiadamy. Paradoksalnie w ciągu ...
Read more

ODKRYJ MOC SWOJEGO UMYSŁU ***** KURS SILVA ULTRAMIND ESP ...

Stoisz przed trudnym wyborem życiowym? Walczysz z chorobą? Szukasz swojej drogi życiowej? Szukasz spokoju i równowagi? Za pomocą technik, które ...
Read more

Niesamowita moc twojego umysłu - Musisz zobaczyć - YouTube

Odkryj prawdziwą moc swojego umysłu - zdolności samo-leczenia i kontroli nad emocjami. Music: www.bensound.com
Read more

Niniejszy ebook zawiera fragment

ODKRYJ MOC SWOJEGO UMYSŁU – darmowy fragment – kliknij po więcej Krzysztof Trybulski
Read more

NO PAPER: Krzysztof Trybulski - Odkryj moc swojego umysłu ...

NO PAPER prezentuje e-Poradnik pdf; Krzysztof Trybulski Odkryj moc swojego umysłu e-Poradnik Jak dzięki prostym ćwiczeniom rozwinąć swój umysł ...
Read more