Medyafestival Sponsorluk Dosyası

60 %
40 %
Information about Medyafestival Sponsorluk Dosyası
Entertainment

Published on March 5, 2014

Author: cdemiral

Source: slideshare.net

Description

medyafestival, sponsorluk, trtavaz,trt,trt sponsorluk, sundu sunar sponsorluğu, sponsorluk dosyası, medya sponsorluğu

SPONSORLUK DOSYASI

PROGRAM HAKKINDA Türkiye’de gerçekleşen festivaller kapsamında, “Kültür Sanat Konser Aktüel Magazin Spor Turizm“ konularını ve festival haberlerini hedef kitlesine farklı kanallardan duyurmayı amaçlayan digital medya içerikli internet sitesi ve TV programı alt yapısı ile hazırlanmış TRT kanalı tarafından desteklenen bir projedir.

1. BÖLÜM / KALE - DENİZLİ “19.KALE DAVAZ YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİ VE BİBER FESTİVALİ” Biberi ile meşhur , Denizli’nin şirin ilçesi Kale; Ayrıca düzenlediği yağlı pehlivan güreşleri hazırlanmış alandır. Tarihi dokular yer almaktadır. Zara , Mustafa Ceceli , Kıraç , Kolpa Süre: 4 Gün Ortalama katılım : 50.000 kişi 1.600 km yol kat edildi

2. BÖLÜM / TAŞKÖPRÜ - KASTAMONU “ 27.ULUSLAR ARASI TAŞKÖPRÜ KÜLTÜR VE SARIMSAK FESTİVALİ” Türkiye’nin marka festivallerinden en popüler festival, uluslar arası boyutta 8 ülkeden gösteri gruplarının katıldığı ve festival bilinci oluşmuş Dünya’da sarımsağı ünlü bir ilçe. Uluslar arası Kültürel güzeller yarışması, yemek yarışması ve Rahvan at yarışları gerçekleşti. Pompaeapolis Antik Şehri ve Tarihi Taşköprü en önemli tarihi güzellikleri... Rafet El Roman, Ziynet Sali , Hasan Yılmaz, Soner Sarıkabadayı, Arzu Akça, Burcu Güneş sahne aldı. Süre: 4 gün Ortalama katılım : 100.000 kişi 1.400 km yol kat edildi

3. BÖLÜM / ÇATALCA - İSTANBUL “14.ÇATALCA ERGUVAN FESTİVALİ “ Osmanlı’dan günümüze kalan bahar aylarında İstanbul’u süsleyen “ERGUVAN ÇİÇEĞİ” Çatalca’nın festivali olmuş. İstanbul’da genelde Mübadele ile gelip bu bölgeye yerleşmiş aileler yaşamakta ve bu kültür yaşatılmaktadır. Birbirinden farlı sportif etkinlikler festival kapsamında gerçekleşmiştir. Serdar Ortaç , Demet Akalın , Kutsi , Bengü Süre: 7 Gün Ortalama katılım : 150.000 kişi 600 km yol yapıldı.

4. BÖLÜM / ETİMESGUT - ANKARA “10. ETİMESGUT ULUSLAR ARASI ANADOLU GÜNLERİ KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ “ Türkiye’de Festival bilincini en güzel uygulayan festival TÜRK BEYLERİ KENT MEYDANI festivalin gerçekleştiği alan olarak en başarılı organize olmuş bir festival.Anadolu’nun farklı bölge değerlerinin de tanıtıldığı festivalde her akşam kültürel paylaşımlar gerçekleşti.Hazırlanan defile festivale damgasını vurdu.Ebru sanatı tanıtıldı… Hadise , Mustafa Sandal , Petek Dinçöz , Yusuf Güney , Gülşen, Süre: 12 Gün Ortalama katılım : 400.000 kişi 1.200 km yol yapıldı    

5. BÖLÜM / TAŞOVA - AMASYA “9. ÇİÇEK BAMYASI KÜLTÜR SANAT FESTİVALİ ” Osmanlı mutfağı’nın en sağlıklı sebzesi Çiçek Bamyası’nın tarla’da ki serüvenini ekrana getirdik. Osmanlı Tarihinin önemli yerleşim yeri olan ilçede küçük bütçelerle yapılan festivallerine bizde TRT AVAZ MEDYA FESTİVAL PROGRAMI olarak destek verdik. Gaye Aksu , Ramazan Çelik Süre: 2 Gün Ortalama katılım : 10.000 kişi 1.650 km yol yapıldı

6. BÖLÜM / KIRŞEHİR - AHİLİK “ 26. AHİLİK HAFTASI KUTLAMASI “ Bu yıl VIP katılımla gerçekleşen kutlamalara Başbakanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar ve üst düzey bürokratlar katıldı. Neşet Ertaş Büyük bir tören ile anıldı. Yerli yabancı dans toplulukları festival çerçevesinde gösterilerini yaptılar. Fatih Kısaparmak , Uğur Işılak, Süre: 7 Gün Ortalama Katılım ; 50.000 kişi 1.450 km yol yaptık.

7. BÖLÜM / GAZİANTEP – FISTIK FESTİVALİ “ 8. ULUSLAR ARASI ANTEP FISTIĞI KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ “ Bu yıl Mısırda Olan olaylar yüzünden Kültür sanat ağırlıklı gerçekleşen festivalde , bölgenin en önemli değeri ANTEP FISTIĞI – BAKLAVA – LAHMACUN yarışmalar ile bir kes daha ulusal ve uluslar arası düzeyde tanıtıldı. Yerli ve Yabancı 7 dans topluluğu festivalde yer aldı. “Sokakta Sanat var” ile sanatsal değerler halkla buluştu. Gaziantep’in birbirinden farklı görülmeğe değer müzelerini gezdik. Süre: 5 Gün Ortalama katılım : 20.000 kişi 2.500 km yol yaptık

8. BÖLÜM / İSTANBUL – KLARNET FESTİVALİ “ 2.ULUSLARARASI KLARNET FESTİVALİ” Klarnetin ustası Serkan Çağrı Önderliğinde gerçekleşen festival haftasında İstanbul’un farklı noktalarında klarnete ses verenler klarnet performansları ile İstanbul’lular ile buluştu.Yerli Yabancı Klarnet ustaları festival akşamlarında Performansları ile İzleyicileri buluştu. Ustaya Saygı gecesinde birbirinden ünlü isimler gecede şarkıları ile geceye renk verdi. Mustafa Kandıralı, Ziynet Sali, Zara, Yavuz Bingöl , Öykü Gürman , Emel Sayın, Gripin, Hakan Aysev , Ahmet Özhan , Okay Temiz gibi önemli isimlerden bazılarıdır. Süre: 5 Gün Ortalama katılım ; 5.000 kişi 400 km yol yaptık.

9. BÖLÜM / İSTANBUL – özel bölüm “90. YIL KUTLAMALARI MARMARAY AÇILIŞI VE 29 EKİM KONSERLERİ” Hayallerin gerçek olduğu MARMARAY PROJESİ’nin açılış töreni ile 29 Ekim kutlamalarından görüntülere yer verdik. Murat Boz , Nilüfer sahne aldı. Süre: 1 Gün Ortalama Katılım 100.000 kişi 90 km yol yaptık.  

10. BÖLÜM / İPSALA – EDİRNE “14. İPSALA ÇELTİK VE KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ “ Sınır Kapımız soframızın vazgeçilmezi pirincin anavatanında hasatı birlikte yaptık. Trakya’nın en uç noktasından sevgileri birbirinden özel organizasyonlar ile dile getirdik. Muazzez Ersoy , Onur Akın , Gökhan Özen Süre: 5 gün Ortalama Katılım 30.000 kişi 650 km yol yaptık.  

11. BÖLÜM / KAMAN – CEVİZ FESTİVALİ “ 22. KAMAN CEVİZ KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ “ Cevizin Ana vatanında ; Tarihe ışık tutan Kalehöyük arkeoloji müzesinden görüntüler , Cenneti andıran Japon bahçesinde keyifli bir gezinti , Kamanlı hanımların sevgi ile hazırladıkları lezzetler , festival sanatçılarının Kaman’ı coşturan konserler, Ahmet Şafak , Atiye , Hüseyin Kağıt Süre: 3 gün Ortalama katılım ; 40.000 kişi 1.250 km yol yaptık.

12. BÖLÜM / BURSA – TİYATRO FESTİVALİ “ 18.ULUSLARARASI ÇOCUK VE GENÇLİK TİYATROLARI FESTİVALİ“ Yeşilin sanatla buluştuğu şehrimiz BURSA’ da; Yerli ve yabancı tiyatro grupları’nın gösterilerini , Bursa’nın tarihi, turistik yerlerinden görüntüleri ve tiyatro oyunları üzerine yapılan sohbetlere yer verdik. Nefis İskender kebabını yerinde tattık. Süre: 6 gün Ortalama; 8.000 gencimiz tiyatro ile buluştu, 650 km yol yaptık.

13. BÖLÜM / BİLECİK – TİYATRO FESTİVALİ “ 8.ULUSLARARASI BİLECİK TİYATRO FESTİVALİ“ Sırf bu festival hak ettiği şekilde gerçekleşsin diye inşa edilen yeni kültür merkezi ile tüm oyuncuları sergiledikleri oyundan büyük keyif almasını sağlayan tiyatro festivalinde ATA TOPRAKLARIMIZ’da olmaktan büyük onur duygumuz bir festivaldi. Oyunlar birbirinden keyifli ve izlenmeğe değerdi. 10 gün – 10 oyun Ortalama 10.000 kişi izledi 900 km yol yaptık.

14. BÖLÜM / ÖLÜDENİZ – FETHİYE “14. ULUSLARARASI ÖLÜDENİZ HAVA OYUNLARI FESTİVALİ” Mavi ile yeşilin buluştuğu Ölü deniz’de Yamaç paraşütü ile uçmanın keyfini , birbirinden güzel koylarda yaptığımız tekne gezimizi , gökyüzünden çekimler ile Ölü denizin muhteşem güzelliklerini görüntüledik. Medya Festival ekibi olarak uçmak duygusunun ne kadar güzel bir duygu olduğunu yaşadık.   Süre: 5 gün Ortalama : 5.000 kişi katıldı 1.800 km yol yaptık.

15. BÖLÜM / MERSİN - NARENCİYE FESTİVALİ “2.ULUSLARARASI MERSİN NARENCİYE FESTİVALİ” NARENCİYE HAYATTIR ; Portakalın mandalina’nın greyfurtun dekorlarda hayat bulduğu dekorların ödüllendirilmesi ve mutlaka yaşanması gereken festivallerden bir tanesini bizzat gittik ve yaşadık. 20 farklı Yerli yabancı dans topluluklarının eğlenceli gösterilerini , narenciyenin kıyafet olduğu defileyi görüntüledik. 10 dönüm alan içerisinde gerçekleşen bu festivalde narenciye bahçesinde topladığımız mandalinaların tadına doyamadık.   Süre: 4 gün Ortalama : 50.000 kişi katıldı 2.000 km yol yaptık.  

16. BÖLÜM / SUBAŞI - YALOVA “2. SUBAŞI KİVİ FESTİVALİ ” Türkiye kivi üretiminde en önemli illerimizden olan Yalova Subaşı beldesinde geçmişte geleneksel şenlik havasında gerçekleşen festivalde Romanya’dan katılan soydaşlarımızın bu festivale bizzat gelip katılımları ile yaşanan duygusal anlar ve Kivinin bundan sonra ki yıllarda KİVİ BORSA’sı olma yolunda önemli bir adım olmuştur. Süre: 2 gün Ortalama ; 3.000 kişi katıldı 500 km yol yaptık.

17. BÖLÜM / KONYA – ŞEB-İ ARUS ” MEVLANA’NIN 740. YILDÖNÜMÜ ŞEB-İ ARUS KUTLAMALARI “ Türkiye’nin ve Dünya’nın gelmiş geçmiş en önemli tasavvufçusu “ Ne olursan ol yine gel “ diyerek İlahi aşıkları gönüllerde buluşturan MEVLANA’nın 740. Vuslat Yıldönümü Şeb-i Arus kutlamalarını ; Anadolu’nun ve dünyanın en önemli inanç ve kültür şehirlerinden biri olan ve Selçuklu Devletine’ de başkentlik yapmış olan Konya’da Sema gösterilerini ve birbirinden değerli Türbeleri ziyaret ettik ve TRT AVAZ ekranlarına getirdik. Süre: 7 gün Ortalama : 20.000 kişi katıldı, 1.800 km yol yaptık.

18. BÖLÜM / ATAŞEHİR – İSTANBUL ” ATAŞEHİR KARDEŞ KÜLTÜRLERİN FESTİVALİ “ Festivalde, , Gülben Ergen’den Gülşen’e, Kibariye’den Musa Eroğlu’na, Ceylan’dan Nilüfer’e kadar müziğin her dalında yaklaşık 25 usta sanatçının müzikseverlerle buluştuğu bir program olarak Her biri farklı bir mahallede gerçekleşen konserler şeklinde yapıldı.  “Kardeşlik” ve “Barış” temasından yola çıkarak düzenlenen festivalin Ataşehirliler’in yoğun talebi üzerine gelenekselleşen “Kardeş Kültürlerin Festivali, barışı, sevgiyi ve dostluğu taçlandırdığımız bir şölen olarak TRT AVAZ ekranlarına getirdik. Süre: 18 gün Ortalama : 200.000 kişi katıldı, 240 km yol yaptık.

19. BÖLÜM / ORHANGAZİ – BURSA 35.ORHANGAZİ ZEYTİN FESTİVALİ Kara elmas olarak adlandırılan sofralık zeytinin ana vatanı Bursa’nın şirin ilçesi Orhangazi’de Zeytin hasadından , dane yarışmasına , Zeytin güzellik yarışmasından , Zeytinyağlı yemek yarışmasına, festival alanındaki coşkulu gösteriler 35.Orhangazi zeytin festivali ile ekranlara geldi. Uluslararası düzeyde gerçekleşmesi planlanan festivale içerik ve yabancı katılımlarda destek vereceğiz. Süre: 3 Gün Ortalama 15.000 kişi katıldı, 600 km yol yaptık.

20. BÖLÜM / ERZİN – HATAY 4.ULUSLARARASI ERZİN NARENCİYE KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ Tarihi dokunun narenciye bahçeleri ile bezendiği Hatay İlinin baharda mis gibi portakal çiçeği kokan, şirin ilçesi Erzinde; Narenciye’nin bahçelerde ki mandalina kesiminden fabrikada ki aşama aşama hazırlık hikayesini birbirinden ünlü sanatçıların sahne görüntüleri ve festivale dair özel röportajları bulacağınız 4. Düzenlenen Uluslar arası Erzin Narenciye Kültür ve Sanat Festivali TRT AVAZ MEDYA FESTİVAL programında yayınlandı. Süre 2 Gün Ahmet Selçuk İlkan , Sefa Doğanay ve Bakarmısınız Tiyatro Ekibi ile röportajlar yapıldı. Ortalama 25.000 kişi katıldı 2.200 km yol yaptık

21. BÖLÜM / BURSA – KARAGÖZ KUKLA FESTİVALİ 15. ULUSLARARASI BURSA KARAGÖZ KUKLA VE GÖLGE OYUNLARI FESTİVALİ Türkiye’nin geleneksel kukla ve gölge oyunu zenginliklerini gelecek nesile aktarılmasına ve uluslar arası tanıtımına katkı sağlayan; sahip olduğu değerlere sahip çıkan kültür ve sanat şehri BURSA’da Somut olmayan kültürel mirasımız KARAGÖZ’ün yaşatılması ve tanıtılması amaçlanan “15. Uluslararası Bursa karagöz Kukla ve Gölge Oyunları Festivali” Medya Festivalde TRT AVAZ farkı ile yayınlandı. Süre: 5 Gün Gölge Oyunu Duayenleri ve yabancı gruplar ile röportajlar yapıldı. Ortalama 10.000 kişi katıldı 600 km yol yaptık

22. BÖLÜM / DÖRTYOL – HATAY 2.ULUSLARARASI DÖRTYOL KÜLTÜR SANAT VE TURUNÇGİL FESTİVALİ   Milli mücadelenin başladığı ve atılan ilk kurşunla tarihe ev sahipliği yapmış güzel ilçemiz Hatay - Dörtyol’da ilk kurşun 2.Uluslararası Dörtyol kültür sanat ve turunçgil festivalindeydik. Kurtuluşunun 95. Yılında açılan “ Dörtyol İlk kurşun ve Atatürk Müzesinden” çok özel kareleri, Payas Kervansarayı ve kalesindeki gezimizi , Çökek Yaylasında ki Hacı Ömer Ziyaeddin Hazretlerinin türbesine ziyaretimizi yaptık.   Süre: 5 Gün Kıraç ve Gülşen’in konseri ile renkli festival görüntülerine yer verdik, Ortalama 25.000 kişi katıldı , 2.600 km yok yaptık ( uçak + karayolu )  

23. BÖLÜM / YATAĞAN – MUĞLA “13.YATAĞAN DEVE GÜREŞİ FESTİVALİ”  Türkiye’nin geleneksel Yörük kültürünü yaşatmayı amaçlayan Medya festivalde bu hafta ; Ege, Marmara ve Akdeniz   bölgelerinden 140 meşhur pehlivan güreş devesinin katıldığı 13.Yatağan Deve Güreşi Festivali’nde, Muğla’nın güzel ilçesi Yatağandaydık. Kazanılanın dostluk olduğu Deve güreşlerini , Osman Hamdi Bey’in evine ziyaretimizi , Atatürk Kültür evi,Pınarbaşı ve Tarihi Belen kahvesindeki gezimizi, Ölümüne Aşkın Şehrin’den etkileleyici görüntüleri ve keyifli röportajlarına yer verdik ,Kışın ortasında yaz sıcaklığını yaşadığımız çok eğlenceli bir festivaldi.  Süre: 1 gün Ortalama 20.000 kişi katıldı , 1.900 km yol yaptık.

24. BÖLÜM / TÜRKMENSİRKİ – ANKARA “TÜRKMEN SİRKİ” Türkiye’nin Türk Dünyası’nda ülkelerarasında ki dostluk , kardeşlik köprülerinin kurulmasını ve iki ülke kültürünün yakınlaşmasını amaçlayan Medya Festivalde; Türkmen Sirki’nde “ Ankara’da Aşkabat Günleri “ organizasyonunda başkent Ankara’daydık… Dünyaca Ünlü Türkmen Atlarının “ Ankara’da Aşkabat Günleri “ organizasyonu kapsamında “ TÜRKMENİSTAN DEVLET SİRKİ VE KALKINIŞ TOPLULUĞU “ nun ; Başkentlilerle buluştuğu birbirinden büyüleyici gösterilerinin renkli görüntülerine yer verdik… Süre 3 Gün Ortalama 15.000 kişi katıldı , 1.100 km yol yaptık.

25. BÖLÜM / ULUDAĞ – WHITEFEST “TÜRKMEN SİRKİ” Türkiye’nin kış turizminin tanıtımına destek veren MEDYA FESTİVAL ; WinterFest etkinliklerinde Uludağ’daydı… WHITE FEST’te Uludağ’da Medya Festival Ekibi olarak yaptığımız kış sporlarından renkli görüntüleri , Uludağ’ın karşı yamacı Gürsu’dan gerçekleştirdiğimiz adrenalin dolu yamaç paraşütü ile uçuşumuzu , insanın içini ısıtan sıcacık termal suları ile kaplıcalarını ve birbirinden çok sevilen pop sanatçılarımızın konserlerinden eğlenceli görüntülere yer verdik. Murat Dalkılıç , Sıla, Fettah Can Konserleri ile yer aldı. Süre 4 Gün Ortalama 10.000 kişi katıldı , 700 km yol yaptık.

26. BÖLÜM / ERZURUM – PALANDÖKEN MOKKA SNOW MOTION FEST Bu yıl birincisi düzenlenen Mokka Snow Motion Fest’ de Erzurum Palandöken’deydik. Festival kapsamında dağda yaşanan kar ve kayak keyfini, birbirinden ünlü konukları ağırlayan Palandöken festival sahnesinde soğuğa rağmen içleri ısıtan muhteşem konserlerini , kalp ritimlerini hızlandıran dj performansı ile, ünlü konuklar ile yaptığımız röportajların yanı sıra Erzurum’un tarihi yerlerine yaptığımız gezilerden en özel kareleri yer aldı. Süre 1 Gün Mehmet Erdem, Model grubu Ozan Çolakoğlu ile konserler yapıldı, Özge Ulusoy ve Burcu Güneş röportajları ile programa renk kattı. 3.000 km yol yaptık, ( uçak + şehir içi transfer ) OPEL program Sponsoru olarak yer aldı.

TRTAVAZ REYTİNGLERİ (2014 Mart ayı Türkiye kanal reyting oranları aşağıdaki gibidir.) “TRT Avaz yurt dışına yönelik yayın yapmakta olup, yapılan reyting ölçümleri sadece Türkiye sınırları içerisinde kalmaktadır. TRT Avaz'ın bölgedeki izlenme oranları her geçen gün büyük oranda artmaktadır” TRT GEN. MÜDR. İBRAHİM ŞAHİN

TRTAVAZ İZLEYEN BALKAN ÜLKELERİ TRT AVAZ’ın Yer Aldığı Diğer Yayın İletim Platformları Digiturk 57. kanal D-Smart 107. kanal Teledünya 99. kanal Tivibu Azerbaycan: KTV 108. Kanal Kazakistan: ALMA-TB Kırgızistan: Ala TV 83. Kanal - Smart TV 99. Kanal - Dolon TV Balkan coğrafyasında ise yayınlar; Kosova, Makedonya, Bosna Hersek ve Sırbistan'ın Sancak bölgesinde yer almaktadır.

TRTAVAZ MEDYAFESTİVAL YAYIN SAATİ Programımız haftaiçi Pazartesi saat 13:15 - 20:30 Haftasonu Cumartesi saat: 13:00 - 21:00’de yayımlanmaktadır.

MEDYAFESTİVAL SPONSORLUK “OPEL MOKKA ERZURUM PALANDÖKEN SNOW MOTION FEST” MEDYAFESTİVAL PROGRAMINI SUNDU / SUNAR 4SN.

MEDYAFESTİVAL SPONSORLUK YAYIN SIRASINDA 3 SN. ALTBANT REKLAM

TRT AVAZ / MEDYAFESTİVAL SOSYAL MEDYA Programımızın facebook Sayfasından sponsor markanın adı geçirilir, resim, video v.b görseller resmi sayfamızda yayımlanır. TRT Avaz facebook sayfasında yine sponsor markanın adı geçirilir, resim, video v.b görseller resmi yayımlanır.

TRT AVAZ / MEDYAFESTİVAL SOSYAL MEDYA TRT Avaz twitter sayfasında yine sponsor markanın adı geçirilir, resim, video v.b görseller resmi yayımlanır. Medyafestival’in twitter sayfasından sponsor markanın adı haberi ile birlikte geçirilir, resim, video v.b görseller resmi sayfamızda yayımlanır.

MEDYAFESTİVAL KURGU / MONTAJ Programımızın çekimleri tamamlandıktan sonra “montaj kurgu ve seslendirme” deneyimli ekip kadromuz tarafından hazırlanıp kanala teslim edilip kurul onayı ile bölüm yayımlanır.

İYİ SEYİRLER DİLERİZ

Add a comment

Related presentations

Related pages

Sponsorluk - Education - documents.tips

Sponsorluk. by gokturk01. on Dec 24, 2014. Report Category: Education. Download: 0 Comment: 0. 4,983. views ...
Read more

Nyz sponsorluk teklif - Documents

1. Sponsorluk NYZ Organizasyon Perspektif NYZ Organizasyon, İzmir ve çevre illerinde ilgili spor/etkinlik alanlarının, yetkili kurum, kuruluş ...
Read more