Koton

70 %
30 %
Information about Koton

Published on October 15, 2014

Author: meltematmn

Source: slideshare.net

Description

H.İ. veya reklam kampanya analizi

1. Türkiye’de Tekstil ve Hazır Giyim Tekstil ve hazır giyim sektörü, 1980 yılında uygulamaya konulan ihracata yönelik kalkınma politikası ile hızla büyümeye başlamış ve bu tarihten itibaren sektöre yapılan yatırımlar artmıştır. Tekstil ve hazır giyim sektörü birlikte değerlendirildiğinde, gayri safi yurt içi hasıla, imalat sanayi ve sanayi üretimindeki pay, ihracat, ekonomiye sağladığı net döviz girdisi, istihdam, yatırım gibi makro-ekonomik büyüklükler açısından Türkiye’nin önemli sektörlerinden biridir. Tekstil ve hazır giyim sektörü beraberce ülkemiz Gayri Safi Yurtİçi Hasılasinin yaklaşık %7’lik kısmını sağlamaktadır. Bugün Türk tekstil ve hazır giyim sektörü büyük oranda ihracat odaklı bir sektördür. Mevcut kapasiteler yurt içi talepten oldukça fazladır.Türk hazır giyim sektörü %3,4 pay ile dünyanın 7. büyük hazır giyim ihracatçısı konumundadır. AB ülkelerine tekstil ve hazır giyim ihracatında ise ülkemiz Çin’in ardından 2. sırada yer almaktadır. Bugün, hazır giyim sektörü, üretim ve istihdamdaki büyük ağırlığıyla ülkemiz ekonomisinin lokomotif sektörlerinden birisi konumundadır.

2.  KOTON  1988’de kurulan KOTON, kurulduğu günden beri hızla büyümeyi sürdürerek; müşterilerine, geniş mağazacılık konseptinde, büyük metrekarelerde sağladığı ferah alışveriş atmosferinde bol seçenek, kalite ve uygun fiyat anlayışıyla hizmet vermektedir. İstanbul Kuzguncuk’ta bir mağaza ile yola çıkan KOTON, her geçen yıl katlanan mağaza sayısı ile bugün; Atina, Dubai, Bükreş, Moskova dahil, dünyanın önemli şehirlerinde ve Türkiye’de faaliyet göstermeye devam etmektedir. Son yıllarda büyüme stratejisini yenileyen KOTON, bilgi, deneyim ve teknolojisini kullanarak yürüttüğü sistemli çalısmaları ile, modayı dünyayla eş zamanda, Türkiye'de 255 mağaza yurtdışında 107 mağaza olmak üzere toplamda 362 mağazasıyla müşterileriyle buluşuyor.

3. Hazır giyim sektöründe yer alan firmalardan olan KOTON; -Kadın -Erkek -Çocuk -Ole by Koton (Genç Kız) olarak dört kategoride ürün hizmeti vermektedir.

4. Reklamın Mesajı  Uzun zamandır çocuk kategorisinde ürün vermekte olsa da KOTON Eylül 2014’te çekilen yeni reklam filmiyle çocuk giyim sektöründeki üretimine dikkat çekmiştir.

5. Reklamın Etkisi  Reklam içerik,görüntü ve markanın amacı açısından hoş ve etkileyici görünse de kullanılan sloganlar markanın ve dolayısıyla reklamın sosyal medyada kullanıcıların tepkisine neden olmuştur.

6. SEMİYOLOJİ(Gösterge Bilim)  Ferdinand de Saussure  Gösterge:Çocuklar  Gösteren:KOTON  Gösterilen: şıklık,tarz,farklılık,kalite

7.  Charles Sanders Peirce  İkon:Çocuklar  İndex:Kalite,tarz…  Simge/Sembol:

8.  Roland Breathes  Düz Anlam:Çocuk reyonunun bulunduğu  Yan Anlam:Çocukların da iyi giyinebileceği  Mit:

9.  Reklam Tv’de yayınlanarak daha çok çocukların, bilboardlarda ve markanın sosyal hesaplarında yayınlanarakta anne babaların algısına sunulmuştur.

10.  Marka farkındalık yaratarak ürünlerinde satışı arttırmak amacıyla bu reklamı çekmiştir. Çocukların ön planda olması reklamın amacıyla örtüşmektedir.  Reklam birçok tepkiye neden olsa da etkili ve ilgi çekici olması nedeniyle ürün satışlarındaki artışla marka amacına ulaşmıştır.

11. -Reklam ilgi çekme ve farkındalık yaratma açısından markanın amacıyla örtüşüyor. Ancak bence marka ve reklam yapımcıları reklamın bu kadar tepki alacağını düşünmemiştir. -Ben olsam reklamın etkisinin çocuk mankenler üzerinden değil daha çok ürün ağırlıklı olmasını sağlardım.

12.  Meltem Ataman  HIR-b131600043

Add a comment

Related pages

Koton: Türkiye'nin Öncü Moda ve Giyim Markası

Koton'un zengin koleksiyonunda her zevke uygun bir ürün bulmak mümkün! Sezonun en moda parçalarını detaylı incelemek için hemen tıklayın!
Read more

KOTON » KOTON vitra & KNOLL Fachhändler in München

KOTON ist Fachhändler führender Möbelmarken: Auf über 200 Quadratemetern werden die aktuellen Kollektionen von vitra, Knoll International, ClassiCon ...
Read more

KOTON | Vintage Design Classics

KOTON ist Fachhändler für vitra und folgende Marken:. KNOLL International Adelta ClassiCon Gubi Oluce poltronova Verpan
Read more

Koton - kleiderkreisel.de

Nike, Michael Kors, Zara... Kaufe, verkaufe oder tausche deine Kleidung, Accessoires, Kosmetik und noch mehr Secondhand-Lieblinge! Spare und verdiene - Auf ...
Read more

Koton Online Giyim Ürünleri Online Satış | Morhipo

Koton sezon ürünlerinde online satış, en uygun fiyatları ve size özel indirimleriyle Morhipo’da! Koton ürünleri özel fiyatlarla sizleri bekliyor.
Read more

POPÜLER MARKALAR - modagram.com

Jakarlı Koton Ceket Siyah-%50. 199,99 TL 99,99 TL. Lacoste. Triko Kazak Mavi-%25. 398,00 TL 298,00 TL. Lacoste. Tişört Siyah-%25. 129,00 TL ...
Read more

Koton » Fashion - General » Shop » The Dubai Mall

Koton » Fashion - General » Shop » The Dubai Mall
Read more

KOTON » vitra.

Als Alternative zur Vollpolsterung und zur Sitzpolsterung der vitra. Eames Side Chairs DAW und DSW hat vitra. die flexibelen Seat Dots des ...
Read more

Koton (@koton) | Twitter

5,608 tweets • 3,274 photos/videos • 101K followers. Check out the latest Tweets from Koton (@koton)
Read more

Koton: Koton Ayakkabı, Elbise, Gömlek ve Ceket Modelleri ...

Koton yeni sezon ürünleri 9 taksit imkanı ve en uygun fiyarlarla Lidyana.com'da. Birbirinden güzel Koton elbise, etek, ayakkabı ve gömlek modelleri ...
Read more