Komiksy filmowe - Filmy komiksowe - jesień 2008

0 %
100 %
Information about Komiksy filmowe - Filmy komiksowe - jesień 2008

Published on July 15, 2008

Author: guest9b1f6e

Source: slideshare.net

KOMIKSY FILMOWE – FILMY KOMIKSOWE JESIEŃ 2008 Batman i Syn –w kinie od 08.08.2008 Hellboy - w kinie od 05.09.2008 Lucky Lucke – w kinie od 19.09.2008 Gwiezdne wojny – w kinie od 26.09.2008

Batman w kinie – Mroczny rycerz Tytuł kinowy – Mroczny rycerz (The Dark Knight) Polska premiera kinowa – 08.08.2008 Opis filmu: W nowym filmie Batman podejmuje szeroko zakrojoną walkę z przestępczością. Z pomocą porucznika Jima Gordona i prokurator okręgowego Harveya Denta Batman zabiera się za rozpracowywanie istniejących organizacji przestępczych nękających mieszkańców miasta. Współpraca przynosi efekty, ale bohaterowie wkrótce padną ofiarą chaosu, który rozpęta rosnący w siłę genialny przestępca znany przerażonym mieszkańcom Gotham jako Joker. Reżyseria: Christofen Nolan Scenariusz: Jonatan Nolan Obsada: Christian Bale, Heath Ledger, Aaron Eckhart Dystrybutor: Warner

Tytuł kinowy – Mroczny rycerz (The Dark Knight)

Polska premiera kinowa – 08.08.2008

Opis filmu:

W nowym filmie Batman podejmuje szeroko zakrojoną walkę z przestępczością. Z pomocą porucznika Jima Gordona i prokurator okręgowego Harveya Denta Batman zabiera się za rozpracowywanie istniejących organizacji przestępczych nękających mieszkańców miasta. Współpraca przynosi efekty, ale bohaterowie wkrótce padną ofiarą chaosu, który rozpęta rosnący w siłę genialny przestępca znany przerażonym mieszkańcom Gotham jako Joker.

Reżyseria: Christofen Nolan

Scenariusz: Jonatan Nolan

Obsada: Christian Bale, Heath Ledger, Aaron Eckhart

Dystrybutor: Warner

Batman w komiksie – Batman i Syn Nowość KŚK O komiksie… Batman ostatecznie pokonuje Jokera i wtedy okazuje się, że w Gotham nie pozostał już ani jeden superprzestępca do schwytania! Jego adoptowanemu synowi Robinowi również się nudzi, więc postanawia wybrać się na weekend w góry. Niespodziewanie do Batmana powraca sprawa z dalekiej przeszłości – znana terrorystka przypomina mu wspólnie spędzoną noc, której owocem jest ich syn. Czy kobiecie naprawdę chodzi o to, by Batman – jak prawdziwy ojciec – zajął się synem? A może gra toczy się o coś znacznie ważniejszego? Oprawa: miękka Objętość: 104 strony Format: 170 x 260 mm Cena: 39 zł Data wydania: czerwiec 2008

O komiksie…

Batman ostatecznie pokonuje Jokera i wtedy okazuje się, że w Gotham nie pozostał już ani jeden superprzestępca do schwytania! Jego adoptowanemu synowi Robinowi również się nudzi, więc postanawia wybrać się na weekend w góry. Niespodziewanie do Batmana powraca sprawa z dalekiej przeszłości – znana terrorystka przypomina mu wspólnie spędzoną noc, której owocem jest ich syn. Czy kobiecie naprawdę chodzi o to, by Batman – jak prawdziwy ojciec – zajął się synem? A może gra toczy się o coś znacznie ważniejszego?

Seria o Batmanie w KŚK Jeden z najstarszych i najbardziej popularnych bohaterów komiksowych. Pod maską nietoperza ukrywa się Bruce Wayne - multimilioner, jeden z najbogatszych obywateli USA. Wiele lat temu widział, jak uliczny złodziej zamordował jego rodziców. Dlatego Bruce poświęcił swoje życie, aby walczyć z przestępcami, ale kto z nas nie zna historii Batmana? Przykładowe tytuły serii:

Jeden z najstarszych i najbardziej popularnych bohaterów komiksowych. Pod maską nietoperza ukrywa się Bruce Wayne - multimilioner, jeden z najbogatszych obywateli USA. Wiele lat temu widział, jak uliczny złodziej zamordował jego rodziców. Dlatego Bruce poświęcił swoje życie, aby walczyć z przestępcami, ale kto z nas nie zna historii Batmana?

Przykładowe tytuły serii:

Hellboy w kinie – Złota Armia Kolejna część przygód bohatera komiksów autorstwa Mike'a Mignoli. Mistyczny świat wytacza rebelię przeciwko ludzkości. Tym razem Hellboy wraz ze swoją grupą będzie musiał stawić czoła zbuntowanym kreaturom, które postanowiły wszcząć bunt i zapragnęły rządzić Ziemią. Polska premiera kinowa – 05.09.2008 Reżyseria: Guillermo del Toro Scenariusz: Guillermo del Toro Zdjęcia: Guillermo Navarro Muzyka: Marco Beltrami, Danny Elfman Obsada: Ron Perlman (Hellboy), Selma Blair Doug Jones James Dodd..

Kolejna część przygód bohatera komiksów autorstwa Mike'a Mignoli. Mistyczny świat wytacza rebelię przeciwko ludzkości. Tym razem Hellboy wraz ze swoją grupą będzie musiał stawić czoła zbuntowanym kreaturom, które postanowiły wszcząć bunt i zapragnęły rządzić Ziemią.

Polska premiera kinowa – 05.09.2008

Reżyseria: Guillermo del Toro

Scenariusz: Guillermo del Toro

Zdjęcia: Guillermo Navarro

Muzyka: Marco Beltrami, Danny Elfman

Obsada: Ron Perlman (Hellboy),

Selma Blair

Doug Jones

James Dodd..

Hellboy w komiksie – Czarne zaślubiny, wrześniowa zapowiedź KŚK Hellboy w Polsce! Czy to możliwe? Tak, to nie fikcja literacka. Najnowsza pozycja komiksowa składa się z trzech niezależnych historii opowiadających o zmaganiach Hellboya. Akcja jednej z przygód rozgrywa się w właśnie na terenie Polski. Nowe misje dla Hellboya, przygody w świecie największego badacza zjawisk paranormalnych i jego kolegów, pojawią się na rynku wydawniczym już 08.09.2008 .

Hellboy w Polsce!

Czy to możliwe?

Tak, to nie fikcja literacka. Najnowsza pozycja komiksowa

składa się z trzech niezależnych historii opowiadających

o zmaganiach Hellboya. Akcja jednej z przygód rozgrywa

się w właśnie na terenie Polski. Nowe misje dla Hellboya,

przygody w świecie największego badacza zjawisk

paranormalnych i jego kolegów, pojawią się na rynku

wydawniczym już 08.09.2008 .

Hellboy T. 10 – Zew ciemności nowość KŚK Mignola, pozostając w roli scenarzysty, zaprosił do współpracy rysownika - Duncana Fegredo. Efektem spotkania artystów jest pełne mrocznej ekspresji, interesujące i spójne dzieło. Bohater Mignoli przypomina postaci literatury dark fantasy – jest silny, cierpiący, samokrytyczny, gotów do poświęceń, a sama opowieść głęboko zakorzeniona w mitologii i scenariuszach końca świata wielu kultur. Dodatkową atrakcją albumu są notatki z pracy, szkice postaci oraz fragmenty detali . Tom 10 Zew ciemności Scenariusz: Mike Mignola Rysunki: Duncan Fegredo Przekład: Maciej Drewnowski Oprawa miękka Objętość: 192 strony Format: 170 x 260 mm Data wydania – lipiec 2008

Mignola, pozostając w roli scenarzysty, zaprosił do współpracy rysownika - Duncana Fegredo. Efektem spotkania artystów jest pełne mrocznej ekspresji, interesujące i spójne dzieło.

Bohater Mignoli przypomina postaci literatury dark fantasy – jest silny, cierpiący, samokrytyczny, gotów do poświęceń, a sama opowieść głęboko zakorzeniona w mitologii i scenariuszach końca świata wielu kultur.

Dodatkową atrakcją albumu są notatki z pracy, szkice postaci oraz fragmenty detali .

Tom 10

Zew ciemności

Scenariusz: Mike Mignola

Rysunki: Duncan Fegredo

Przekład: Maciej Drewnowski

Oprawa miękka

Objętość: 192 strony

Format: 170 x 260 mm

Data wydania – lipiec 2008

Seria o Hellboyu w KŚK Cykl o Hellboyu podbił z marszu rynek komiksowy całego świata. Niebanalne, często oparte na mitach z różnych części naszego globu opowieści, mają za głównego bohatera Hellboya, istotę z piekła rodem, która na Ziemi służy w Biurze Badań Paranormalnych, badając sprawy uznawane za wykraczające poza obszar ludzkiego rozumienia. Cykl został stworzony w 1994 roku przez Mike'a Mignolę (wyjątkowo scenariusz do pierwszego tomu, Nasienia zniszczenia , napisał John Byrne), który jak do tej pory narysował cztery albumy.

Cykl o Hellboyu podbił z marszu rynek komiksowy całego świata.

Niebanalne, często oparte na mitach z różnych części naszego

globu opowieści, mają za głównego bohatera Hellboya, istotę z

piekła rodem, która na Ziemi służy w Biurze Badań

Paranormalnych, badając sprawy uznawane za wykraczające poza

obszar ludzkiego rozumienia. Cykl został stworzony w 1994 roku

przez Mike'a Mignolę (wyjątkowo scenariusz do pierwszego tomu,

Nasienia zniszczenia , napisał John Byrne), który jak do tej pory

narysował cztery albumy.

LUCKY LUCKE w kinie – Lucky Lucke na dzikim zachodzie Animacja Tous a l'ouest będzie luźno oparta na fabule komiksu Karawana autorstwa Rene Goscinny'ego i Morrisa. Główny bohater opowieści to samotny kowboj, nieustający w poszukiwaniach braci Daltonów. Sławę przyniosła mu prędkość, z jaką pociąga za spust, lakoniczność ripost oraz charakterystyczny strój: żółta koszula, czerwona chusta i biały kapelusz. W przygodach towarzyszy mu gadający koń Jolly Jumper . Reżyseria: Olivier Jean-Marie. Scenariusz: Jean-Marie i Jean-Francois Henry Polska premiera kinowa 19.09.2008

Animacja Tous a l'ouest będzie luźno oparta na fabule komiksu Karawana autorstwa Rene Goscinny'ego i Morrisa. Główny bohater opowieści to samotny kowboj, nieustający w poszukiwaniach braci Daltonów. Sławę przyniosła mu prędkość, z jaką pociąga za spust, lakoniczność ripost oraz charakterystyczny strój: żółta koszula, czerwona chusta i biały kapelusz. W przygodach towarzyszy mu gadający koń Jolly Jumper .

Reżyseria: Olivier Jean-Marie.

Scenariusz: Jean-Marie i Jean-Francois Henry

Polska premiera kinowa 19.09.2008

Lucky Lucke w komiksie – Karawana Nowość w KŚK Komiks na podstawie którego powstał film! W XIX wieku Amerykę przemierzają karawany osadników, szukających lepszego życia na zachodzie kontynentu. Przewodnikiem jednej z nich zostaje Lucky Luke. Jego zadaniem jest doprowadzenie do Kalifornii 20 wozów, w których jadą m.in. trębacz, poganiacz bydła, nauczycielka, fryzjer, szalony wynalazca, karawaniarz. Podróż przebiega normalnie, do momentu, gdy w karawanie zdarza się pierwszy akt sabotażu. Lucky Luke musi wykryć sprawcę. To jednak nie koniec kłopotów. Osadników czeka jeszcze spotkanie z Indianami … Lucy Luke Karawana Scenariusz: René Goscinny Rysunki: Morrs Przekład: Marek Puszczewicz Oprawa: miękka Objętość: 48 stron Format: 290 x 215 mm Cena: 22,90 zł Data wydania czerwiec 2008

Komiks na podstawie którego powstał film!

W XIX wieku Amerykę przemierzają karawany osadników, szukających lepszego życia na zachodzie kontynentu. Przewodnikiem jednej z nich zostaje Lucky Luke. Jego zadaniem jest doprowadzenie do Kalifornii 20 wozów, w których jadą m.in. trębacz, poganiacz bydła, nauczycielka, fryzjer, szalony wynalazca, karawaniarz. Podróż przebiega normalnie, do momentu, gdy w karawanie zdarza się pierwszy akt sabotażu. Lucky Luke musi wykryć sprawcę. To jednak nie koniec kłopotów. Osadników czeka jeszcze spotkanie z Indianami …

Seria bestsellerowych komiksów - Lucky Lucke w KŚK Jedna z najsławniejszych komediowych serii świata, ukazująca perypetie samotnego kowboja Lucky Luke'a i jego wiernego konia - Jolly Jumpera. Publikowana jest od 1947 roku, zaś jej twórcami są scenarzysta Rene Gościnny i rysownik Morris. W ofercie KŚK pojawiły się m. in. następujące tytuły:

Jedna z najsławniejszych komediowych serii świata, ukazująca perypetie samotnego kowboja Lucky Luke'a i jego wiernego konia - Jolly Jumpera. Publikowana jest od 1947 roku, zaś jej twórcami są scenarzysta Rene Gościnny i rysownik Morris. W ofercie KŚK pojawiły się m. in. następujące tytuły:

Add a comment

Related pages

Mój ranking filmów na podstawie komiksów - dirt16 - Filmweb

Obejrzałem jak dotąd 83 filmy na podstawie komiksów. ... (2008) 9/10: 4: Mroczny Rycerz powstaje (2012) ... Komiksy też lubię czytać, jednak tylko ...
Read more

www komiksy com

Pl.Komiksy filmowe– filmy komiksowe jesieŃ 2008 Batman i Syn– w kinie od 08. 08. 2008 Hellboy-w kinie od 05. 09. ... Na stronie komiksy, filmy, ...
Read more

FILMY KOMIKSY - filmy_najnowsze_2011 - Chomikuj.pl

FILMY KOMIKSY • pliki użytkownika filmy_najnowsze_2011 przechowywane w ... FILMY 2008: FILMY ... Filmy komiksowe są coraz bardziej popularne dzięki ...
Read more

www komiksy

Komiksy. Com, specjalizujący ... gadżet oraz stanów emocjonalnych naszych bohaterów komiksu.Komiksy filmowe– filmy komiksowe jesieŃ 2008 Batman i ...
Read more

Komiksowe wydawnictwo zakłada studio filmowe - Filmweb

Komiksowe wydawnictwo zakłada studio filmowe. Variety; ... założyło właśnie własne studio filmowe. Będzie ono ekranizować komiksy z ... 2008-07-18 ...
Read more

FILMY KOMIKSY 2012 - salamon75 - Chomikuj.pl

FILMY KOMIKSY 2012 • pliki użytkownika salamon75 ... Filmy komiksowe są coraz bardziej popularne dzięki ... FILMY 2014. SERIALE JESIEŃ 2014.
Read more

Katalog Campus - Jesień 2008 / Zima 2009 - Documents

Komiksy filmowe - Filmy komiksowe - jesień 2008 1. KOMIKSY FILMOWE – FILMY KOMIKSOWE JESIEŃ 2008 Batman i Syn–w kinie od 08.08.2008 Hellboy- w kinie ...
Read more