Juhitud Lugemine2.Kl

44 %
56 %
Information about Juhitud Lugemine2.Kl

Published on November 2, 2007

Author: Margit

Source: slideshare.net

Description

olen 2.klassi eesti keele tunni läbiviimiseks arvutiklassis

Eesti keel 2.klassile M. Lindau Salme Põhikool 2007

MÕISTATAMISE MÄNG Akronüümimäng: MÕISTATAME Ennustamine märksõnade järgi Juhitud lugemine Lünkharjutus – harjutus 1 Koma lauses – harjutus 2 Häälikute pikkused – harjutus 3 LISAÜLESANNE: ristsõna – harjutus 3

Märksõnad Hajameelne Kauplus Matemaatika õpik Rahakott Kaur

Hajameelne

Kauplus

Matemaatika õpik

Rahakott

Kaur

Miks pidasid isa ja ema Kauri hajameelseks? Ühel päeval unustas Kaur oma sussid kooli. Teisel päeval kaotas ta koduteel kindad. Kolmandal päeval jättis rahakoti kauplusse. Ema ütles, et see on juba liig, mis liig. Ja ema ei saa aru, kellelt poiss niisuguse hajameelsuse pärinud on. Isa arvas, et teadagi kellelt. Kui tema väike poiss olnud, kaotanud ta samuti alailma oma asju. Veel ütles isa, et unustamise mood läheb üle, kui poiss suuremaks kasvab.

Millega võiks lugu edasi minna? Et aga seda kasvamise aega veidi lõbusamalt veeta, võiks mängida mõistatamise mängu. Nemad emaga püüaksid igal õhtul ära arvata, mis asja Kaur sel päeval ära kaotas. Kui nad kolme korraga ära arvavad, on nemad võitjad, aga kui ei arva, on võitjaks Kaur.

Kas selles peres hakatakse ikka mängima? Kui ja, siis mis mängu? Järgmisel päeval hakkasid nad mänguga pihta. “Kinnas”, ütles ema. Kaur raputas pead. “Sokk”, pakkus isa. Kaur raputas pead. “No siis püksid”, arvas isa. “Päh, need on mul ju jalas”, torises Kaur. Hoopis pinali jätsin kooli. Mõni päev hiljem arvas ema kohe esimese korraga ära, et Kaur on kaotanud salli ära.

Kes olid selles mängus võitjad? Millega lugu võiks edasi minna?

Kes olid selles mängus võitjad?

Millega lugu võiks edasi minna?

Tegelased Tegevuse koht Probleem Probleemi lahendus Sinu lahendus probleemile MÕTE

HARJUTUSED Harjutus 1 - lünkharjutus Harjutus 2 – koma lauses Harjutus 3 – kaashäälikute pikkus LISAHARJUTUS – ristsõna loomadest

Olid tubli! Mida sa täna õppisid?

Add a comment