Internauta na wakacjach

67 %
33 %
Information about Internauta na wakacjach
Technology

Published on February 2, 2009

Author: symetria

Source: slideshare.net

Description

Prezentacja omawia wyniki testu przeprowadzonego przez agencję Symetria w portalach turystycznych.

Internauta jedzie na wakacje. Ale dokąd i jak? Badanie portali turystycznych a-Symetria Joanna Bartkowska styczeń 2009 r.

Agenda O teście Typy użytkowników Preferencje, potrzeby informacyjne i sposoby poszukiwania informacji Kwestie problematyczne – przykłady z badania Podsumowanie

O teście

Typy użytkowników

Preferencje, potrzeby informacyjne i sposoby poszukiwania informacji

Kwestie problematyczne – przykłady z badania

Podsumowanie

Agenda O teście Typy użytkowników Preferencje, potrzeby informacyjne i sposoby poszukiwania informacji Kwestie problematyczne – przykłady z badania Podsumowanie

O teście

Typy użytkowników

Preferencje, potrzeby informacyjne i sposoby poszukiwania informacji

Kwestie problematyczne – przykłady z badania

Podsumowanie

Kto, co, jak? Użytkownicy Internetu w wieku 20-30 lat, 4 czołowe portale turystyczne, Krótkie zadanie: Wyobraź sobie, że planujesz tygodniowe wakacje zagraniczne, na które pojedziesz z bliskimi osobami w trakcie corocznego dwutygodniowego urlopu. W obrębie prezentowanej strony wybierz atrakcyjną dla siebie dowolną ofertę w preferowanej cenie. Jeśli uznasz informacje za wystarczające i ciekawe, przejdź do rezerwacji.

Użytkownicy Internetu w wieku 20-30 lat,

4 czołowe portale turystyczne,

Krótkie zadanie:

Wyobraź sobie, że planujesz tygodniowe wakacje zagraniczne, na które pojedziesz z bliskimi osobami w trakcie corocznego dwutygodniowego urlopu.

W obrębie prezentowanej strony wybierz atrakcyjną dla siebie dowolną ofertę w preferowanej cenie. Jeśli uznasz informacje za wystarczające i ciekawe, przejdź do rezerwacji.

Cel badania sprawdzenie jak użytkownicy szukają oferty wakacyjnej w portalu, sprawdzenie potrzeb informacyjnych odnośnie oferty, poznanie potrzeb i zwyczajów związanych z wyborem oferty wakacyjnej, poznanie przykładowych problemów podczas korzystania z portali, poznanie opinii o portalach.

sprawdzenie jak użytkownicy szukają oferty wakacyjnej w portalu,

sprawdzenie potrzeb informacyjnych odnośnie oferty,

poznanie potrzeb i zwyczajów związanych z wyborem oferty wakacyjnej,

poznanie przykładowych problemów podczas korzystania z portali,

poznanie opinii o portalach.

Kwestie poruszane w trakcie i po badaniu jak użytkownicy poszukują ofert wakacyjnych, jak dokonują wyboru ofert, jakie mają potrzeby informacyjne związane z ofertą wakacyjną, z jakich narzędzi i udogodnień korzystają w obrębie serwisu, jakie występują ewentualne problemy i niedogodności w czasie poszukiwania wakacji, jak użytkownicy komentują korzystanie z portalu w kontekście swoich potrzeb.

jak użytkownicy poszukują ofert wakacyjnych,

jak dokonują wyboru ofert,

jakie mają potrzeby informacyjne związane z ofertą wakacyjną,

z jakich narzędzi i udogodnień korzystają w obrębie serwisu,

jakie występują ewentualne problemy i niedogodności w czasie poszukiwania wakacji,

jak użytkownicy komentują korzystanie z portalu w kontekście swoich potrzeb.

O teście Typy użytkowników Preferencje, potrzeby informacyjne i sposoby poszukiwania informacji Kwestie problematyczne – przykłady z badania Podsumowanie

O teście

Typy użytkowników

Preferencje, potrzeby informacyjne i sposoby poszukiwania informacji

Kwestie problematyczne – przykłady z badania

Podsumowanie

Profile użytkowników wyłonione w badaniu Łowca cen Poszukujący Zdecydowany Obeznany Wygodnicki Indywidualista

Łowca cen

Poszukujący

Zdecydowany

Obeznany

Wygodnicki

Indywidualista

Podział użytkowników ze względu na sposoby szukania oferty

Łowca cen ważniejsza jest dla niego cena niż konkretne daty i kierunki lotów, ma pewną pulę pieniędzy do wydania, ale nie ma wybranej sprecyzowanej lokalizacji, decyzja o wyborze oferty zależy przede wszystkim od ceny, mniej od terminu. Zalecenie: Pokazuj atrakcyjne ceny, upusty i promocje, informuj o atrakcyjnych warunkach.

ważniejsza jest dla niego cena niż konkretne daty i kierunki lotów,

ma pewną pulę pieniędzy do wydania, ale nie ma wybranej sprecyzowanej lokalizacji,

decyzja o wyborze oferty zależy przede wszystkim od ceny, mniej od terminu.

Zdecydowany szuka ofert dotyczących konkretnych kierunków w sprecyzowanych datach, posiada pewien zapas czasowy, pozwalający korygować datę wyjazdu, traktuje kierunek, datę i cenę wyjazdu jako priorytety. Zalecenie: Informuj, podawaj racjonalne argumenty i bogate informacje.

szuka ofert dotyczących konkretnych kierunków w sprecyzowanych datach,

posiada pewien zapas czasowy, pozwalający korygować datę wyjazdu,

traktuje kierunek, datę i cenę wyjazdu jako priorytety.

Poszukujący chce wyjechać na wakacje, jednak nie ma dokładnie sprecyzowanych potrzeb, poszukuje inspiracji, rozgląda się w Internecie zbierając informacje, jest dość ostrożny, ważne są dla niego opinie innych klientów. Zalecenie: Dostarczaj informacji, podsuwaj pomysły i przydatne narzędzia, pokazuj korzystne ceny i atrakcyjne warunki.

chce wyjechać na wakacje, jednak nie ma dokładnie sprecyzowanych potrzeb,

poszukuje inspiracji, rozgląda się w Internecie zbierając informacje,

jest dość ostrożny, ważne są dla niego opinie innych klientów.

Obeznany dość regularnie wyjeżdża na wakacje, korzystając z usług biur podróży, korzysta z różnych ofert, może posiadać ulubione kierunki wyjazdowe i miejsca, ważne są dla niego zarówno atrakcyjne kierunki jak i ceny, zdarza mu się zbierać i porównywać oferty. Zalecenie: Przekazuj regularnie przydatne informacje, pokazuj atrakcyjne ceny i warunki, dostarczaj unikalnych narzędzi i treści.

dość regularnie wyjeżdża na wakacje, korzystając z usług biur podróży,

korzysta z różnych ofert,

może posiadać ulubione kierunki wyjazdowe i miejsca,

ważne są dla niego zarówno atrakcyjne kierunki jak i ceny,

zdarza mu się zbierać i porównywać oferty.

Podział użytkowników ze względu na sposoby spędzania czasu podczas wakacji

Wygodnicki szuka kompleksowej oferty włącznie z wyżywieniem i komfortowym pobytem, chce pełnego zaplanowania czasu wolnego, udostępnienia dodatkowych atrakcji, wycieczek fakultatywnych, szuka informacji na temat wyposażenia hotelu, udogodnień na miejscu (basen, leżaki, kort itd.). Zalecenie: Pokazuj komfort zakwaterowania, kompleksową opiekę rezydentów, dodatkowe atrakcje.

szuka kompleksowej oferty włącznie z wyżywieniem i komfortowym pobytem,

chce pełnego zaplanowania czasu wolnego, udostępnienia dodatkowych atrakcji, wycieczek fakultatywnych,

szuka informacji na temat wyposażenia hotelu, udogodnień na miejscu (basen, leżaki, kort itd.).

Indywidualista jest nieufny wobec oferty masowej, szuka możliwości indywidualnego spędzania czasu i uzupełniania oferty podstawowej dodatkowym atrakcjami, poszukuje informacji na temat okolicy, miejsc wartych zobaczenia, komunikacji, sklepów, szuka informacji na temat obwarowań wycieczki i konieczności dostosowania się do grupy, często może to być osoba, która do tej pory wyjeżdżała na własną rękę. Zalecenie: Przekazuj informacje pozwalające indywidualnie zaplanować czas.

jest nieufny wobec oferty masowej,

szuka możliwości indywidualnego spędzania czasu i uzupełniania oferty podstawowej dodatkowym atrakcjami,

poszukuje informacji na temat okolicy, miejsc wartych zobaczenia, komunikacji, sklepów,

szuka informacji na temat obwarowań wycieczki i konieczności dostosowania się do grupy,

często może to być osoba, która do tej pory wyjeżdżała na własną rękę.

O teście Typy użytkowników Preferencje, potrzeby informacyjne i sposoby poszukiwania informacji Błędy użyteczności Błędy w treści i sposobie jej przedstawiania Podsumowanie

O teście

Typy użytkowników

Preferencje, potrzeby informacyjne i sposoby poszukiwania informacji

Błędy użyteczności

Błędy w treści i sposobie jej przedstawiania

Podsumowanie

Jak użytkownicy szukają? użytkownicy poszukują informacji na kilku stronach - po znalezieniu oferty chcą wiedzieć, kto stoi za ofertą, jak również znać jej warunki, internauci poszukują dodatkowych informacji w Google , sprawdzają blogi i relacje innych użytkowników, by skonfrontować znalezioną ofertę z rzeczywistością, bogactwo treści dostępnych w Internecie i sieć kontaktów społecznych wymuszają transparencję treści na stronach ofertowych. Zalecenie: Im bardziej pełne i wartościowe, kompetentnie przygotowane informacje, tym mniejsze ryzyko ucieczek użytkowników na inne strony.

użytkownicy poszukują informacji na kilku stronach - po znalezieniu oferty chcą wiedzieć, kto stoi za ofertą, jak również znać jej warunki,

internauci poszukują dodatkowych informacji w Google , sprawdzają blogi i relacje innych użytkowników, by skonfrontować znalezioną ofertę z rzeczywistością,

bogactwo treści dostępnych w Internecie i sieć kontaktów społecznych wymuszają transparencję treści na stronach ofertowych.

Przejrzystość czystość : bogata i przeładowana strona główna, pełna treści i kolorów, dezorientuje użytkownika i zniechęca do poszukiwań. Zalecenie: Zadbaj o elegancką, prostą i nieprzeładowaną treścią i kolorem stronę główną, z widoczną wyszukiwarką i miejscami startowymi.

czystość : bogata i przeładowana strona główna, pełna treści i kolorów, dezorientuje użytkownika i zniechęca do poszukiwań.

Wyszukiwarka widoczność : wyszukiwarka powinna być duża i czytelna - jest to najważniejsze narzędzie w serwisie, daty : ważne jest danie możliwości zaznaczania przedziałów dat, zarówno OD jak i DO, oraz w przedziale obu zakresów, spójność : wyszukiwarki w obrębie serwisu powinny być spójne ze sobą i pokazywać te same możliwości, oznaczenia : użytkownik musi być świadomy oznaczeń w wyszukiwarce – np. tego, czy numery oznaczają liczbę wycieczek, elastyczność : efekty wyszukiwania powinny dopasowywać się do preferencji użytkownika i w przypadku braku wyników pokazywać oferty zbliżone, zaawansowanie : kluczem jest przejrzysty interfejs jednocześnie zapewniający dobre filtrowanie, wskazówki : interesującą opcją jest np. prezentacja oferty z podziałem na pory roku - użytkownik oczekuje wskazówek w jakim sezonie gdzie najlepiej jest pojechać), przejrzystość : wyszukiwarka powinna umożliwiać wyszukiwanie zarówno wg regionu, jak i kraju. Zalecenie: Wyszukiwarka to kluczowy element na stronie – zadbaj o jej widoczność, zrozumiałość, bogate opcje filtrowania.

widoczność : wyszukiwarka powinna być duża i czytelna - jest to najważniejsze narzędzie w serwisie,

daty : ważne jest danie możliwości zaznaczania przedziałów dat, zarówno OD jak i DO, oraz w przedziale obu zakresów,

spójność : wyszukiwarki w obrębie serwisu powinny być spójne ze sobą i pokazywać te same możliwości,

oznaczenia : użytkownik musi być świadomy oznaczeń w wyszukiwarce – np. tego, czy numery oznaczają liczbę wycieczek,

elastyczność : efekty wyszukiwania powinny dopasowywać się do preferencji użytkownika i w przypadku braku wyników pokazywać oferty zbliżone,

zaawansowanie : kluczem jest przejrzysty interfejs jednocześnie zapewniający dobre filtrowanie,

wskazówki : interesującą opcją jest np. prezentacja oferty z podziałem na pory roku - użytkownik oczekuje wskazówek w jakim sezonie gdzie najlepiej jest pojechać),

przejrzystość : wyszukiwarka powinna umożliwiać wyszukiwanie zarówno wg regionu, jak i kraju.

Zdjęcia i multimedia atrakcyjność : użytkownicy oczekują dużych, czytelnych i atrakcyjnych zdjęć, najlepiej podanych w osobnej galerii, zaufanie : bardziej wartościowe są zdjęcia dostarczone przez użytkowników niż przez organizatora; użytkownicy zauważają, że mogą one być retuszowane, zakres : użytkownicy oczekują zdjęć prezentujących całość hotelu i warunków - nie tylko pokoje ale i otoczenie; najbardziej atrakcyjne są panoramy, web 2.0 : najbardziej atrakcyjne wydają się oprócz zdjęć także krótkie filmiki. Zalecenie: Zadbaj o atrakcyjną galerię dużych zdjęć hotelu i okolicy, sprawdź czy łatwo ją odnaleźć na stronie. Dodaj galerie internautów i zdjęcia panoramiczne.

atrakcyjność : użytkownicy oczekują dużych, czytelnych i atrakcyjnych zdjęć, najlepiej podanych w osobnej galerii,

zaufanie : bardziej wartościowe są zdjęcia dostarczone przez użytkowników niż przez organizatora; użytkownicy zauważają, że mogą one być retuszowane,

zakres : użytkownicy oczekują zdjęć prezentujących całość hotelu i warunków - nie tylko pokoje ale i otoczenie; najbardziej atrakcyjne są panoramy,

web 2.0 : najbardziej atrakcyjne wydają się oprócz zdjęć także krótkie filmiki.

Opinie zaufanie : opinie użytkowników zwiększają wiarygodność oferty, spójność : jeśli brakuje opinii przy danej pozycji, a występują w całym serwisie, zmniejsza to zaufanie użytkownika do danej oferty. Zalecenie: Zadbaj o obecność dużej ilości obiektywnych opinii internautów, zachęcaj klientów do wyrażania ich zdania.

zaufanie : opinie użytkowników zwiększają wiarygodność oferty,

spójność : jeśli brakuje opinii przy danej pozycji, a występują w całym serwisie, zmniejsza to zaufanie użytkownika do danej oferty.

Treść czytelność : treść powinna być pokazana przejrzyście, w rozbiciu na punkty  z pogrubionymi nagłówkami - tak, aby łatwo było ją skanować, informacje o warunkach - użytkownicy oczekują pełnych informacji o hotelu – warunkach, położeniu, otoczeniu, atrakcje : użytkownicy oczekują informacji o okolicznych atrakcjach, miejscach wartych odwiedzenia, ważnych punktach w okolicy, komunikacji. Zalecenie: Przygotuj ciekawe, pełne i atrakcyjne opisy ofert, jak również samych okolic i miejsc wartych odwiedzenia.

czytelność : treść powinna być pokazana przejrzyście, w rozbiciu na punkty  z pogrubionymi nagłówkami - tak, aby łatwo było ją skanować,

informacje o warunkach - użytkownicy oczekują pełnych informacji o hotelu – warunkach, położeniu, otoczeniu,

atrakcje : użytkownicy oczekują informacji o okolicznych atrakcjach, miejscach wartych odwiedzenia, ważnych punktach w okolicy, komunikacji.

Oznaczenia jasność - użytkownik nie zawsze zna terminologię biur podróży, a chce wiedzieć co oznacza gwarancja ceny, promocja, last minute, rekomendacja i na czym opierają się te podziały, ikony - powinny być spójne w całym serwisie i czytelne, jednoznaczne, linki - użytkownik powinien wiedzieć, co jest linkiem, a co nie, i w co może kliknąć, pełność - użytkownik oczekuje informacji na temat typu oferty, spójność : użytkownik oczekuje spójności treści: nakładka na wyszukiwarkę powinna być spójna z uzyskiwanymi treściami - (vide np. promocja dla zakochanych). Zalecenie: Stosuj konsekwentne i czytelne oznaczenia. Nie zmuszaj użytkownika do znajomości branżowej terminologii.

jasność - użytkownik nie zawsze zna terminologię biur podróży, a chce wiedzieć co oznacza gwarancja ceny, promocja, last minute, rekomendacja i na czym opierają się te podziały,

ikony - powinny być spójne w całym serwisie i czytelne, jednoznaczne,

linki - użytkownik powinien wiedzieć, co jest linkiem, a co nie, i w co może kliknąć,

pełność - użytkownik oczekuje informacji na temat typu oferty,

spójność : użytkownik oczekuje spójności treści: nakładka na wyszukiwarkę powinna być spójna z uzyskiwanymi treściami - (vide np. promocja dla zakochanych).

Pomoc i bezpieczeństwo dostępność : użytkownik poszukuje pomocy eksperta - numeru telefonu, adresu e-mail, zaufanie : zwiększa je wskazanie nazwiska osoby odpowiedzialnej za ofertę, a także rezydenta, opiekuna wycieczki - wartościowym dodatkiem są personalia opiekuna, jego zdjęcie, ryzyko : kupno drogiej wycieczki wiąże się z ryzykiem w oczach użytkownika, stąd też użytkownik oczekuje pełnych informacji, utwierdzających go w wyborze. Zalecenie: Udostępnij stale widoczną pomoc i kontakt do konsultanta. Zadbaj o personalizację kontaktu. Przygotuj FAQ i porady na temat rezerwacji oraz bezpieczeństwa zakupu.

dostępność : użytkownik poszukuje pomocy eksperta - numeru telefonu, adresu e-mail,

zaufanie : zwiększa je wskazanie nazwiska osoby odpowiedzialnej za ofertę, a także rezydenta, opiekuna wycieczki - wartościowym dodatkiem są personalia opiekuna, jego zdjęcie,

ryzyko : kupno drogiej wycieczki wiąże się z ryzykiem w oczach użytkownika, stąd też użytkownik oczekuje pełnych informacji, utwierdzających go w wyborze.

Ceny pełna informacja : użytkownik oczekuje pełnych i niezafałszowanych informacji o wszelkich kosztach, „ co otrzymuję?”: użytkownik chce wiedzieć, co otrzymuje i w jakiej cenie, otwartość : jeśli ceny w nagłówkach ofert nie zgadzają się z faktycznym wyborem użytkownika, budzi to jego zdenerwowanie i powoduje dezorientację, zmiany : użytkownik chce wiedzieć, od czego zależy zmiana ceny oraz jak są naliczane koszty. Zalecenie: Cena jest najważniejszą informacją. Zadbaj o pełną informację o kosztach. Nie ryzykuj irytacji internauty przez podanie zaniżonych danych i ukrywanie kosztów.

pełna informacja : użytkownik oczekuje pełnych i niezafałszowanych informacji o wszelkich kosztach,

„ co otrzymuję?”: użytkownik chce wiedzieć, co otrzymuje i w jakiej cenie,

otwartość : jeśli ceny w nagłówkach ofert nie zgadzają się z faktycznym wyborem użytkownika, budzi to jego zdenerwowanie i powoduje dezorientację,

zmiany : użytkownik chce wiedzieć, od czego zależy zmiana ceny oraz jak są naliczane koszty.

Rezerwacja podsumowanie : powinno zbierać wszystkie ważne dla użytkownika informacje - koszty, liczbę osób, wliczone w cenę elementy, bezpieczeństwo : ważne jest potwierdzenie bezpieczeństwa płatności i rezerwacji, gwarancje bezpieczeństwa, rezygnacja : użytkownik chce wiedzieć, do kiedy może zrezygnować z oferty, do czego i kiedy jest zobowiązany, kroki : rezerwacja powinna prezentować kolejne kroki w pasku postępu, użytkownik powinien być ich świadomy, modyfikowalność : użytkownik powinien mieć możliwość modyfikacji zamówienia z każdego poziomu rezerwacji, np. korekty liczby osób i daty wyjazdu, jasność : użytkownik oczekuje informacji o tym, jak może dokonać rezerwacji - wskazówek i odpowiedzi na najczęstsze pytania. Zalecenie: Zadbaj o poczucie bezpieczeństwa w trakcie rezerwacji. Podsumuj pełne dane i udostępnij możliwości ich modyfikacji w trakcie zamówienia. Podaj dane kontaktowe konsultanta i informuj o kolejnych krokach.

podsumowanie : powinno zbierać wszystkie ważne dla użytkownika informacje - koszty, liczbę osób, wliczone w cenę elementy,

bezpieczeństwo : ważne jest potwierdzenie bezpieczeństwa płatności i rezerwacji, gwarancje bezpieczeństwa,

rezygnacja : użytkownik chce wiedzieć, do kiedy może zrezygnować z oferty, do czego i kiedy jest zobowiązany,

kroki : rezerwacja powinna prezentować kolejne kroki w pasku postępu, użytkownik powinien być ich świadomy,

modyfikowalność : użytkownik powinien mieć możliwość modyfikacji zamówienia z każdego poziomu rezerwacji, np. korekty liczby osób i daty wyjazdu,

jasność : użytkownik oczekuje informacji o tym, jak może dokonać rezerwacji - wskazówek i odpowiedzi na najczęstsze pytania.

Logistyka użytkownicy jadący pierwszy raz oczekują pomocy - informacji na temat lotu, dojazdu na miejsce wycieczki (np. wskazówek na temat tego, jak dostać się na miejsce zbiórki), informacji o tym, ile czasu trwa przelot etc. Zalecenie: Udostępnij dodatkowe narzędzia zwiększające poczucie bezpieczeństwa zagubionych internautów. Przekonaj ich o kompleksowości oferty i pomocy specjalistów.

użytkownicy jadący pierwszy raz oczekują pomocy - informacji na temat lotu, dojazdu na miejsce wycieczki (np. wskazówek na temat tego, jak dostać się na miejsce zbiórki), informacji o tym, ile czasu trwa przelot etc.

Udogodnienia najczęściej strona biura podróży i portal nie są jedynym miejscem, gdzie użytkownik szuka oferty, ważna jest zatem opcja wydruku, wysłania wyniku do znajomych lub na swój adres, wartościową opcją jest porównywanie ofert wewnątrz danego serwisu - użytkownik chce porównywać wyniki w obrębie jednego serwisu w zależności od np. daty wyjazdu, hotelu, liczby osób wyjeżdżających, ciekawą opcją jest możliwość zapamiętywania wyniku wyszukiwania - dodawania go do schowka. Zalecenie: Przygotuj przydatne narzędzia uprzyjemniające i ułatwiające korzystanie z serwisu.

najczęściej strona biura podróży i portal nie są jedynym miejscem, gdzie użytkownik szuka oferty,

ważna jest zatem opcja wydruku, wysłania wyniku do znajomych lub na swój adres,

wartościową opcją jest porównywanie ofert wewnątrz danego serwisu - użytkownik chce porównywać wyniki w obrębie jednego serwisu w zależności od np. daty wyjazdu, hotelu, liczby osób wyjeżdżających,

ciekawą opcją jest możliwość zapamiętywania wyniku wyszukiwania - dodawania go do schowka.

O teście Typy użytkowniczek Preferencje, potrzeby informacyjne i sposoby poszukiwania informacji Kwestie problematyczne – przykłady z badania Podsumowanie

O teście

Typy użytkowniczek

Preferencje, potrzeby informacyjne i sposoby poszukiwania informacji

Kwestie problematyczne – przykłady z badania

Podsumowanie

Wyszukiwarka jako najważniejszy obszar – przykłady dla poszczególnych użytkowników

 

 

 

Więcej wyników eye trackingowych w raporcie dostępnym w serwisie www.symetria.pl

Brak spodziewanych treści – zagubienie i irytacja użytkownika 4

O teście Typy użytkowniczek Preferencje, potrzeby informacyjne i sposoby poszukiwania informacji Błędy użyteczności Błędy w treści i sposobie jej przedstawiania Podsumowanie

O teście

Typy użytkowniczek

Preferencje, potrzeby informacyjne i sposoby poszukiwania informacji

Błędy użyteczności

Błędy w treści i sposobie jej przedstawiania

Podsumowanie

Podsumowanie: czego poszukuje turysta – internauta? pełnych informacji – o cenach, szczegółach oferty, warunkach, porad – na temat dojazdu, spędzania czasu wolnego na miejscu, atrakcji, transparencji – przejrzystości cen i warunków oferty, traktowania po partnersku, zrozumiałości – czytelnej, jasnej i prostej prezentacji oferty, wygody – wyszukiwania oferty, porównywania, prezentowania znajomym, udogodnień – narzędzi interaktywnych uprzyjemniających i ułatwiających korzystanie z serwisu, multimediów – zdjęć, panoram, filmików prezentujących zalety wycieczki, opinii - zdania innych turystów i ich rekomendacji, spersonalizowanego wsparcia i opieki – pomocy konkretnych ekspertów, telefonicznej i on-line, bezpieczeństwa – zarówno samej oferty jak i rezerwacji i zapłaty online.

pełnych informacji – o cenach, szczegółach oferty, warunkach,

porad – na temat dojazdu, spędzania czasu wolnego na miejscu, atrakcji,

transparencji – przejrzystości cen i warunków oferty, traktowania po partnersku,

zrozumiałości – czytelnej, jasnej i prostej prezentacji oferty,

wygody – wyszukiwania oferty, porównywania, prezentowania znajomym,

udogodnień – narzędzi interaktywnych uprzyjemniających i ułatwiających korzystanie z serwisu,

multimediów – zdjęć, panoram, filmików prezentujących zalety wycieczki,

opinii - zdania innych turystów i ich rekomendacji,

spersonalizowanego wsparcia i opieki – pomocy konkretnych ekspertów, telefonicznej i on-line,

bezpieczeństwa – zarówno samej oferty jak i rezerwacji i zapłaty online.

Dziękuję za uwagę Joanna Bartkowska W prezentacji wykorzystano zdjęcia z serwisu Flickr na licencji Creative Commons

Add a comment

Related presentations

Presentación que realice en el Evento Nacional de Gobierno Abierto, realizado los ...

In this presentation we will describe our experience developing with a highly dyna...

Presentation to the LITA Forum 7th November 2014 Albuquerque, NM

Un recorrido por los cambios que nos generará el wearabletech en el futuro

Um paralelo entre as novidades & mercado em Wearable Computing e Tecnologias Assis...

Microsoft finally joins the smartwatch and fitness tracker game by introducing the...

Related pages

Internauta na wakacjach - Technology

Pompon na wakacjach Joanna Olech Pompon na wakacjach Wielki powrót Pompona! Trzecia część przygód smoka Pompona, który nagle pojawił się w rodzinie ...
Read more

Bezpieczny internauta na wakacjach – poradnik urlopowy

Okres wakacyjnych urlopów w pełni i większość zamieniła już lub właśnie zamierza zamienić klimatyzowane biura na słoneczne plaże i malownicze ...
Read more

Prezentacja o wakacjach - Documents - DOCSLIDE.PL

Download Prezentacja o wakacjach. Transcript. ... Na ulicy, czy placu zabaw, nie pozwól się zaczepiać nieznajomym. Gdy poczujesz się zagrożony, ...
Read more

Doda i Radek prywatne wideo z wakacji - SmieszneFilmy.net

Doda i Radek nagrywają się na wakacjach w Cancun nagranie przeciekło do internetu. ... Internauta. Tępaki i tyle . dodano: 2011-02-12 20:36:14 przez: ...
Read more

PBI: Internauci na wakacjach - aktywnie i w plenerze ...

PBI: Internauci na wakacjach ... a niemal co trzeci internauta czyta latem książki. Opalanie oraz uprawianie sportu to odpowiedzi, ...
Read more

A na wakacjach... tornado? - najnowsze informacje w TVN24

Tornada, a w zasadzie trąby powietrzne, kojarzymy głównie z USA. Są piękne, choć niebezpieczne. Zobaczcie, co zaobserwował nasz internauta Jacek.
Read more

Bezpiecznie nie tylko w wakacje - BezpieczneWakacje.pl

Przed wejściem na jezdnię, ... w których będzie mogło zweryfikować dane. Ważne, by młody internauta miał do ciebie zaufanie i nie bał się ...
Read more

Wakacje Lecha Wałęsy. Lech Wałęsa na plaży. Wałęsa na ...

Taki to pożyje! Kiedy w kraju leje jak z cebra, były prezydent, laureat pokojowego nobla Lech Wałęsa wygrzewa tors na plaży w słonecznej Portugalii.
Read more