advertisement

Infinitum 8 - Kā pareizi optimizēt attēlus meklēšanas rezultātiem?

0 %
100 %
advertisement
Information about Infinitum 8 - Kā pareizi optimizēt attēlus meklēšanas rezultātiem?
Marketing

Published on February 19, 2014

Author: rgrunte

Source: slideshare.net

Description

Vai esi kādreiz pievērsis uzmanību attēliem, kas uzrādās Google bilžu meklēšanas rezultātos un nodomājis – kāpēc tieši šie attēli uzradās pirmie rezultātos? Šodien apskatīsim visus optimizācijas faktorus, kas ietekmē attēlu meklēšanas rezultātus un kā maksimāli optimizēt savas mājas lapas attēlus, lai sasniegtu labākos rezultātus.
advertisement

Internet marketing agency Kā pareizi optimizēt attēlus meklēšanas rezultātiem? Rihards Grunte / SEO Speciālists

Google image search Vai esi kādreiz pievērsis uzmanību attēliem, kas uzrādās Google bilžu meklēšanas rezultātos un nodomājis – kāpēc tieši šie attēli uzradās pirmie rezultātos? Šodien apskatīsim visus optimizācijas faktorus, kas ietekmē attēlu meklēšanas rezultātus un kā maksimāli optimizēt savas mājas lapas attēlus, lai sasniegtu labākos rezultātus. http://infinitum.lv 2 2014.02.19.

Optimizācijas faktori Kādi ir attēlu optimizācijas svarīgākie faktori Mēģināšu šo rakstu lieki neizpušķot ar gariem teikumiem, tāpēc ķeršos uzreiz pie lietas. Šeit ir svarīgākie attēlu optimizācijas faktori, ko meklētāji ņem vērā vērtējot mājas lapas attēlus:  Attēla dokumenta nosaukums  Attēla apzīmētājs: alt=”atslēgvārds”  Attēla laiks / datums kā papildus informācija  Attēla nosaukuma tags: title=”atslēgvārds”  Attēla izmērs – kilobaiti, megabaiti  Attēla atrašanās vieta: URL  Vai attēls ir unikāls vai kopēts  Attēla izmēri / rezolūcija – platums x augstums  Lapas saturs, kurā atrodas attēls  Attēla krāsa kā papildus informācija  Schema Markup – papildus atribūtika http://infinitum.lv 3 2014.02.19.

Attēla dokumenta nosaukums Mūsu mērķis ir pēc iespējams labāk palīdzēt meklētājiem saprast, kas attēlā ir parādīts, tāpēc viens no svarīgākajiem ir attēla faila nosaukums. Ja mūsu mājas lapa ir par āboliem un atsevišķā rakstā par sarkanajiem āboliem mums ir bilde ar sarkaniem āboliem, tad noteikti attēla nosaukumam vajadzētu būt nevis abols235.jpg, bet gan sarkanie-aboli.jpg Pāris svarīgas piezīmes par attēla faila nosaukumiem:  Atstarpes atdalām ar domuzīmi “-” / attela-nosaukums.jpg  Pievienojam svarīgākos atslēgvārdus / abolu-razas-novaksana.jpg  Varam pievienot arī savu zīmola vai firmas nosaukumu / sarkanie-aboli-receptem-lv.jpg  Norādām attēlā izmantoto krāsu / sarkani-aboli.jpg  Varam izmantot arī gadu, ja bilde ir relatīva tikai konkrētam laikam / jaunais-gads-2013.jpg  Izmantojam tikai latīņu alfabēta burtus. Bez garumzīmēm vai mīkstinājuma zīmēm! http://infinitum.lv 4 2014.02.19.

Attēla apzīmētājs: alt=”atslēgvārds” Otrs svarīgākais faktors ir attēla apzīmētāja tags alt=”atslēgvārdi”. Ar šī taga palīdzību mēs norādām meklētājiem, kas bildē ir attēlots un pēc kādiem relatīviem atslēgvārdiem bildei vajadzētu uzrādīties meklēšanas rezultātos. <img src=”bilde.jpg” alt=”Bildes apraksts meklētājiem”> <img src=”http://receptem.lv/bildes/aboli/sarkanie-aboli.jpg” alt=”Sarkanie āboli, sarkano ābolu receptes | Receptem.lv”> http://infinitum.lv 5 2014.02.19.

Attēla nosaukuma tags: title=”atslēgvārds” Savukārt attēla nosaukuma tags ir domāts vairāk apmeklētājam, lai sniegtu papildus informāciju par attēlu, kad lietotājs ir uzbraucis ar kursoru uz bildes. Šis tags nav obligāts. <img src=”bilde.jpg” title=”Bildes apraksts meklētājiem”> <img src=”http://receptem.lv/bildes/aboli/sarkanie-aboli.jpg” title=”Sarkans ābols tikko pēc ražas novākšanas”> http://infinitum.lv 6 2014.02.19.

Attēla nosaukuma tags: title=”atslēgvārds” Savukārt attēla nosaukuma tags ir domāts vairāk apmeklētājam, lai sniegtu papildus informāciju par attēlu, kad lietotājs ir uzbraucis ar kursoru uz bildes. Šis tags nav obligāts. <img src=”bilde.jpg” title=”Bildes apraksts meklētājiem”> <img src=”http://receptem.lv/bildes/aboli/sarkanie-aboli.jpg” title=”Sarkans ābols tikko pēc ražas novākšanas”> http://infinitum.lv 7 2014.02.19.

Attēla atrašanās vieta: URL Lai palīdzētu meklētājiem vieglāk un ātrāk iedalīt attēlus pēc kategorijām mēs varam izveidot strukturētu attēla atrašanās vietas URL adresi. Tā vietā, lai vienkārši samestu visus attēlus zem vienas bilžu mapes http://receptem.lv/bildes/sarkanie-aboli.jpg mēs varam izveidot strukturētu mapju sistēmu ar datumu, kategorijām, krasām u.t.t. Piemēram: http://receptem.lv/dati/atteli/2013/aboli/sarkanie-aboli.jpg http://infinitum.lv 8 2014.02.19.

Attēla izmēri: rezolūcija – platums x augstums Kā redzat, tad meklējot Google attēlos mēs varam norādīt tieši kādus izmēra attēlus vēlamies atrast. Ja mēs lapā izplatām attēlu tapetes (wallpapers), tad mums noteikti vajadzētu pievērst lielāku uzmanību attēla izmēriem, lai mūsu attēli uzrādītos zem populārākajiem izmēriem, piemēram, kāds no šiem izmēriem: • 1280×1024 • 1920×1200 • 1920×1080 • 1024×768 • 1440 x 900 http://infinitum.lv 9 2014.02.19.

Attēla krāsa: kā papildus informācija Kā papildus meklēšanas opciju Google attēlu meklētājs mums piedāvā norādīt krāsu kādā mēs vēlamies atrast attēlus. Tad šo papildus informāciju mēs varam norādīt savos attēlos: • attēla nosaukumā • attēla alt aprakstā http://infinitum.lv 10 2014.02.19.

Attēla laiks: datums kā papildus informācija Vēl viena papildus meklēšanas opcija, ko Google piedāvā meklējot attēlus. Norādot laiku mēs varam atrast attēlus konkrētam laikam vai notikumam, piemēram, 2013 gads, 24. decembris, jaunais gads, rudens raža, Jāņi u.t.t. Šo informāciju mēs norādam attēla nosaukumā, url mapēs, alt tagā un pašā lapas saturā. Piemērs 2013. gada rudens ābolu ražai: <img src=”http://receptem.lv/dati/atteli/2013/09/aboli/2013rudens-raza-sarkanajiem-aboliem.jpg” alt=”2013. gada rudens raža sarkanajiem āboliem”> http://infinitum.lv 11 2014.02.19.

Attēla izmērs: kilobaiti, megabaiti Vēl viena papildus meklēšanas opcija, ko Google piedāvā meklējot attēlus. Norādot laiku mēs varam atrast attēlus konkrētam laikam vai notikumam, piemēram, 2013 gads, 24. decembris, jaunais gads, rudens raža, Jāņi u.t.t. Šo informāciju mēs norādam attēla nosaukumā, url mapēs, alt tagā un pašā lapas saturā. Piemērs 2013. gada rudens ābolu ražai: <img src=”http://receptem.lv/dati/atteli/2013/09/aboli/2013rudens-raza-sarkanajiem-aboliem.jpg” alt=”2013. gada rudens raža sarkanajiem āboliem”> http://infinitum.lv 12 2014.02.19.

Vai attēls ir unikāls vai kopēts Viens no svarīgākajiem faktoriem, ko Google un citi meklētāji ņem vērā ir tas cik unikāls ir saturs un attēls. Ir skaidrs, ka Google nevēlas meklēšanas rezultātos uzrādīt vienādus rezultātus ne tikai saturam, bet arī attēliem. Šeit noteikti liela problēma varētu būt interneta veikaliem, kuri visi kā viens izmanto vienādus attēlus, ko guvuši no produkta izstrādātājiem. Ja vēlamies būt unikāli un izcelties, tad vajadzētu padomāt par iespēju pašiem veidot savas bildes. Labs piemērs šeit ir http://www.zappos.com Ja kāds lieto Stockphotos vai līdzīgus pakalpojumus, lai iegūtu attēlus savai mājas lapai, tad nevajadzētu satraukties – negatīvi tas neietekmēs. http://infinitum.lv 13 2014.02.19.

Lapas saturs, kurā atrodas attēls Svarīgs ir ne tikai attēla nosaukums un alt tags, bet arī saturs un kategorija jeb niša kurā attēls atrodas. Vienkāršiem vārdiem sakot – ābolu bilde, kas ir publicēta rakstā par āboliem, kas savukārt ir publicēta lapā par ēdienu vai augļiem ieņems augstāku pozīciju meklēšanas rezultātos, jo tas ir daudz relatīvāks (līdzīgāks) saturs meklēšanas frāzei “ābolu receptes” nekā, piemēram, ābolu attēls kāda vingrotāju forumā vai video spēļu portālā. http://infinitum.lv 14 2014.02.19.

Schema Markup – papildus atribūtika Schema Image markup ir papildus atribūtika jeb html kods, kas tiek norādīts lapas kodā priekš meklētājiem un līdzīgām sistēmām, kas šos papildus kodus apstrādā. Patreiz izskatās, ka Google testē meklēšanas rezultātus ar attēliem, kas nozīmē, ka nākotnē meklētāji izņems no lapas satura meklēšanas relatīvus attēlus rezultātiem, lai un pievienos pasniegtu tos vairāk informācijas par rezultātu. http://infinitum.lv 15 2014.02.19.

Nobeigumā par attēlu optimizāciju Attēlu optimizācija noteikti nav tā vieglākā lieta un tas aizņem vairāk laika, bet ja mēs ievērojām kaut pāris no šiem faktoriem, tad mūsu izredzes nokļūt augstāk meklēšanas rezultātos palielināsies. Visi šie faktori būtu jāņem vērā ja vēlies ar savu lapu, kas ir domāta tieši attēliem nokļūt augstākās meklēšanas pozīcijās, lai piesaistītu savu mērķauditoriju. Ja tev ir vispārīga lapa un nevēlies īpaši pūlēties, tad noteikti svarīgākais būtu vienkārši norādīt alt aprakstu vai vismaz pareizu attēla nosaukumu, kas dos lielākas izredzes meklētājiem izfiltrēt tavu attēlu Arī mēs seo komandā pievēršam lielu uzmanību attēliem un izmantojam to kā vienu no kritērijiem mūsu seo auditos. Attiecīgi mēs veicam visas nepieciešamās darbības optimizējot attēlus, lai uzlabotu klienta pozīcijas meklēšanas rezultātos. http://infinitum.lv 16 2014.02.19.

Internet marketing agency Contact us Facebook infinitumlv Google+ +InfinitumLv Twitter @Infinitumlv LinkedIn infinitum-8 LLC„Infinitum 8” VAT nr.: LV 40103282539 Address: Baznicas street 31-14, LV-1010 Phone: +371 22072887 Email: info@infinitum.lv WWW: infinitum.lv SEO Specialist Rihards Grunte rihards@infinitum.lv Skype rihardsgrunte Google+ Rihards Grunte

Add a comment

Related presentations

Brands are more invested today than ever before on curating and distributing paid,...

Marketers need to be creating and publishing original content across many differen...

As content marketing continues to increase in popularity in every industry, more m...

Il Direct Email Marketing (DEM) è una tipologia di marketing diretto che usa la po...

This presentation contains all 120 rules from Part 1 of the 2nd edition of "Email ...

Olá, somos o Paulo Bernardes e o Pedro Silvestre, temos uma ambição em comum de me...

Related pages

Rihards Grunte | LinkedIn

... marketing agency Infinitum 8. ... attēlus meklēšanas rezultātiem? Infinitum 8. ... rezultātus un kā maksimāli optimizēt savas ...
Read more

R.Andersone, "Pašvērtējuma veidošanās kā viens no ...

R.Andersone, "Pašvērtējuma veidošanās kā viens no eTwinning mācīšanās rezultātiem ". Prezentācija no zin.prakt. etwinning konferences ...
Read more