Fil'm Hafizasi Sunumu

67 %
33 %
Information about Fil'm Hafizasi Sunumu
Entertainment

Published on March 8, 2014

Author: oncug

Source: slideshare.net

Description

social cinema platform

Sosyal Sinema Platformu www.filmhafizasi.com

Keşfetmenin Keyfi 2011 yılında küçük bir Facebook grubu olarak başlayan Fil’m Hafızası, gönüllülük esasına dayalı kocaman bir bağımsız sosyal sinema platformudur.

Misyon ve Vizyon Fil’m Hafızası yaklaşımını sinemaseverlere değer katacak şekilde tanımladık. Misyonumuz; • Farklı ve alternatif bir sinema içeriği sunmak 150.000 • Ülkemizdeki sinema algısını geliştirmek ve iyileştirmek • Sinemaseverlerin birlikte sosyalleşebilecekleri ve sinemasal deneyimler yaşayabilecekleri ortamlar yaratmak • Sinemanın diğer sanat dallarıyla olan ilişkisini güçlendirmek Sinefil bizi takip ediyor! Web sitemiz, Facebook ve Twitter sayfalarımız aracılığıyla 150.000’den fazla sinefil platformumuzu takip ediyor. Vizyonumuz; Ülkemizde sinemaya verilen değeri yükseltmeyi temel amaç edinmiş en farklı sosyal platform olmak

Değerler Eğlenceli Bağımsız Paylaşımcı Yenilikçi Araştırmacı

Woody ALLEN Woody Allen, 1979 yılında çektiği Manhattan’dan o kadar hoşnutsuzluk duymuştur ki, United Artist’e eğer filmini raftan hiç indirmeyecek olurlarsa onlar için bedavaya yepyeni bir film çekmeyi teklif etmiştir.

Eğlenceli Bağımsız Ekip YAPISI Kurucu Marka İletişimi 35 Keşif Yazı İşleri Sosyal Medya Proje Fil’m Hafızası ekibi 35 kişiden oluşuyor.

Öncü Gülmez Kurucu 21 Şubat 1978’de İstanbul’da doğdu. Öğrenimini Galatasaray Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladıktan sonra reklam/medya sektöründe çalışmaya başlayarak Mindshare ve Starcom MediaVest Group gibi Türkiye’nin önde gelen medya ajanslarında görev aldı. Sinemaya olan tutkusu ve araştırmacı kişiliğinin getirileriyle Facebook üzerinde içeriğini kendi yarattığı Fil’m Hafızası sayfasını kurdu. Sayfa içeriğini sosyal sinema platformuna dönüştürerek genç girişimciler arasına katılan Öncü, Veritas Media'da Dijital Medya Direktörü olarak çalışıyor. Fil’m Hafızası O’nunla başladı.

Kutay Ucun Genel Koordinatör • 1988 Tekirdağ’da doğdu. • Mimar Sinan Üni. Şehir ve Bölge Planlama mezunu. • Özel bir kurumda sinema üzerine dersler veriyor. Soner Yıldırım Yazı İşleri Yöneticisi • 1988 Giresun’da doğdu. • Dumlupınar Üni. İktisadi ve İdari Bilimler mezunu. • Özel bir bankanın Sosyal Medya biriminde çalışıyor. Sedef Olgaç Sosyal Medya Yöneticisi • 1984 İstanbul’da doğdu. • İstanbul Üni. İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. • Özel bir eğitim kurumunda çalışıyor. Gamze Sifoğlu Marka İletişimi Yöneticisi • 1983 İstanbul’da doğdu. • Yıldız Teknik Üni. İktisat lisans ve Bahçeşehir Üni. İletişim yüksek lisans mezunu. • Özel bir şirkette Reklam ve Halkla İlişkiler Uzmanı.

Ürünler Fil’m Hafızası ekibi sinema içerikli birbirinden farklı birçok etkinlik düzenlemektedir. Fil’m@9 ve Tematik Gece katılımı ve eğlencesi bol etkinliklerden bazılarıdır. FİL’M@9 Farklı türlerden ve ülkelerden ödüllü kısa filmlerin İstanbul’daki alternatif mekanların teraslarında gösterildiği, sinemaseverlerin aynı ortamda yönetmen ve oyuncularla birlikte sosyalleştiği etkinliğimizdir. 01 TEMATİK GECE Her ay bir tema üzerine konuk edilen yönetmenle hazırlanan kısa film seçkisi ve yönetmenin sevdiği müziklerle renklenen etkinliğimizdir. FİLM ÇÖZÜMLEMELERİ ATÖLYESİ Fil’m Hafızası ekibince belirlenen içerik kapsamında filmlerin farklı perspektiflerle analiz edildiği ve katılımcılarla birlikte yorumlandığı atölye etkinliğimizdir. 02 03

Ürünler

Türkan ŞORAY Oyuncu olan komşusu Emel Yıldız'la birlikte 15 yaşında ilk kez film setine giden Türkan Şoray rol aldığı 222 filmle dünyanın en çok film çeviren kadın oyuncusu rekoruna sahip.

YENİLİKÇİ ETKİNLİKLER

Fil'm@9 kapsamında 26 farklı ülkenin, uluslararası festivallerde ödül almış kısafilmlerini sanatseverlerle buluşturduk.. Andy Mingo Director / Romance

16 yönetmen ve 14 oyuncuya ev sahipliği yaparak sinema camiasının kesişme noktası olduk.

Fil’m@9 Topless Kısa filmleri İstanbul'un eşsiz manzaralı teraslarında veya sıra dışı performans merkezlerinde seyirciyle buluşturduk. Gösterimleri DJ performansıyla birleştirerek mekanları sanat ve eğlencenin iç içe geçtiği samimi bir sinefil meydanına çevirdik. 28 Mayıs Fil’m@9

Sayılarla Fil’m@9 İstanbul’un en güzel mekanlarında, en güzel kısaları seyirciyle buluşturan Fil’m@9 etkinliğimiz ile her geçen gün daha çok sinemasevere ulaşmayı hedefliyoruz. Best Slides 7 7 farklı mekanda Fil’m@9 gösterimi yapıldı. +4000 +4000 izleyiciye ulaşıldı. 8 8 farklı türden filmler gösterildi. +80 Festivallerde ödül almış 80’den fazla film izleyiciyle buluştu.

Fil'm@9 sponsorları Ana Sponsorlar Proje Destekçileri TeknolojiSponsoru MekanSponsorları MedyaSponsorları

Zeki Demirkubuz Zeki Demirkubuz, 42 yaşında çektiği ve Antalya'da Altın Portakal alan Kader (2006) filmini esinleyen öyküye 15 yaşında tanık olmuştur.

Tematik GECE Haziran 2013’te Ortaköy Bloom’da başlayan etkinliklerimizin yeni mekanı Ocak 2014’ten itibaren Salon İKSV; her ay belirlenen bir tema üzerine konuk edilen yönetmenle birlikte hazırlanan kısa film seçkisi ve ardından yönetmenin sevdiği müziklerle renklenen projemiz Tematik Gece’yi hayata geçirdik.

Love Is Short hosted by Tunç Şahin Horror Night hosted by Can Evrenol Short s of Humor Hosted by Görkem Öge

Teenage Blues Hosted by İlyaz Kocatepe & Aksel Bonfil

Tematik Gece Sponsorları MekanSponsoru Proje Destekçisi MedyaSponsorları İletişim Sponsoru

FİLM Çözümlemeleri Atölyesi ‘Garanti Bankası Sinema Kulübü’ ile Ocak 2014’te Karaköy Yazane’nin desteğiyle başlayan ve her bölümü 2 ay sürecek olan toplamda 6 aylık sinema eğitimlerimizin ilk bölümü ‘Sinemaya Giriş’ eğitimi... 1- Sinemaya giriş 2- Film çözümleme 3- Film yapım ve yönetim

Meryl STREEP Meryl Streep rol aldığı farklı filmlerde İrlanda, Avustralya, Polonya ve Danimarka aksanlarını kullandığı farklı karakterlere bürünmüştür.

Güçlü Partnerlikler

Teen International Shorts Festival 07-10 /Şubat/2012 17. Gezici Festival 02-18 /Aralık/2011 18.Gezici Festival’de de varız. DOCUMENTARIST 01-06 /Haziran/2012 Kuruluşumuzun ilk yılında Türkiye’de yapılan uluslararası film festivallerinden bazılarının internet medya sponsoru olduk.

Sinemaseverler için Basmatik tarafından özel tasarlanmış tişörtlerimizin satışa sunulduğu Fil’m Mağazası’nı açtık. Türkiye’nin en prestijli bağımsız film festivali olan !F İstanbul’un sosyal medya sponsorluğunu üstlendik.

2013 yılında 18.si düzenlenen London Turkish Film Festival’in medya sponsorluğunu üstlendik. 2013 yılında Hilton İstanbul Convention&Exhibition Center’da gerçekleştirilen, farklı disiplinlerden tasarımcıların ağırlandığı ve ünlü yönetmen Darren Aronofsky’nin de yer aldığı alldesign‘ın sinema içerikli tek medya sponsoru olduk.

2013 yılı içerisinde 2. kez düzenlenen Mind Body Festival’in sosyal medya destekçisiydik.

Hafıza Hapı Bant Magazine’nin Fil’m Hafızası’na özel ayrılan “Hafıza Hapı” köşesinde sinema ile ilgili yazılarımızı paylaştık.

Başka Sinema Başka Çarşamba Kısa Film Gösterimleri Sinema sektöründe kısa sürede ayrıcalıklı bir yer edinen ve bağımsız film gösterimleriyle büyük ilgi toplayan Başka Sinema ile işbirliğimiz kapsamında, her ay Fil’m Hafızası seçkisiyle Kısa Film Geceleri düzenlendi. Kısa filmler İstanbul, Ankara, Bursa ve Eskişehir’deki Başka Sinema salonlarında izleyicilerle buluştu.

LE SAMOURAI Kara film tarzının Fransa'daki önemli temsilcilerinden Jean-Pierre Melville'in bu filmi kendisinden sonra gelen benzer yapımları da etkilemiştir.

Etkili Sosyal Medya Fil’m Hafızası’nın sosyal medya hespalarına ilgi hızla artarken, takipçi sayıları kaliteli ve farklı içerik paylaşımlarıya günden güne büyüyor. 155.512 133.652 486.144 24.100 Facebook’ta 155.512 kişi sayfamızı beğendi. Fil’m Hafızası’ndan en çok bahsedilen hafta toplam 133.652 bahsetme sayısına ulaşıldı. Teenage Blues etkinliğimizin Facebook’ta yayılım sayısı 486.144 oldu. Twitter’da 24.100 takipçi sayısına ulaşıldı.

iletişim Kurucu Öncü Gülmez oncu@filmhafizasi.com 0 546 744 32 34 Genel Koordinatör Kutay Ucun kutay@filmhafizasi.com 0 543 505 99 92 Reklam Satış İbrahim Baylan i.baylan@dekamedia.com 0 216 291 29 79 Bizi Takip Edin

Add a comment

Related presentations

Related pages

Salon'da bu hafta sonu: Film Hafızası ve Caz Ağacı - Ece Saçar

Fil’m Hafızası’nın Tematik ... Miles Davis etkinliği saat 22:30’dan itibaren Vedat Özdemiroğlu ve Hande Soral’ın sunumu ile Miles Davis ...
Read more

Festivalde Bugün / 12 Nisan CumartesiFil'm Hafızası | Fil ...

FİL’M HAFIZASI’YLA GECEYARISI ÇILGINLIĞI Dün gece Büyük Kötü Kurtlar filminin geceyarısı gösteriminin sunumu çok renkli geçti.
Read more

İKSV Film | Festival Günlüğü

İstanbul Kültür Sanat Vakfı Film Sitesi. ... 20 Nisan 2014 19 Nisan 2014 18 Nisan 2014 17 Nisan 2014 16 Nisan 2014 15 Nisan 2014 14 Nisan 2014 13 Nisan ...
Read more

Fil"m Hafızası Twitter account - boomsocial.com

Fil"m Hafızası Twitter account social media analytics, analysis, measurement, performance and reports.
Read more

Fil"m Hafızası Twitter hesap - boomsocial.com

Fil"m Hafızası Twitter hesap rapor, istatistik, analiz ve sosyal medya performans bilgileri.
Read more

Festivalde Bugün / 12 Nisan Cumartesi | 3d Bluray 4k Film ...

Festivalde Dün. KOMEDİ ACIDAN BESLENİYOR “Türkiye’de Sinemada Neler Oluyor” söyleşilerinde dün Onur Ünlü ve Melikşah Altuntaş ile ...
Read more

mümkünmertebe: 33. Istanbul Film Festivali'nde dün ne oldu ...

“Türkiye’de Sinemada Neler Oluyor” söyleşilerinde dün Onur Ünlü ve Melikşah Altuntaş ile sinemamızda komediyi konuştuk.
Read more

Festivalde Bugün / 12 Nisan Cumartesi - sinematur.com

akbank 10. kisa fİlm festİvalİ'nden ÖdÜllÜ fİlmler
Read more