Electronic format of publishing

100 %
0 %
Information about Electronic format of publishing
Books

Published on March 3, 2014

Author: babochka_mahaon

Source: slideshare.net

Електронний формат видавничої справи Івженко Олена Вячеславівна Національний технічний університет України «КПІ», Видавничо-поліграфічний інститут

«И как ни крути, а в какой-то момент сторонники бумажных книг будут выглядеть как викторианцы, доказывающие преимущества свечей перед электрическими лампочками Эдисона". (Коментар до статті Л. Данілкіна «Чтение будущего. Краткая история электронных книг», портал afisha. ru).

Спостерігаючи за стрімким розвитком електронних книг з перших днів, напрошується логічне запитання: що ж чекає на українських видавців і що очікувати читачам від них?

Приблизно два роки тому, коли в Україні була перша хвиля book readеr'ів, в журналі «Контракти» за 08.02.2010, з'явилася стаття Надії Гончарук «Цифрове закляття», де епіграфом служила в якомусь сенсі пророча фраза про те, що до 2020 року електронні книги замінять паперові, незважаючи на опір письменників і видавців всього світу. Чи так це?

Або, як часто полюбляють у цьому випадку наводити аналогію з театром і кіно, паперова та електронна книга будуть співіcнувати на вітчизняному ринку, просто кожна для своєї цільової аудиторії?

У тому ж журналі «Контракти» трохи раніше опублікована стаття, де названі топ-10 галузей, яким Інтернет завдасть максимального збитку. Перше місце займала друкована преса - і не дивно, бо старше покоління відходить, а молоде все менше читає періодику, друге – книговидання, а за ними - освіта.

Що стосується газет, то є ще один дуже важливий аспект. Справа в тому, що з розвитком Інтернету друкована преса втратила основу свого добробуту, а саме: монополію на інформацію.

Ситуацію, що склалася, може врятувати платний контент і цифрова реклама, хоча це можливо тільки для дуже авторитетних і відомих видавництв типу «The Тimes». Чи захочуть читачі платити за новини відомих брендів у світі, де інформація і так надходить з усіх сторін, залишається питанням.

А от з книгами складніше. Традиційним паперовим носіям залишиться подарункова та колекційна ніша, адже електронна книга буде дешевшати у зв'язку з невпинним технічним прогресом. Прикладом вдалої стратегії навіть у кризовий час може слугувати видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МАГА» Івана Малковича, але не остання конкурентна перевага у цьому випадку - дитяча цільова аудиторія.

В більш складному становищі опинилися і опиняться не видавці і письменники, а поліграфічні підприємства, оскільки багатотиражні замовлення вже давно зникли і їм доводиться друкувати книги на вимогу малими тиражами.

Окрім цього, дослідження книжкового ринку Міжнародним фондом «Відродження» показало, що майже половина українського населення книг не читає. Що ж стосується другої половини - активних споживачів, то вони віддають і будуть віддавати перевагу електронній книзі переважно з метою економії, а не через прихильність до останньої.

 Тем та відкритих питань для подальшого обговорення безліч: можна згадати про впровадження у школах електронних підручників, захист авторських прав, проект Google Books, а також про аудіо та відеосупровід тексту книги, програмне забезпечення електронних книг і т.д.

Але як написано у Святому писанні, «Спочатку було слово...». І нам нема чого побоюватися, бо воно нікуди не зникне. Час, насамперед, змінює форму речей, не змінюючи їхньої сутності.

Add a comment

Related presentations

Related pages

Electronic publishing - Wikipedia, the free encyclopedia

Electronic publishing (also referred to as e-publishing or digital publishing) includes the digital publication of e-books, digital magazines, and the ...
Read more

Electronic Publishing: The Movement From Print To Digital ...

Electronic publishing is developing as a tool within nursing and across practice areas, much as the more traditional clinical tools of stethoscopes and ...
Read more

A Summary of E-Publishing Formats - Create Digital ...

A Summary of E-Publishing Formats. 16 JUN 2015. Tweet; Tweet; As many move into the e-publishing space there are some initial questions and decisions that ...
Read more

What is electronic publishing? A Webopedia Definition

This page describes the term electronic publishing and lists other pages on the Web where you can find additional information.
Read more

Publishing in electronic format - uef.fi

Publishing in electronic format Antti Laurila, IT Systems Specialist Library – UEF Electronic Publications
Read more

E-book Publishing Formats - AuthorHouse Self Publishing

eBooks come in many formats. Learn more about some of the common eBook publishing formats at AuthorHouse.
Read more

AuthorHouse - Electronic Formats - AuthorHouse Self Publishing

AuthorHouse is a self publishing company which specializes in eBook publishing. Learn more about our electronic format.
Read more

Electronic Formats | Partridge Publishing Singapore

Electronic Formats. Adapt to the digital age of the book industry by publishing a book in digital or electronic format. Format your manuscript as an e-book ...
Read more

E-book - Wikipedia, the free encyclopedia

Susan Abrahams Ltd in Oxford was founded as an electronic publishing startup for ... The popular format for publishing e-books changed from plain text to ...
Read more