DuanıN GüCü

50 %
50 %
Information about DuanıN GüCü

Published on July 14, 2009

Author: guestefa326

Source: slideshare.net

DUANIN GÜCÜNÜ ANLATAN ÇOK GÜZEL BİR SLAYT SLAYTIN SESLİ OLARAK İZLENMESİ ÖNERİLİR İYİ SEYİRLER….

Bir gün çok fakir giyimli bir kadın yüzünde bir hüzünle manava girer.Dükkan sahibine mahçup bir şekilde yaklaşır.

Kocasının çok hasta olduğunu,çalışamaz duruma düştüğünü ve yedi çocuğu ile birlikte aç kaldıklarını ve yiyeceğe ihtiyaçları olduğunu söyler.

Manav ona ters bir şekilde bakarak derhal dükkanını terk etmesini ister.Kadın ailesinin ihtiyaçlarını düşünerek: - “Lütfen efendim” der. “paramız olur olmaz getirip borcumu ödeyeceğim.”

Manav kendisine bir kredi açamayacağını çünkü onun eski müşterisi olmadığını,kendisinde bir hesabının bulunmadığını söyler.

O sırada dükkanın dışında bekleyen bir müşteri ikisinin arasında devam eden bu konuşmayı dinlemektedir.İçeriye girerek manava yaklaşır ve: “ben o kadının almak istediklerine kefilim” der. “ailesinin ihtiyacı olan şeyleri ona ver.”

Bunun üzerine manav çok isteksiz bir şekilde kadına döner ve “bir alışveriş listen var mıydı? Diye sorar.Kadın “evet efendim” der. “tamam” der manav. “şimdi onu terazinin şu kefesine koy,onun ağırlığınca diğer kefeye istediklerinden koyacağım”

Kadın bir an duraklar,sonra başını önüne eğer ve çantasını açarak üzerine bir şeyler karalanmış bir kağıt parçasını çıkartır ve manavın kendisine gösterdiği kefeye özenle bırakırken başı hala öne eğiktir.

Manavın ve diğer müşterinin gözleri terazinin kefesine dikilirken hayretle büyümüştür.Manav müşteriye dönerek,kısık bir sesle “inanamıyorum” der.İnanılacak gibi değildir.

Müşteri manava gülerken manav çoktan diğer kefeye eline geçeni doldurmaya başlamıştır ama nafile,diğer kefeyi yerinden bile kıpırdatamamıştır.

Terazinin kefesi artık üzerindekileri alamayacak kadar doldurduğunda çaresiz hepsini bir torbaya doldurarak kadına verir.Şaşkınlıkla üzerinde bir şeyler çiziktirilmiş kağıdı eline alır ve okur.Bir de bakar ki orda bir alışveriş listesi yoktur.Sadece bir dua yazılıdır.

“Neye ihtiyacım olduğunu ancak sen bilirsin Kendimi senin ellerine teslim ediyorum.”

Manav taş gibi bir sessizliğe bürünmüştür.Kadın kendisine teşekkür ederek dükkandan ayrılır.Müşteri manavın eline bir miktar para tutuştururken “her kuruşuna değdi” der.Daha sonra manav terazisinin kefelerinin kırılmış olduğunu görür.

Bizim için hiçbir bedeli,masrafı ve karşılığı olmayan,güzel bir hediyedir.

Dünyaca ünlü Türk cerrahı Dr Mehmet Öz; “Dua etmek insani iyileştirir. Ben inançlı biriyim. Her ameliyatımda mutlaka dua ederim. Bence duanın meditasyon, şifa gibi, iyileştirici özelliği var. Ameliyat sonrası hastalarıma da mutlaka dua ettiriyorum. Bunun sağlıklarına çabuk kavuşmalarında müthiş bir etkisi var” diyor.

Dindar insanların kalp hastalığı ve kanserden ölme ihtimali yüzde 40 daha az. Dindarlar daha seyrek depresyon yaşıyor, depresyona girince de daha çabuk düzeliyorlar. Güne dua etmekle başlamak, tansiyonun düşmesine yardımcı oluyor.

Müslümanların bu zor günlerinde dua silahımızı kuşanalım . Bir dua edelim.Yürekten aminler arasında bir dua.Sonra yalvaralım o mühür sahibine.Ve O’ndan yardım isteyelim.

Bir selam verelim.Bir salavat getirelim…Ve ne yaparsak yapalım Allah için yapalım.Bir gül yetiştirelim.Bir Bilal olalım ve göğsümüzde taş yeşertelim….Bir Sümeyye olalım ve kalbimizde ağırlayalım acımasız mızrakları.

Ellerimizi açalım ve kalpten isteyelim Sevgililer Sevgilisinden... Aşkın sahibinden kaybettiğimiz aşkımızı isteyelim...isteyelim ki versin... Biliriz ki O' Kullarını korur ve gözetir yeter ki kulları O'nu ansın ve Dua Etsin...

Ve güle, onun kokusunu veren Rab’be biraz daha yaklaşalım.

Dünya bir deniz olsa idi İslam kayık,Dualarımız ise küreklerimiz olurdu kutlu limana ulaşmak için.

Gıyabında dua,içlice dua…Biz değilmiyiz en ıssız fırtınalarda dahi sabırla yanaşan dua limanlarına… ve bu kutlu limanda O sevgililer sevgilisine yalvaran biz değil miyiz?

Amin Amin Amin

Bu hikayeyi diğer insanlara da gönderiniz.

Gücünü Tahmin Bile Edemezsiniz.

Add a comment

Related pages

Duanın Gücü… – Dini Yazılar

Duanın Gücü… Posted on Apr 7, 2014 in Dualar by IKRA-RAB 4 Comments. Sizi yaratan, akıl ve beden bahşeden, ruhunuza çeşitli zevkler yaşatan Allah ...
Read more

duanın gücü - Gizli İlimler Sitesi

duanın gücü Dua'nın Gücü "Ey iman edenler! Sabır ve namaz ile Allah'tan yardım isteyin. Çünkü Allah muhakkak sabredenlerle beraberdir." (el-B
Read more

duanın gücü hikayesi öyküleri ve masalları

duanın gücü hikayesi,duanın gücü öyküleri ve masalları BURADA! sizler için en yeni ve güzel hikayeler
Read more

Duânın sırlarına dair sorular - www.Cevsen.de | www ...

Duânın sınırsız gücü nasıl elde edilebilir? Toplu duâların oluşturduğu güç, olayları nasıl ... İnsanın mahiyeti ve duanın tanım ...
Read more

Duanın Şifa Gücü

Duanın Şifa Gücü. 2,434 likes · 14 talking about this. BİYO ENERJİ ve REİKİ hakkında bilgi almak için aşşağıdaki linke tıklayın;...
Read more

DUA’NIN GÜCÜ BİLİMSEL OLARAK KANITLANDI

Ardından yavaş bir sesle sordu: “Niçin duanın gücünü denemiyorsun? ... Duanın gücü beni her zaman şaşırtmıştır. ...
Read more

Duanın gücü - YouTube

Duanın gücü Ahmet Teker. Subscribe Subscribed Unsubscribe 252 252. ... Duanın Hikmeti - Duration: 5:30. Vatan Şairleri 59,145 views. 5:30
Read more

Duanın Gücü - YouTube

Bu video Cemalnur Sargut'un 27 Ekim 2015 saat:14.00'da Zorlu Alışveriş Merkezi, Performans Sanatları Merkezi Meydan Fuaye alanında verdiği ...
Read more

POZİTİF DÜŞÜNCE - DUANIN GUCU

Bilinçaltınızdaki derinliklere iner ve oradaki saklı olan gücü ortaya çıkarır. ... Hadislerde, ayetlerde olduğu gibi duanın fazileti, âdâbı, ...
Read more

Duânın müthiş gücü - EuroNur - www.SaidNursi.de ...

Anasayfa Kuran-ı Kerim Makaleler Duânın müthiş gücü. Duânın müthiş güc ...
Read more