Cennet Ve Cehennem Tercihi

67 %
33 %
Information about Cennet Ve Cehennem Tercihi
Entertainment

Published on March 18, 2009

Author: bozalis

Source: slideshare.net

Description

erdogan cennete giriyor!!! komik!!!

Seçim Kampanyası

Tayyip Erdoğan kaza geçirir ve vefat eder

Cennette Cebrail tarafından karşılanır, cebrail ona der ki : - «  Hoşgeldiniz ! Ufak bir sorunu halletmemiz gerek … Burada nadir olarak başbakan görüyoruz ve sizlere ne yapacağımız kesin değil . Büyük patron sizin konumunuzdaki kişilerin bir gün cennette bir gün cehennemde geçirmenizi istiyor . Daha sonra sonsuza kadar kalacağın yeri sen seçeceksin .  » - «  Fakat ben kararımı verdim cennette kalmak istiyorum .  » - «  Üzgünüm kurallarımız kesindir .  »

Cebrail Tayyibi önce cenhenneme götürür .

Cehennemin kapısı açıldığında, , İçerde yemyeşil mükemmel bir golf sahası görür ,  Bulutsuz bir havada güneş parlamaktadır ve hava 25 derece sıcaklıktadır . Uzakta golf sahasının muhteşem binası görünmektedir . Binanın önünde Fethullah Hoca Adnan Menderes, Turgut Özal durmaktadır .

Sağın büyük isimlerinin çoğu buradadır ; Bütünbu iyi insanlar mutlu ,  sevinçli bir yüzle ve iyi giyimleriyle(versace, armani..) eğlenmektedirler .  Tayyibi karşılamaya koşarlar , onu öperler ve geçmişteki homervari olaylarını anlatmaya başlarlar (ha! ha!). Dostane bir golf partisi yaparlar . Şeytan buzlu içecekler ikram eder …

-   «  Tayyip al iç, seni rahatlatır bu buzlu mar garita der !  » «  Ya ben, içmemek için yemin ettim .  » -    «  Çocuğum, burası cehennem iç rahatla der . Burada sakınmadan herşeyi yiyebilir içebilirsin. . Şimdiden sonra herşey daha iyiye gidecek !  »

-   «  Tayyip al iç, seni rahatlatır bu buzlu mar garita der !  »

«  Ya ben, içmemek için yemin ettim .  »

-    «  Çocuğum, burası cehennem iç rahatla der .

Burada sakınmadan herşeyi yiyebilir içebilirsin. .

Şimdiden sonra herşey daha iyiye gidecek !  »

Tayyip içkisini içer ve daha sonra Şeytanı daha sempatik bulmaya başlar Şeytan, ç ok naziktir, hoş fıkralar ve iyi şakalar yapmaktadır . O kadar iyi eğlenir ki zamanın nasıl geçtiğinin farkına varmaz … Nihayet cehennemden gitme zamanı gelir . Bütün arkadaşları elini sıkar daha sonra asansöre biner ve göğe çıkar. .

Cebrail çıkışta beklemektedir . -  «  Şimdi göğün güzelliğini görme zamanın geldi 24 saatliğine Cennete gidiyorsun der .  »

24 saat boyunca ,  Tayyip Aziz Nesinle, Nazım Hikmetle,Atatürkle ve diğer ülkelerin büyük şair ve yazarlarıyla karşılaşır. Bu arkadaş canlısı iyi insanlar paradan çok önemli konulardan bahsetmekteler ve Tayyib’e büyük tevazu göstermektedirler.

Tek bir kötü laf (ananı da al git vs vs) veya eşşek şakası yapmazlar ; Yemek bir kulüp binasında değil ama normal bir restorantta yenir. Bunların hiçbir zengin insan olmadıklarından dünyada gördüğü insanlardan hiçbirine rastlamaz, cennettekilerden onun dünya değernin farkında değillerdir ! En kötüsü ! Isa hipi giyimli olarak , bir soytarı gibi sadece « sonsuz barıştan » bahsetmektedir   ve bilinen deyişleri tekrarlamaktadır : “ Tapınak satıcılarını kovmak gerek , benim kıraliyetime girmek deveyi bir iğne deliğinden geçirmekten daha zordur , vs vs .»

Gün biter ve cebrail gelir ... « Evet Tayyip şimdi karar vermek zorundasın .  » Tayyip bir dakika düşünür ve cevap verir : -  «  Güzel, hiç böyle bir karar vereceğimi sanmıyordum . Hmm ? Cennet enteresan », ama ben yinede kendimi arkadaşlarımla cehennemde daha rahat hissedeceğim der .  »

Gün biter ve cebrail gelir ...

« Evet Tayyip şimdi karar vermek zorundasın .  »

Tayyip bir dakika düşünür ve cevap verir :

-  «  Güzel, hiç böyle bir karar vereceğimi sanmıyordum . Hmm ? Cennet enteresan », ama ben yinede kendimi arkadaşlarımla cehennemde daha rahat hissedeceğim der .  »

Cebrail ona asansöre kadar eşlik eder ve cehenneme inen asansöre bindirir …

Cehennemin kapıları açıldığında , kendisini yanmış kıraç bir ovanın ortasında , vidanjörlerin boşalttığı ve endüstriyel atıkların bulunduğu bir alanda bulur .  Arkadaşlarını görüdüğünde ise dumura uğrar , hepsi zincirli prangalı , kara torbalara koymak üzere çöpleri toplamaktadır . Acıdan inlemekteler , başlarına gelenden şikayet etmektedirler , elleri ve yüzleri kirden simsiyahtır. Şeytan gelir ,  kolunu Tayyibin omuzuna dolar .

-  «  Şok içinde olan Tayyip mırıldanır : Anlamıyorum dün geldiğimde , burada bir golf sahası ve « kulüp evi » vardı ; istakoz ve h av y ar yedik , içip içip sarhoş olduk . Tavşanlar gibi sıçrayıp oynayıp deliler gibi eğlenmiştik. . Şimdiyse ,  Pislikle dolu bir çöl görüyorum ve herşey sefil bir halde görünüyor .  »

Şeytan ona bakar ve gülümser , ve kulağına der ki : -  «  Dün seçim kampanyası vardı ; bugünse sen bize oy verdin!  »

Add a comment

Related presentations

Related pages

Cennet Cehennem Mağarası - Silifke

Cennet cöküğünün son tarafi baya kaygan terlik yerine ayakkabi tercih etmeniz ... Cennet obruğunda bir magara ve antik ... cennet cehennem ...
Read more

Cennet ve Cehennem (Temsili) - YouTube

Cennet ve Cehennem (Temsili) ... MEKANIN CENNET KABRİN NUR OLSUN (ENES YEŞİLTEPE) - Duration: 5:49. taşkın kaykusuz 736 views. 5:49
Read more

Cocuklardan cennet cehennem - YouTube

Cennet ve Cehennem fikri çocuklara nasıl anlatılmalı-M. Zakir Çetin - Duration: 6:16. HATTI KUR'AN 438 views. 6:16 Bir Fetva - ...
Read more

cennet ve cehennem : Free Download & Streaming : Internet ...

Ayetler ve hadislerin ışığında Cennet ve Cehennemi anlatan bir yapım.
Read more

Cennet and Cehennem - Wikipedia, the free encyclopedia

Cennet and Cehennem ... Wikimedia Commons has media related to Cennet ve Cehennem. Wikivoyage has a travel guide for Cennet and Cehennem: Caves in Turkey.
Read more

Cennet VE Cehennem

Cennet VE Cehennem is on Facebook. To connect with Cennet VE Cehennem, sign up for Facebook today. Sign Up Log In. Cennet VE Cehennem. Monarch.
Read more

Cennet ve Cehennem - Welcome to Enfal Islampage

CENNET VE CEHENNEMİN MÜŞTEREK ... "Cennet ve cehennem, ... ve mütecebbirler (zorbalık yapanlar) için tercih edildim!" diye övündü. Cennet de: " ...
Read more

Cennet ve Cennetin Güzellikleri

Cennet; Ahirette, Allahü Tealanın razı olduğu kimselerin gidecekleri ve sonsuz olarak zevk ve saadet içinde yaşayacakları yer
Read more

Cennet ve Cehennem

Cennet ve Cehennem. 149 likes. Güzel ahlak ve dinimiz hakkinda bilgi.
Read more