6 rzeczy, o których warto pamiętać, włączając konsumenta w działania marketingowe

50 %
50 %
Information about 6 rzeczy, o których warto pamiętać, włączając konsumenta w działania...

Published on January 22, 2016

Author: conceptbox

Source: slideshare.net

1. rzeczy, o których warto pamiętać, angażując konsumenta w działania marketingowe6

2. Marki coraz częściej angażują konsumentów w tworzenie produktu lub komunikacji.

3. Co robić a czego nie robić w kontakcie z Klientami? Kilka wniosków z badań

4. Nie kupuj konsumentów 1

5. Konsumenci nie chcą mieć poczucia, że się sprzedali. Niektóre blogi to już widzę, że stały się jasnymi murzynami do reklamowania pewnych marek. Bardzo szybko można blogerów kulinarnych złapać na to, że damy ci tutaj produkty, zrób konkurs i będziesz miał gifty. Ja na to bardzo patrzę i selekcjonuję, bo, patrząc na przyszłość, że jeśli chcę więcej, kieruję się bardziej medialnie, to nie mogę mieć na koncie śmieciowisk.

6. Są skłonni promować takie marki, których dobrą jakość sami sprawdzą. Nie chcą podpisywać się pod czymś za pieniądze. Są takie marki, z którymi bym się nie zdecydowała współpracować, na przykład marka własna drogerii. Jak coś kosztuje 5 złotych, to może być fajne, ale do zdjęć, ale nie wpuszczę kogoś na pół dnia z czymś takim. Wiadomo, że to nie o to chodzi, żebym pisała to, co im się podoba, tylko ludzie muszą się dowiedzieć, jakie były plusy, a jakie minusy danego koncertu. Nie mogę wystawić takiej laurki po prostu, tylko muszę sprawdzić to, na co idę.

7. Zaangażuj konsumentów do rozwijania czegoś nowego.2

8. Naturalną sytuacją dla działań co-creation jest sytuacja wprowadzania nowego produktu lub marki na rynek. Kiedyś byłem na takim badaniu, że mieli wprowadzić Tyskie Gronie i z tej okazji zrobili badanie. Są takie motywacje, że chcą nowy produkt wprowadzić. Ale nie wiedzą na przykład, czy lepiej wprowadzić jakieś kieliszki do butelki wódki, czy lepiej nowy smak. Ja raz przyjęłam taką propozycję, to jest Luks Pomada. Dziewczyny same nazbierały owoce, zrobiły testowy produkt. To jest manufaktura, którą ja chciałam stestować.

9. Bo bardzo często szukają we współpracy z marką możliwości osobistego rozwoju Współpraca jest dla mnie atrakcyjna, jeżeli w zamian daje mi możliwość uczestniczenia w fajnych warsztatach, które dają mi możliwość uczenia się i zrobienia progresu. Druga rzecz – publikacja na jakichś stronach, czy w gazecie, gdzie ludzie mogą usłyszeć o mojej działalności. Trzecia rzecz dopiero to jest element pieniędzy.

10. Nie bądź nachalny. 3

11. Budowanie zaangażowania powinno mieć spontaniczny i naturalny charakter Nieruchomości, które sprzedaję, to niestabilny biznes. A kosmetyki, to taka kobieca działalność można powiedzieć. Samo to do mnie przyszło. Koleżanka, sąsiadka jakiejś mojej znajomej do mnie przyszła i zrobiła jakiś zabieg upiększający na poprawę humoru itd., itd. no i się tak umówiłam z tą panią u mnie w domu. I ta Pani powiedziała, żebym jeszcze jakieś koleżanki, sąsiadki zaprosiła, to zrobi jakąś fajną mikrodermobrazję. Nie wie Pan, co to jest? Taki zabieg upiększający.

12. Nikt nie będzie chciał współpracować z rozbudowaną i sztuczną marketingową machiną. Miałem jakieś propozycje od Plusa na przykład, czy Kubusia, że mam po jakichś huśtawkach skakać, ale odmówiłem i współpracuję z tymi markami, z którymi mam coś wspólnego, które się wiążą z moimi zainteresowaniami. To było takie dość spontaniczne. Spotkałam taką dziewczynę i ona mnie pyta „Masz aparat. Mam. Chcesz pisać, chcę. No to chodź do nas!”

13. Dopasuj działanie do różnego poziomu wiedzy/umiejętności konsumentów.4

14. Konsumenci z różnych poziomów wiedzy są w stanie wnieść różny sposób uczestnictwa w działania marketingowe. ELIZA MÓRAWSKA Blogerka, która ma tysiące odsłon i wydała własną książkę kulinarną, prowadzi warsztaty – Eliza Mórawska. Musi selekcjonować oferty współpracy z markami PANI MAGDA Zwykła konsumentka, która lubi pichcić i zbiera przepisy – Pani Magda z konkursu Pudliszki, otwarta na współpracę barterową TOP CHEF Vloger, uczestnik talent show, właściwie profesjonalny szef kuchni – Piotr Ogiński.

15. Wykorzystaj energię między ludźmi w grupie. 5

16. Konsumenci chcą być częścią fajnej społeczności, w której można miło spędzać czas. Więc to co mi się spodobało, to to, że można zrobić fajne zabiegi paniom, spotkać bardzo różne kobietki z bardzo różnych branż – to mi się bardzo podoba, bo to też kobietka – gospodyni domowa i pani lekarz i druga jakaś agentka nieruchomości … Mnie się wydaje, że ludzie coraz więcej szukają ludzi podobnych do siebie. Że nie tylko te sprzedaże, obroty, ta praca, tylko coś więcej. Że ludzie poszukują społeczności podobnych do nas, żeby coś zrobić dla innych.

17. Konsumenci chcą być częścią fajnej społeczności, w której można miło spędzać czas. Recenzenci elitarnej grupy Yelpa wspólnie wychodzą na sprawdzanie lokali gastronomicznych.

18. Uszanuj, że to konsument jest ekspertem od używania Twojego produktu6

19. Konsumenci chcą mieć poczucie, że są wysłuchani, docenieni, należą do grupy ekspertów. Ewa Wachowicz docenia zwykłych kuchcików, zapraszając ich na chwilę do swojego programu. Goście przynoszą publikacje na temat miejsc, z których pochodzą. Budują bliską, domową atmosferę programu.

20. Konsumenci chcą mieć poczucie, że są wysłuchani, docenieni, należą do grupy ekspertów. Grupa Elite na portalu Yelp – recenzenci ze specjalnymi uprawnieniami. Na ich cześć właściciele restauracji organizują przyjęcia.

21. Pomimo, że często balansują między ekspertyzą a subiektywną oceną. Na co dzień jest moim zdaniem za ciężki. Można pokryć jedną warstwą, ale ja założę trochę drugiej, żebyście zobaczyli, chociaż normalnie tego nie robię. Tusz nie nadaje się dla osób, które chcą osiągnąć efekt sztucznych rzęs.

22. Kontakt: Robert Droździkowski, tel. 502 588 706 e-mail: robert.drozdzikowski@conceptbox.pl

Add a comment

Related pages

Pięć praw, o których warto wiedzieć - YouTube

... w których VAT-owcem warto ... 5 rzeczy, które warto wiedzieć o taniej jak ... O czym warto wiedzieć i/lub pamiętać stosując ...
Read more

6 rzeczy o kredycie, o których bank nigdy ci nie powie ...

6 rzeczy o kredycie, o których bank ... więc warto o tym pamiętać zanim się ... Dzieki temu nie składamy durnych zapytań o kredyt w kwocie 1000zł ...
Read more

6 myśli, które pomogą ci przetrwać ciężkie czasy ...

Poniżej prezentujemy listę 6 rzeczy, o których warto pamiętać, ... w których inni będą ... cię do bardziej produktywnego działania, ...
Read more

Doskonal Siebie

Doskonal Siebie. 443 likes · 2 talking about this. ... Wręcz wygodniej jest mi samemu ustalić plan działania, ... o których warto pamiętać ...
Read more

Blog graficzny - LEWANDOWICZ.NET

9 rzeczy, o których musisz pamiętać podczas ... że twoje kampanie marketingowe w mediach ... marketingowych w sieci opartych o działania ...
Read more

Parę rzeczy, o których powinieneś wiedzieć - Bitcoin

Parę rzeczy, o których ... na przykład o wartości 1000 USD, warto poczekać na 6 lub ... towarów zawierających wartość włączając w to ...
Read more

Zakamarki marki. Rzeczy, o których mogłeś nie wiedzieć ...

Rzeczy, o których mogłeś nie wiedzieć, ... Marka zaczyna się w głowie konsumenta, ... Prowadź działania, ...
Read more

Światowa Organizacja Zdrowia – Wikipedia, wolna ...

... organizacja działająca w ... Radę Wykonawczą i Sekretariat oraz 6 ... Plan działania WHO traktuje o aspektach zdrowia pracownika, włączając ...
Read more