5 Maymun

60 %
40 %
Information about 5 Maymun

Published on November 13, 2007

Author: ufukeskici

Source: slideshare.net

5 Maymun

5 Maymun ve Toplumsal/Kurumsal Negatif Öğrenme

Kafese beş maymun koyarlar. Ortaya da bir merdiven konur ve onun tepesine de iple bir kangal muz asılır.

Her bir maymun merdivenleri çıkarak muzlara ulaşmak istediğinde dışarıdan üzerine soğuk su sıkılır.

  Her bir maymun aynı denemeyi yapar, buz gibi soğuk suyla ıslatılır.  Bütün maymunlar bu denemeler sonunda sırılsıklam ıslanırlar.

  Bir süre sonra muzlara doğru hareketleneni diğer maymunlar engellemeye başlar.  Su kapatılıp maymunlardan biri dışarı alınır, yerine yeni bir maymun koyulur.

  İlk yaptığı iş, koşup muzlara ulaşmak için merdivene tırmanmak olur. Fakat diğer dört maymun buna izin vermez ve yeni maymunu bir de döverler.

Daha sonra ıslanmış maymunlardan biri daha yeni bir maymunla değiştirilir.  Ve o da merdivene ilk yaptığı atakta dayak yer.

Bu maymunu en şiddetli ve istekli döven de biraz önce diğerleri tarafından engellenen ve ilk dayağı yiyen birinci yeni maymundur.

Islak maymunlardan ikincisi de değiştirilir.  Bu da ilk atağında diğerleri tarafından cezalandırılır.

Diğer dört maymundan yeni gelen ikisinin en yeni gelen maymunu niye dövdükleri konusunda hiç bir fikirleri yoktur ama en iştahlı dövenler de onlardır.

Sonra en baştaki ıslanan maymunların dördüncü ve beşincisi de yenileriyle değiştirilir. Ama tepelerinde o bir kangal muz hala asılı olduğu halde artık hiç biri merdivene yaklaşmamaktadır.

Neden mi?

Çünkü burada işler böyle gelmiş ve böyle gitmektedir.

Artık Türkiye de olduğu gibi kötü yönetilmeyi ve maymun davranışını kanıksarsanız, sonuçta hayatınızdan memnun olmaya başlar, kurulu düzenin savunucusu olup karşı çıkana da en çok ve en iştahlı siz engel olursunuz.

Değişmemiz umudu ile.  

Add a comment

Related presentations

Related pages

5 Maymun Deneyi | Dunya Senindir

5 Maymun Deneyi. June 7, 2006 at 8:29 pm (Degisik Yazilar) Deney adi : 5 MAYMUN Amac: Maymunlarda sartlanma miktarini ölcmek ve insanlarla ...
Read more

5 Maymun - YouTube

5 Maymun - Hazırlayan: Güven Tanış ... This feature is not available right now. Please try again later.
Read more

Mutsuz Maymun 5 oyunu oyna - Oyun, Oyunlar, Oyun Oyna, En ...

Mutsuz Maymun 5. bölüm ile devam ediyor. Oyunumuzun bu bölümünde maymun ailesinden bir maymunu seçip oyunu oynayabiliyoruz. Oyuna başlamak için ...
Read more

Mutsuz maymun 5 oyunu, mutsuz maymun 5 oyunları

Mutsuz maymun 5; Maceraya katılmak için maymunlardan herhangi birisini şeçeceksiniz. Bu seferki maceramıza seçtiğimiz maymun ile devam edeceğiz.
Read more

Mutsuz Maymun 5 - Oyun, Oyunlar, Oyun Oyna, En İyi ...

Mutsuz Maymun 5. bölüm ile devam ediyor. Oyunumuzun bu bölümünde maymun ailesinden bir maymunu seçip oyunu oynayabiliyoruz. Oyuna başlamak için ...
Read more

5 Maymun - Anasayfa

Bir kafese 5 maymun koyarlar.Ortaya bir merdiven ve tepesine de iple bağlı bir adet muz asalar.Her bir maymun merdivene çıkıp muza ulaşmak ...
Read more

Balon Patlatan Maymun 5 Oyunları - Beceri Oyunu Oyna

Bu küçük maymuncuğa yardımcı olursanız elindeki okları kullanarak tüm balonları patlatabilir! Mouse'unuzu kullanarak limitli sayıdaki okları ...
Read more

5 Maymun Etesi | Free Movies 2016

Related Posts to 5 Maymun Etesi. Rüyada altın görmek, rüya tabiri altın, rüya altın yorumu ... rüyada altın görmek, Rüyada Altın bulmak zarara ...
Read more

MAYMUN - Facebook

MAYMUN, Lille, France. 465 likes. Kung Fu : 1rst Album, 2009 Playin' : maxi CD, 2006. Facebook logo. Email or Phone: Password: Forgot your password? MAYMUN.
Read more

5 Maymun Deneyi - Kurumsal Negatif Öğrenme - YouTube

Çünkü burada işler böyle gelmiş ve böyle gitmelidir... Bu duruma kurumsal negatif öğrenme diyoruz
Read more