Порада Олеся Василівна

50 %
50 %
Information about Порада Олеся Василівна
Education

Published on March 15, 2014

Author: zoch1

Source: slideshare.net

ВЕЛИКОРАКОВЕЦЬКА ЗОШ І - ІІІ СТУПЕНІВ ПОРТФОЛІО ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ Поради Олесі Василівни

1994 рік – закінчила Барське педагогічне училище, здобула кваліфікацію вчителя початкових класів, керівника художнього колективу. 2001 рік – закінчила Тернопільський державний педагогічний університет, здобула кваліфікацію вчителя української мови і літератури. 2012 рік – курси підвищення кваліфікації. 2014 рік – голова методоб’єднання початкових класів. Педагогічний стаж – 19 років Кваліфікаційна категорія – спеціаліст І категорії Посада – вчитель початкових класів Запрошую вас у свій маленький, але світ Я пишаюсь тим, що працюю у творчому цілеспрямованому колективі однодумців.

ПЕДАГОГІЧНЕ КРЕДО: Недостатньо лише отримувати знання, треба знайти їм застосовування. Недостатньо тільки бажати, треба творити. Недостатньо лише отримувати знання, треба знайти їм застосування. Недостатньо тільки бажати, треба творити. Життєве кредо: Ставитися до людей так, як хочеш, щоб ставилися до тебе.

Мої педагогічні цілі Створити оптимальні умови для розвитку дитини Сприяти самореалізації кожної особистості Стати для дітей другом, відкрити багатство їх душ

Принципи роботи Диференційований підхід Доступність Наочність Систематичність і єдність вимог Науковість Різноманіття форм методів

“Вчитель не повинен забувати, що навчання, позбавлене всякого інтересу і взяте тільки силою примусу… вбиває в учнів полювання до навчання, без якого він далеко не піде”. К. Д. Ушинський Головне завдання вчителя – домогтися того, щоб кожен урок сприяв розвитку пізнавальних інтересів. Розкриваючи проблему “Розвиток пізнавальних інтересів шляхом ігрової діяльності” стараюсь ставити перед учнями таку мету, яка б запалювала їх, викликала захоплення. Допомагають розвивати пізнавальний інтерес: цікаві завдання, дидактичні та рольові ігри, загадки, ребуси, створення проблемних ситуацій, проведення нестандартних уроків, різні проекти.

Скільки б ти не жив, усе життя слід навчатися. Тема над якою працюю: Розвиток пізнавальних інтересів учнів шляхом ігрової діяльності

Шляхи реалізації науково-методичної проблеми  Для формування і розвитку пізнавальних інтересів школярів у процесі навчання є безліч різноманітних засобів, серед яких не останнє місце належить цікавості.  На думку К. Д. Ушинського “потрібно вміти правильно поєднувати цікаве й нецікаве”  Допоможуть у цьому різного виду дидактичні та рольові ігри. Цінність ігор полягає в тому, що діти в значній мірі самостійно вчаться, активно допомагаючи один одному і взаємно себе перевіряючи.

Читання – це особливе віконце, через яке діти бачать світ і самих себе. В. Сухомлинський Загадки – це дуже корисна вправа для дитячого розуму. Гра “Чарівна квітка”Гра “Жива картинка” Гра – один із шляхів підтримання інтересу школярів до читання.

Оволодіння грамотою вимагає від першокласників складних розумових операцій, великого розумового напруження, тому вчитель повинен у цікавій формі розкрити перед учнями складні питання. Різні цікаві ігри допомагають розвивати пізнавальний інтерес при навчанні грамоти. Гра “Твердий, м’який звук” Гра “Де чий будиночок?” Гра “Добери ознаку”. (калина яка?) Застосовую прийоми, які активізують пізнавальну діяльність: мовні розминки “ Хвилинка Чомучки ”, драматизація віршів; логічні завдання (ребуси), створення проблемних ситуацій.

Якщо хочеш досягнути у житті своїх вершин, математику збагнути мусиш до глибин. Знаєш ти, що у нас самий дружній в школі клас Нумо, друже, поміркуй І уважно порахуй: 10 хлопців, 9 дівчаток Скільки всіх маляток? Віршовані задачі Гра “ Магазин “ Гра “Допоможи котику” Для вдосконалення обчислювальних навичок намагаюся добирати цікавий і пов’язаний із життям матеріал,що спрямований на формування життєвих компетенцій учнів.

Повітря, земля і вода – це Природа. Природа – це Я. І ти – це Природа. Пустелі і гори, поля і ліси, І ми – тільки частка цієї краси. Пізнання навколишнього світу змінює світ дитини тоді, коли дитина сама зацікавлена щось дізнатись, пізнати нове, невідоме. Логічне завдання “ Що зайве? Чому? “ Робота в парах “Природні та рукотворні обєкти” Догляд за кімнатними рослинами. Захоплюючі форми роботи пробудили в учнів інтерес до природознавсва, як до навчального предмета.

Урок-казка з математики Тема: Задачі та вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання в межах 10. Переставна властивість додавання. Порівняння виразів. Нестандартний урок - засіб підвищення ефективності навчання учнів, головною метою якого є пробудження інтересу до навчальної праці. Такий урок стимулює пізнавальну самостійність, творчу активність та ініціативу школярів.

Міні-проект “ Моє улюблене місце відпочинку “

Класична педагогіка минулого стверджувала: “Смертельний гріх учителя бути нудним”. Робота над даною темою потребує виділити такі умови формування пізнавальних інтересів: 1. Розуміння дитиною змісту і значення матеріалу; 2. Новизну у змісті виучуваному; 3. Використання оптимальної системи тренувальних, творчих, пізнавальних завдань; 4. Практичну спрямованість матеріалу; 5. Самостійність дітей у їхній діяльності; 6. Високу ефективність кожного уроку; 7. Глибоке знання вчителем предмета, інтерес до нього, вміння зацікавити ним дітей.

Чому вчити? Як вчити? “Ти можеш” - повинен нагадувати вчитель учневі. “Він може” – повинен нагадувати колектив. “Я можу” – повинен повірити в себе учень. В. Шаталов Шкільні уроки мають бути – уроками “духовної спільності”, взаємної довіри, доброзичливості. В. Сухомлинський Шкільні уроки мають бути – уроками “духовної спільності”, взаємної довіри, доброзичливості. В. Сухомлинський 1. Цікаве викладення матеріалу. 2. Створення ситуації вибору та успіху. 3. Пізнавальна мотивація. 4.Пізнавальні дії. 5. Контроль і оцінювання. 6.Розвиток здібностей. Чому вчити? Як вчити? “Ти можеш” – повинен нагадувати вчитель учневі. “Він може” – повинен нагадувати колектив. “Я можу” – повинен повірити в себе учень. В. Шаталов

Багато чого я навчилась у своїх наставників, ще більше у своїх товаришів, та найбільше – у своїх учнів. Класний керівник Багато чого я навчився у своїх наставників, ще більше у своїх товаришів, та найбільше – у своїх учнів. Завдання школи – навчити жити. Завдання вчителя, як класного керівника :  виховувати у дітей самостійність, допитливість, чемність і віру в себе;  стати для дітей другом, відкрити багатство душ. Учитель і учні ростуть разом.

Науково-методична діяльність. Спільна робота вчителя початкових класів: з дошкільним навчальним закладом; з вчителями гурткової роботи.

Бесіда за “круглим столом”, обмін досвідом, думками.

Виховна діяльність Виховна робота з класом має не менше значення, ніж навчальна діяльність. Учням дуже подобаються класні години, різноманітні турніри, вікторини. Вони завжди із задоволення беруть у них участь.

Вікторина “На гостини до казки”

Ніколи не зробимо шкоди ми пташці у ріднім краю. Як допомогти птахам узимку - зробити годівниці; - підгодовувати ; - - - оберігати.

Люблю я свято новорічне! Бо стільки казки тут живе! Все чарівне, усе незвичне і ніжна музика пливе.

Що за гамір? Що за гра? Ліпить бабу дітвора. Ой, же баба снігова. Біла в баби голова. Миттєвості шкільного життя

Наш клас

Ми ще зовсім маленькі і хочем погратись

Інсценізація п’єси-казки “ Бурячок “

Проект “ Годівниця “ Ми зробили годівнички для горобчика і синички. Корму також принесли, щоб голодні не були.

Юні любителі природи Щоб не скривдити, не зламати, а в гармонії з світом жити. Тож природу нам треба знати, бо прийшли ми у світ – любити!

Казковий, різнокольоровий світ мистецтва. Казковий, різнокольоровий світ мистецтва.

Всюди друзів ми знаходим, з ними як одна сім’я, Але нам без друга-спорту не прожити ані дня.

Конкурс читців художнього слова, присвячений 200 - річчю від народження Т. Г. Шевченка.

Хоч інколи ми пустуни маленькі, хоч часто в школі ми здіймаєм галас й сміх. Хоч ми рухливі і шумні, зате розумні й чемні.

Рецепт учительського щастя Візьміть чашу терпіння, налийте туди повне серце любові, вкиньте дві пригорщі щедрості, хлюпніть туди ж гумору. Посипте добром, додайте якомога більше віри і все це перемішайте. Потім намажте на шматок відпущеного вам життя і пропонуйте всім, кого зустрінете на своєму шляху.

Add a comment

Related presentations

Related pages

Порада Олеся Василівна - Education

Порада Олеся Василівна. by zoch1. on Aug 08, 2015. Report Category: Education. Download: 0 Comment: 0. 460. views. Comments. Description.
Read more

Електронні петиції — Офіційне інтернет-представництво ...

Порада Олеся Іванівна (дата підпису: ... Сайко Наталія Василівна (дата підпису: ...
Read more

Національний педагогічний університет імені М.П ...

vstup.info - Інформаційна система Конкурс Міністерства освіти і науки України. Вступ до ...
Read more

Олеся Коновалова, Ростелеком - Documents

Порада Олеся Василівна 1. ВЕЛИКОРАКОВЕЦЬКА ЗОШ І - ІІІ СТУПЕНІВ ПОРТФОЛІО ВЧИТЕЛЯ ...
Read more

Інноваційні процеси в українській церковно-релігійній ...

Максим'юк Оксана Василівна: 2006: Молодіжний сленг у мовленнєвій структурі м. Херсона
Read more

Знайди свого ортодонта | «Ортодонт і Я»

Порада ортодонта ...
Read more

Центральна виборча комісія України - WWW відображення ІАС ...

Боднар Олеся Василівна: Балога Павло ... Боршовська Оксана Василівна: Балога Павло ...
Read more

Чернігівський державний інститут права, соціальних ...

vstup.info - Інформаційна система Конкурс Міністерства освіти і науки України. Вступ до ...
Read more