Референдум: поняття та види

53 %
47 %
Information about Референдум: поняття та види
Education

Published on February 27, 2014

Author: Lawkneu

Source: slideshare.net

Виконали: Студентки ІІІкурсу, 4 групи, КЕФ Бугайчук Катерина Комарович Анастасія Труш Аліна

Слово "референдум" походить з латинської мови і дослівно означає "те, що має бути повідомлено". Прийнято вважати, що перший в історії людства референдум був проведений у Швейцарії ще у 1439 р. Там же за статистикою референдум проводиться найчастіше: з 1793 до 1994 рр. - 414 разів. Нині інститут референдуму законодавчо закріплений в конституціях та інших нормативно-правових актах багатьох країн: Швейцарії, Франції, ФРН, США, Данії, Італії, Іспанії, Швеції, Норвегії т ін.

Референдум – це конституційно-правовий інститут, система правових норм, що встановлюється державою та регламентує процедуру прийняття громадянами України шляхом голосування важливих рішень загальнодержавного і місцевого значення. Референдум (як і інші форми демократії) є правом реальної суверенної, верховної волі народу. На референдумах приймаються рішення з будь-яких питань державного або самоврядного характеру, за винятком тих, які згідно із законом не можуть бути винесені на референдум.

Предметом всеукраїнського референдуму можуть бути будь-які питання за винятком тих, вирішення яких референдумом не допускається Конституцією та законами України, зокрема схвалення нової редакції Конституції України, внесення змін донеї, скасування, втрата чинності чи визнання нечинним закону про внесення змін до Конституції України; чи скасування закону України або внесення змін дочинного закону України; з будь-якого питання за винятком тих, щодо яких референдум не допускається згідно з Конституцією України.

Ст. 73 Конституції України – виключно всеукраїнським референдумом вирішується питання про зміну території. Ст. 74 Конституції України – на Всеукраїнський референдум не можуть виноситись питання щодо законопроектів з питань податків, бюджету та амністії Законом також встановлено:  що за народною ініціативою не може бути винесене (ініційоване) питання про зміну території України;  тексти нової редакції Конституції України та законопроектів, що виносяться на референдум, не повинні скасовувати чи обмежувати зміст та обсяг існуючих прав і свобод людини і громадянина або бути спрямованими на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України;  Всеукраїнський референдум не може призначатися (проголошуватися) чи проводитися в умовах воєнного чи надзвичайного стану.

За народною ініціативою всеукраїнський референдум призначається Президентом України, якщо цього вимагають не менше ніж 3 мільйони громадян України, які мають право голосу, за умови, що підписи щодо призначення референдуму зібрано не менше як у двох третинах областей і не менше як по 100 тисяч підписів у кожній з них. Новий Всеукраїнський референдум з того самого питання може бути проведено не раніше ніж через рік з дня оголошення результатів проведеного референдуму (окрім внесення змін до розділів I, III і XIII Конституції України, реалізація такої ініціативи з одного й того самого питання можлива Верховною Радою України наступного скликання).

     загальне та рівне право голосу, пряме та вільне волевиявлення, таємність, особисте голосування, однократність голосування.

Дякуємо за увагу! Ваші запитання?

Add a comment

Related presentations

Related pages

Поняття та види референдумів - Конституційне право України ...

Слово "референдум" походить з латинської мови і дослівно означає "те, що має бути ...
Read more

Референдум: поняття, види. Правове забезпечення ...

Референдум: поняття, види. ... Поняття та види об’єктів складу злочину.
Read more

Поняття види та призначення референдумів

Поняття види та призначення референдумів [ виправити] текст може містити помилки ...
Read more

Поняття і види референдумів - Конституційне (державне ...

Референдум – це інститут безпосередньої (прямої) демократії, ... Поняття та види ...
Read more

Поняття та види референдуму — allRefs.net

Поняття та види референдуму Право ОСНОВИ ПРАВОЗНАВСТВА ПРАВОЗНАВСТВО КОНСПЕКТ ...
Read more

Референдум в Україні - поняття, види, юридична природа

Референдум в Україні - поняття, види, юридична природа ... Російська та українська ...
Read more

§ 2. Поняття і види референдумів: Закон України «Про ...

§ 2. Поняття і види референдумів: 1. Поняття та види інвестицій Інвестиційне право є ...
Read more

Поняття та види референдумів — allRefs.net

Поняття та види референдумів Право Правотворчість— це форма владної діяльності ...
Read more

Поняття референдуму. Види референдумів в Україні ...

ПОНЯТТЯ РЕФЕРЕНДУМУ. ВИДИ РЕФЕРЕНДУМІВ В УКРАЇНІ. Референдум – це спосіб прийняття ...
Read more

Поняття референдуму. Види референдумів в Україні (реферат)

Назва: Поняття референдуму. Види референдумів в Україні (реферат) Автор: dimich: Розділ
Read more