2014.02.24. happyweek 56

100 %
0 %
Information about 2014.02.24. happyweek 56
Education

Published on February 24, 2014

Author: YELLOWMASTER1

Source: slideshare.net

Description

tipy, vzdělávání pro osobní i firemní rozvoj, podnikání, domov

TÝDEN OD 24.2. 2014 Č. 056 TÝDENÍK PRO HAPPIES Z ČR A OKOLÍ www.akademiestesti.webs.com www.akademiestesti.webs.com Na konci února přichází další změna. Energie Tygra, které vládly od konce ledna, střídají energie nového garanta měsíce – ZAJÍCE. Nedochází k žádným radikálním změnám. Energie se zmírní, zpomalí a nebudou již tak agresivní, jako začátek jarních energií. Sílu a agresivitu Tygra jste potřebovali, abyste se po klidné a „lenivé“ zimě mohli rychle a razantně rozjet a pustit do nového roku. Měli jste učinit rázné rozhodnutí pustit se do plnění svých snů a cílů. Pokud jste Tygra využili, jste na správné vlně. Mocná vlna však nyní ztrácí na své „surovosti“ a pomalinku se začíná zklidňovat a místo prudké jízdy přichází mírné pohupování. Tygr vám pomohl své energie směřovat směrem ven, k cíli. Zajíc vám naopak nyní pomůže obrátit tyto energie směrem dovnitř, k vám samotným. Přichází tak velmi důležitý čas sebereflexe a vytvoření pevného zázemí pro další postup vpřed. Nemůžete jít stále kupředu, aniž byste věnovali také pozornost své „záloze“. Proto je nyní důležité, abyste se zaměřili sami na sebe, na své zázemí, na svůj domov, na své pracovní prostředí. Vytvořte si pevnou, silnou a funkční základnu pro svůj další pokrok vpřed. Jarní energie sílí a vy určitě znáte spojení jara a domova. Přichází tzv. doba jarního úklidu. A to je přesně to, co byste měli udělat ve svém životě. Rychlý a razantní nástup do nového roku vám neumožnil věnovat se sami sobě a svému okolí. Vaše pozornost měla být soustředěna jen a jen na rozjezd a cíl. Je důležité, abyste své letošní cestě nyní přizpůsobili svůj domov. Proveďte opravdu důkladný úklid. Zbavte se všech věcí, které tento rok nebudete potřebovat. Dejte je pryč, ať zbytečně neberou energii vaší nové cestě. Vše musí fungovat tak, aby vám to pomohlo dosáhnout vašeho cíle. Nic jiného nyní nepotřebujete. Je to ideální období pro úklid, čistotu a „provětrání“ prostoru. Pozvěte k sobě nové a čerstvé energie, které vás budou nabíjet v dalším postupu vpřed. Netýká se to jen vašeho domova, ale i práce, kanceláře apod.

VÝJIMEČNÝ KURZ AKADEMIE ŠTĚSTÍ Jedinečná možnost studia Akademie štěstí – naučíte se vytvořit si šťastný život. Ve čtyřech dnech se naučíte, jak si nastavit 12 základních oblastí života pro svůj šťastný život. www.akademiestesti.webs.com Každý student obdrží svůj osobní Astrotyp a osobní letící hvězdu. Pozná tak svoji charakteristiku osobnosti, přirozené talenty a svoji typologii osobnosti. Na základně poznání sebe sama si pak každý student nastaví své oblasti života, které mu umožní prožít šťastný život. 1.Den – 29.3. 10-18 hod. – JÁ – osobnost, přirozené talenty, typologie osobnosti na základě Astrotypu a osobní letící hvězdy – ŽIVOTNÍ CESTA A KARIÉRA – jak si zvolit svoji osobní cestu a kariéru na základě přirozených talentů – VIZE, CÍLE – jak si nastavit vize a cíle na své životní cestě a kariéře a jak jich dosáhnout 2.Den – 12.4. 10-18 hod. – VZTAHY – kdo je váš ideální partner pro šťastný život, podnikání či kariéru – RODINA – jak si vytvořit šťastný rodinný život – MINULOST, KOŘENY – jak využít síly, moudrosti a bohatství minulosti pro svoji šťastnou životní cestu 3.Den – 26.4. 10-18 hod. – DOMOV – jak si vytvořit krásný a šťastný domov pro sebe a svoji rodinu – BOHATSTVÍ A ROZMANITOST – jak si vybudovat bohatství a jak prožít bohatý a rozmanitý život – ZDRAVÍ – jak pečovat o své tělo i svoji psychiku, zachovat si zdraví a prožít dlouhý život 4.Den – 17.5. 10-18 hod. – BUDOUCNOST – jak ve svém životě získávat to, co vám přinese radost a štěstí, jak budovat budoucnost – POMOC OKOLÍ – jak žádat o pomoc, jak využít pomoci okolí, jak nebýt na vše sám/a – PRAVIDLA – jak si nastavit pravidla a systém, které vám pomohou vytvořit a udržet si šťastný život Cena kurzu: 7,200 Kč – v ceně je e-book ke každému tématu, který obdržíte před studiem Přihlášky: dasa@byu.cz, 602 556 479 Více info o kurzech: www.akademiestesti.webs.com

ZDRAVÍ www.akademiestesti.webs.com Zdraví není nic jiného, než harmonie. Je to harmonie těla i ducha. Je to harmonie všech tělesných i „netělesných“ orgánů. Je to harmonie těla a okolí. Je to harmonie těla a času. Vy již víte, že člověk je v harmonii, když je v souladu s energiemi času, prostoru (Feng Shui), Nebes a Země (Ham Yu). Jsou to energie Jin a Jang, jsou to energie pozemského i duchovního světa. To vše je pro člověka velmi důležité, neboť to ovlivňuje kvalitu a délku života. Abyste byli zdraví, musíte být v neustálé harmonii. Musíte znát své energie (Astrotyp), abyste věděli, jakou harmonii si máte v životě nastavit. S čím v harmonii být můžete a s čím naopak ne. V jarním období začínají vládnout silné jangové energie a také energie elementu dřevo. Když se podíváte na souvislosti mezi vámi a těmito energiemi, pak zjistíte, že tyto energie velmi úzce souvisí jak s vaším tělem, tak i vaší psychikou. Souvislost s fyzickým tělem se týká hlavně dvou orgánů: žlučník a játra. Další orgán, který je v úzké souvislosti s jarními energiemi jsou oči. Vzhledem k tomu, že jangové a dřevěné energie jsou nyní velmi aktivní, budou tuto svoji aktivitu také přenášet právě na tyto orgány, protože k energii dřeva patří. Můžete si tedy říci, že vaše játra, žlučník a oči budou namáhány silnou aktivitou jangu a dřeva. Protože silné energie času (jaro) budou vaše orgány aktivovat (již aktivují), není příliš vhodné, abyste i vy své orgány aktivovali. Mohlo by tak dojít k přemíře aktivity a vaše orgány by se tím mohly oslabit. Proto je důležité, abyste jim v tomto období věnovali pozornost. Co se týče jater a žlučníku, víte, že pomáhají s detoxikací organismu a s trávením jídla. Proto jim pomůžete, když využijete nějakou z metod pročištění organismu. Ideální je využít různých bylin, čajů apod. Samozřejmě čím dříve začnete, tím dříve těmto orgánům ulevíte. Pomoci jim můžete také správnou dietou. Jaro je období, kdy bychom měli jíst pokud možno lehčí a dobře stravitelnou stravu. Víte, že v naší tradici máme jarní masopust. Tato tradice vychází právě ze znalostí fungování těla v závislosti na sezoně, tj. energiích času. Pokud jste nároční jedlíci, neznamená to, že musíte maso úplně vyloučit z jídelníčku (i když v této sezoně to může být vhodné). Bude stačit, když vaše strava bude obsahovat jen lehká jídla a v malém množství. Snižte své porce a doplňujte hodně vitamíny a minerály. Nesmíte se ale dostat do situace, kdy byste měli pocity hladu. Jarní energie jsou velmi silné, agresivní a aktivní a vyžadují aktivitu i od vás. Pokud byste nečerpali dostatek živin, byli byste nadmíru unavení. U vás, kteří se neřídili zimními energiemi, které po člověku chtějí jen klid, dobrý spánek a odpočinek, se mohou projevit silné jarní únavy. Neodpočali jste své tělo a nedopřáli jste mu nabrat dostatek sil na rychlé a akční energie jara. Pro vás bude důležité, abyste svému tělu, ale i psychice, věnovali dostatek odpočinku.

I-ŤING (YI JING) www.akademiestesti.webs.com ZEPTEJTE SE NEJSLAVNĚJŠÍHO ORÁKULA NA SVÉ PLÁNY VZHLEDEM K TOMU, ŽE JE VÍCE ZÁJEMCŮ, NEŽ JSME MOHLI DO KONCE LEDNA USPOKOJIT, PRODLUŽUJEME TUTO NABÍDKU AŽ DO KONCE ÚNORA. STÁLE JE ČAS SE NA NOVÝ ROK PŘIPRAVIT. NEVÁHEJTE A VYUŽIJTE TUTO NABÍDKU. BUDETE VĚDĚT, JAK ROK 2014 VYUŽÍT K DOSAŽENÍ SVÝCH CÍLŮ A ŠTĚSTÍ. I-ŤING (YI JING), Kniha proměn, vám dá velmi přesnou odpověď na všechny otázky, které se týkají vaší budoucnosti, plánů, rozhodování. Chcete-li se letos do něčeho pustit a chtěli byste vědět, co můžete očekávat, dáme vám jasnou odpověď. Díky Knize proměn získáte detailní návod, jak postupovat a kam vás daný postup dovede. Nechte si poradit od nejstaršího průvodce všech dob, který sloužil tisíce let již starým čínským vládcům a mocným dynastiím. Věštba trvá 2 – 3 hodiny (dle náročnosti otázky). Pouze v únoru 20% sleva. Cena pro ty, kteří se objednají ještě do konce února – 1,584 Kč.

www.akademiestesti.webs.com Víte, když víte. Nebo nevíte? Určitě jste již mnohokrát v životě zažili situaci, kdy jste jasně a zřetelně věděli, že máte něco udělat. Bez přemýšlení, bez zkoumání informací, detailů. Prostě vám to bylo v tu chvíli naprosto jasné. VĚDĚLI jste. Každý z vás VÍ. Je to dar, který mnoho lidí zapomnělo. Nevím, zda to byl záměr mocných vůči těm „malým“, aby je mohli lépe využívat a ovládat, nebo jestli to byla zaslepená touha lidstva po poznání. Již několikrát jsem v HAPPYWEEKu zmiňoval Bibli a její slavnou pasáž z Genesis, Knihy stvoření: …z ovoce v zahradě ochutnej, ale ovoce ze stromu poznání nikdy nesmíš ochutnat….“. Pošetilý člověk však svého pána Boha nevyslechl a ovoce ze stromu poznání ochutnal. Snad od té doby se lidé stále ženou za poznáním. V Bibli se však ale říká, že ovoce poznání člověka zahubí a Bůh za to člověka vyhnal z ráje. Tj. vzal mu všechno a asi si řekl: „Když si chceš všechno poznat sám a nestačí ti, že všechno máš, pak si to zkoumej a trp.“ A tak lidé strádají na cestách za poznáním. Když pak člověk něco pozná, říká si, že ví, jak to je. Dochází k tomu pomocí rozumu. Poznávání nejde jinak, než využívání možnosti přemýšlet, hodnotit, analyzovat, srovnávat atd. Tj. všech metod, které člověku mozek dovolí. Lidé však dělají jednu velkou chybu. Směšují poznání (tj. výsledek poznávání) a vědění (tj. vím). Mozek ale neví, mozek zná. Znalosti člověka jsou jakousi sbírkou toho, co člověk za svého života poznal, co se naučil. Ale co doopravdy víte? Věděli snad lidé před stovkami let, že je země placatá? Ne, jen to byl stupeň jejich současného poznání. Věděli snad lidé, kolik planet je v naší soustavě? Tvrdili, že sedm. Nevěděli, ale sedm planet znali. Věděli snad lidé, že nejmenší částečkou hmoty je atom? Nevěděli, ale znali atom, jako nejmenší část hmoty. Co člověk tedy ví? Vědět neznamená to samé, jako znát (tedy poznat). Určitě jste poznali spoustu lidí, mnohé z nich znáte. Ale víte, kdo to jsou? Vědění (z angl. knowing) nemá nic společného s mozkem. Není to nic, co byste se naučili. Vědění je jiná energie. Je to silná jangová energie, která se projevuje ve vašem středu. Cítíte ji v oblasti solar plexu či břicha. Jen zde můžete cítit, zda víte, či nevíte. Tato energie vám umí dát jen dvě odpovědi: vím, nevím. Když víte, tak to cítíte. Když to nevíte, tak necítíte nic. Umění žít šťastný život tkví velmi silně právě v umění vědění. Říká se: „Kdo ví, ví.“ Šťastný život musíte žít právě na základě vědění. Musíte vědět, co a jak máte dělat. Mozek a poznání (znalosti) vám k tomu samozřejmě mohou pomáhat. Využívejte je. Urychlují tak proces vědění. Ale nerozhodujte se jen na základě znalostí. Rozum umí být velmi špatný rádce v otázkách šťastného života. Nerozhoduje totiž podle vás, ale podle tzv. varianty nejlepšího řešení s ohledem na mnoho vlivů, kdy ten váš vnitřní vliv (váš Jang) je opomíjen. Rozum hledá nejlepší řešení

Umění vědět…..pokr. v oblasti hmoty (Jin). Ale štěstí je energie Jang, element oheň. Proto je velmi, velmi důležité, abyste se naučili vědět. Abyste se rozhodovali jen pro takové situace, lidi či činnosti, o kterých „víte“, ne které znáte či umíte. Vy umíte ledacos, ale jen něco z toho je základem pro vaše štěstí. Pokud tedy ve svém životě nechcete udělat chybu, musíte se rozhodovat jen tehdy, když víte. A to poznáte podle signálu právě solar plexu, v oblasti svého břicha. Tyto signály poslouchejte. Naučte se jim rozumět. Naučte se poznat, kdy říkají: „Vím.“, nebo „Nevím.“ Trénujte to a uvidíte, že život se stane daleko jednodušším a tato vaše rozhodnutí vás povedou po cestě štěstí. Budete-li se nadále rozhodovat jen pomocí rozumu, může se stát, že šťastný život nikdy neprožijete. Vy si musíte umět vybírat správně. To za vás nikdo jiný neudělá. www.akademiestesti.webs.com UMĚNÍ NE K procesu správného rozhodování patří také dvě slůvka: ANO a NE. Umění správně pracovat s těmito dvěma základními slůvky je velmi důležité pro šťastný život. Stačí, když si uvědomíte, jak vás výchova v rodině i ve škole směřovala právě k využívání slovíčka ANO. Jako malé děti jste mohli jen málokdy říci NE. Toto slovo bylo vnímáno jako výraz pro vzdor, odmítnutí apod. Jeho použití vám mohlo být vykládáno také jako způsob, jak někoho ranit, jak někomu ublížit, jak někomu pokazit radost. Tím si člověk velmi pevně spojí výraz NE s něčím, co není správné. Většina lidí má dokonce strach říkat NE. Vnímají to jako zdroj konfliktu a mají strach, že tento konflikt nemusí zvládnout. Kdyžto přijetí – tedy slovíčko ANO – je před konfliktem ochrání. Pokud však neumíte využívat slova NE, žijete velmi těžkým způsobem života. Děláte tak ve svém životě mnoho věcí, které dělat nechcete. Přijímáte do svého života energie, které nejsou s vámi harmonické. Tím se začínáte posouvat ze své přirozené cesty a vzdalujete se tak svému cíli. Pokud nevyužíváte správně slova NE, pravděpodobně ke svému cíli ani nikdy nedojdete. Slovíčko NE, je nástroj pro vylučování z vašeho života všeho, co pro váš život není vhodné, co vám bere energii a kazí vaše štěstí. Patří tak k energii kovu. Kov vám tak může velmi jednoduše pomoci, aby jste se naučili dobře slovíčko NE používat. Jak? Energie kovu vám dává umění pravidel. Bez pravidel se nedá hrát. Bez pravidle ani nevíte, kdy ANO či NE můžete použít. Takže ani nemůžete vědět, zda-li se rozhodujete správně či špatně. Proto si do všech svých aktivit, a tak i do celého života, musíte nastavit správná pravidla, která vás povedou po vaší cestě k cíli. Tato pravidla vám pak jasně ukáží, kdy slovíčko NE použít. Je to v takovém případě, kdy přijetí dané věci či nabídky by bylo v rozporu s vašimi pravidly. Pak se nerozhodujete na základě svých pocitů, ale podle jasných pravidel. To vám ušetří spousty nepříjemných pocitů, energie i času. Pravidla jsou jasná. Ta rozhodují. Vám stačí, když je budete dodržovat.

SLADĚNÍ INTERIÉRU S NOVOU ENERGIÍ LETÍCÍ HVĚZDY GUA 4 Osobní konzultace přímo v interiéru vašeho domova či kanceláře. www.akademiestesti.webs.com • Upravíme vám celý interiér v souladu s letící hvězdou roku 2014 Gua 4 • Vyrovnáme vám energie, které jsou pro vás v tomto roce důležité – Vztahy – Kariéra – Peníze – Rodina – Děti – Apod. Cena za interiér do 100 m2 - 3.900,- Kč Cena za interiér nad 100 m2 - 5.700,- Kč Dopravné mimo hl. m. Praha 300 Kč + 8 Kč/km Osobní konzultaci si můžete objednat mailem dasa@byu.cz, nebo tel. 602 556 479

ÚKLID VE SVÉM ŽIVOTĚ www.akademiestesti.webs.com Pokud chcete žít šťastný život, musíte se věnovat jen takovým činnostem a žít v takovém prostředí, kde je to možné. Zkuste se nyní zamyslet, co z toho, čemu a komu se věnujete ve svém životě, vám skutečně přináší štěstí do života. Bohužel smutnou realitou je, že u většiny lidí to není ani 20% činností či lidí, kterým se v životě věnují. Vše ostatní je pro ně nepříjemná povinnost. Šťastní lidé to však dělají opačně. Znají sami sebe, své energie (Astrotyp), vědí tak, co jim dělá dobře a dělají vše pro to, aby se v životě zabývali jen a jen těmto činnostem a lidem. S příchodem Zajíce je nyní velmi vhodná doba k tomu, abyste udělali úklid ve svém životě. Uvědomte si své letošní cíle. Soustřeďte se na svoji cestu k tomuto cíli a napište si, co vše potřebujete k tomu, abyste na této cestě došli šťastně k cíli. Tento seznam je velmi důležitý a budete překvapeni, že nebude ani tak moc dlouhý. Pak tento seznam porovnejte s tím, co ve svém životě běžně děláte. Vše, co neodpovídá vašemu prvnímu seznamu (tj. činnosti, které vás posouvají směrem k cíli), ze svého života vylučte. Různé činnosti, aktivity, schůzky, jednání, porady, atd. Týká se to také lidí, kteří vám nepomáhají dosáhnout vašeho cíle. ÚKLID DOMOVA UKLIĎTE SI I SVŮJ BYZNYS Jak víte, ve svém domově trávíte více jak 1/3 života (mnoho lidí dokonce 2/3 života). Je to tedy místo, které má obrovský vliv na to, jak se v životě cítíte. Všichni si budete ze svého dětství pamatovat, jak s příchodem jara začaly babičky a maminky poletovat po bytě, vyndávat vše ze skříní, vše mýt, čistit, větrat, prát apod. Ano, jaro je již od nepaměti spojeno s celkovým úklidem domova. Nemusíte být žádní experti Feng Shui, abyste uhádli, proč zrovna na jaře. Je to úplně jasné. Po dlouhé, pomalé a ospalé zimě přichází čerstvé, nové a silné energie jara. Je to úplně stejné, jako když po dlouhé noci přijde nové ráno. Pokud jste se dobře vyspali, tak ráno tyto nové a svěží energie cítíte. Tyto energie jsou zde pro to, aby nás nabily novou energií do nového roku. Dávají nám možnost opět začít a kráčet za svým cílem. Proto je musíte pustit i do svého domova, neboť mají silný vliv na vaše osobní energie. Je důležité vše vyndat, vyčistit, provětrat, poskládat. Vyměnit zimní věci za jarní. Vše, co nebudete potřebovat je pak důležité z bytu dát pryč. Naopak, je vhodné pořídit si nové věci do bytu: nové kusy nábytku, nové záclony, závěsy, povlečení na postel, nové ubrusy a další doplňky. Váš byt či dům musí zářit novými barvami, musí být plný čerstvé energie. Všude musí vonět čistota a čerstvost. Často větrejte a umyjte okna, aby k vám mohla nová a silná energie neustále volně proudit. Nechte se jí nabíjet. Tak, jako je pro váš život důležité prostředí domova, stejně tak je důležité pracovní prostředí pro vaše úspěšné podnikání. Pokud využíváte energií času, pak jste se v lednu měli věnovat celkovému plánování celého roku. Na konci ledna jste měli využít energie tygra a plnou parou se pustit do realizace svých aktivit. Nyní je vhodná doba k tomu, abyste svému podnikání přizpůsobili také své pracovní prostředí. Pokud energie vašich kanceláří či provozních místností neodpovídá energiím vašeho byznysu, budou vás jen a jen vyčerpávat. Proto je důležité je nastavit tak, aby vás naopak v podnikání podporovaly. Projděte tedy celé své pracovní prostory a prozkoumejte, jestli to jak jsou zařízené, odpovídá i vaší podnikatelské cestě, vašemu letošnímu záměru. Prozkoumejte všechny nábytky, doplňky, stroje, zařízení atd. Zbavte se všeho, co vás v podnikání již nepodporuje. Vše, co vás brzdí, musí pryč. Je vhodná doba na pořízení nového zařízení či nábytku. Můžete nově vymalovat, či změnit výzdobu. Zamyslete se také nad svými lidmi. Odpovídají i oni vašim záměrům? Nepotřebujete novou, čerstvou krev? Nebude dobré své lidi naučit něčemu novému, co vám pomůže rychleji a efektivněji dosáhnout cíle? Jste na začátku roku, nových aktivit. Nastavte vše tak, aby tyto aktivity směřovaly jen a jen k vašemu cíli. Vše ostatní ze svého podnikání eliminujte.

www.akademiestesti.webs.com HAPPILLIONAIRE NA BYZNYS NESMÍ BÝT NIKDO SÁM www.happillionaire.wordpress.com Pokud chcete být úspěšní ve svém podnikání a zároveň prožívat šťastný život, musíte co nejvíce využívat všech příležitostí, které vás posouvají na vaší cestě k vašemu cíli. Využívejte k tomu i všechny energie, které jsou všude kolem vás. Podnikání je často vnímáno jako složité, těžké, vyčerpávající. Majitelé firem pracují od rána do večera a i přesto nemají stále hotovo. Pracují doma, pracují ve svých autech, pracují o víkendech a dovolená pro ně často je buďto úplné tabu, nebo je to práce „odvezená“ na jiné místo. Takové podnikání ale ztrácí veškerý smysl. Pokud takto podnikáte, pak se zamyslete nad tím, jestli vám podnikání přináší vůbec nějakou radost do života. Pokud zjistíte, že ne, pak máte na výběr ze dvou variant: přestat podnikat, nebo změnit způsob svého podnikání. Změna podnikání by pak měla být hlavně v umění využívat veškeré pomoci, která je vám dostupná. Podnikání není cesta dřiny a odříkání. Je to cesta jako každá jiná ve vašem životě. Každá cesta má přinášet radost a jejím cílem je štěstí (z Gua 1 do Gua 9). Energie Gua 1 je cesta a ta vyžaduje volné plynutí. Podnikání má proto volně plynout, jako řeka v přírodě. Není to cesta o překážkách, ale o umění jít stále volně dál. V současné době byste pro své podnikání měli využít energie, které vám pomohou vytvořit správné zázemí pro váš další rozvoj a další cestu vpřed. V tomto měsíci byste si měli jasně určit, co vše potřebujete k tomu, abyste dokázali na své cestě dosáhnout svého podnikatelského cíle. Jsou to ideální energie k vytvoření správného zázemí pro své podnikání: nastavit správně prostor, mít správné vybavení, vytvořit správný tým, jasně delegovat zodpovědnosti, určit lídry a „vykolíkovat“ hřiště jejich působnosti. Dobře vytvořené zázemí je základem pro váš další postup vpřed. Bez zázemí se budete opět jen dřít a podnikání bude noční můrou.

ČERNÁK INTERIOR DESIGN www.akademiestesti.webs.com Blog: www.cernakinteriordesign.wordpress.com - klikněte ZDE JARNÍ ÚKLID Interiér vašeho domova či pracovního prostředí musí neustále odpovídat energiím času. Musí odpovídat energiím roku (dřevěný kůň a letící hvězda č. 4), dále pak energiím sezony (jaro) a měsíce (nyní vládne garant měsíce Zajíc). Pokud máte dobře nastavený interiér pro tento rok a jaro, velmi vám prospěje, když nyní přizpůsobíte interiér i novému garantovi – Zajíci. O Zajíci je známo, že nejdůležitější pro něj je právě jeho „nora“, tedy domov či pracovní místo. Zajíc podporuje energie jara, tj. začátky nového. S čím vám ale zajíc nejlépe pomůže je vytvořit i správné zázemí. Využijte tuto energii a vytvořte si prostředí, které bude ladit s jeho energií. V naší kultuře všichni dobře znáte pojem „jarní úklid“. Je to přesně ta nejsprávnější aktivita z hlediska interiéru pro toto období. Proto byste měli jarnímu úklidu věnovat velkou pozornost a nepodceňovat jeho důležitost. Jarní úklid musí začít odlehčením a otevřením prostoru. Proto musíte vše doma otevřít a všechny věci vyndat ze skříní, komod, šuplíků apod. Všechny skříně, zásuvky a poličky pořádně vytřete a nechte je vyvětrat. Všechny vyndané věci řádně projděte. Uvědomte si, že každá věc ve vašem životě znamená zároveň i zátěž. Proto je velmi důležité, abyste měli doma jen takové věci, které jsou pro vás užitečné a mají danou funkci, kterou využíváte. Pokud některé z věcí vám již neslouží a nepoužíváte je, pak je nutné tyto věci dát pryč. Pokud jsou funkční, je vhodné je někomu věnovat, prodat je v aukci apod. Pokud již funkční nejsou, pak jim poděkujte za jejich službu a vyhoďte je. Také se zamyslete, jestli pro svoji životní cestu nepotřebujete něco nového. Pokud ano, je nejlepší čas na obměnu právě tento měsíc. Služby ČERNÁK INTERIOR DESIGN si objednejte na dasa@byu.cz nebo telefonicky na 602 556 479 www.cernakinteriordesign.webs.com, Blog: www.cernakinteriordesign.wordpress.com

TAO TE ŤING Čtrnáctá kapitola Tao Te Ťing nám ukazuje, jak neustálé hledání „pravdy“ a zjišťování co a jak funguje je pro člověka zničující. Člověk nikdy nemůže změnit to, jak byl svět stvořen. Člověk není „Bůh“, aby mohl měnit jeho dílo. Člověk dostal do vínku vše, co bylo stvořeno. Bohem, Nebesy či jinou silou….., je jedno, jak ji nazýváme. Lidé se proto mají naučit využívat vše, co bylo stvořeno. Má umět starat se o stvořené a pečovat o všeobecné blaho všeho a všech. To je úkol člověka. Proto mu byla dána možnost myslet, proto je člověk spojením Jin a Jang. Lidé se musí naučit poznat zákony tohoto světa (vesmíru), přijmout je a žít s nimi v souladu. To je cesta člověka, to je cesta šťastného života. Kapitola 15 www.akademiestesti.webs.com Ti, kdo v dávných dobách prosluli jako mudrci, Byli nesmírně jemní, odtažití a obdivuhodně pronikaví, Byli tak hlubocí, že je můžeme jen stěží pochopit. Protože nejsme s to je plně poznat, Snažíme se je aspoň přibližně znázornit. Jak byli obezřelí! Jak ten, kdo v zimě přechází řeku. Jak byli ostražití! Jako ten, kdo se hrozí ze všech stran sousedů. Jak byli zdrženliví! Jako ten, kdo je hostem na návštěvě. Jak byli nevyzpytatelní! Jako tající tříšť ledu. Jak byli strozí! Jako holý peň stromu. Jak byli všeobsáhlí! Jako širé údolí. Jak byli nezbadatelní! Jako zkalená tůň. Kdo je schopen zkalené klidem zčistit A postupně vyjasnit? Kdo je schopen klidné pohybem vzrušit A postupně oživit? Kdo v sobě chrání toto Tao, Nedychtí být naplňován. Právě proto, že není přeplněn, Může se spotřebovávat, Aniž potřebuje obnovi. V této kapitole nás Starý Mistr učí správné míře. Hovoří o moudrých lidech, kteří věděli, jak přemíra je nebezpečná, jak kazí život, ničí zdraví a zkracuje život. Nadmíra čehokoliv spotřebovává naší energii. Proto jsou moudří lidé obezřetní ve svém životě. Protože využívali vše jen ve správné míře, žili neustále v harmonii. Žili vyrovnaný život. Vyrovnanost je základem zdraví i dlouhověkosti. Kdo takto žije, je šťastný a zdravý.

PŘEDPOVĚĎ PRO ČR – ENERGIE www.akademiestesti.webs.com Tento týden (od 24.2.) Tento týden se připravte na možné rychlé zvraty. Nic si tedy nedělejte z toho, že se vám nebude dařit to, co jste si naplánovali. Vaše představy se nemusí naplnit. Jediný den, kdy se můžete do něčeho většího pustit je čtvrtek. Pátek pak můžete věnovat zařizování různých věcí a administrativy. •PONDĚLÍ – LEOPARD 3-3-7 •Pondělí vám přichystá neurčitý začátek týdne. Buďte tedy připraveni na všechno. Nedělejte si žádné pevné plány. Raději se držte při zemi a nebuďte příliš nároční. Budete zklamaní. – Jídlo: Dnešní den je vhodný pro rodinnou hostinu. Dejte si dobré rodinné jídlo a vychutnejte si ho v kruhu velké rodiny. •ÚTERÝ – KONDOR 2-4-8 •Dnešní den je vhodný pro diskutování a přemítání o velkých plánech, pro filozofické diskuze, intelektuální činnost. Nezabývejte se dnes přízemními věcmi. Využijte tuto energii pro velký nadhled a pohled do daleké budoucnosti. – Jídlo: Dnes si udělejte čas jen pro svého partnera a vychutnejte si společně něco hodně rozmanitého. Jděte do restaurace a objednejte si několik různých chodů. •STŘEDA – BUVOL 1-5-9 •Ve středu se dejte do něčeho, co vyžaduje hodně energie, síly, vytrvalosti a důslednosti. Dnes můžete posunout své velké dílo o kus dál. Nenechte ze svést ze své cesty. Jděte neohroženě za svým cílem a dosáhnete toho, co si přejete. – Jídlo: Dnešní den je nejvíce o vás samotných. Proto i jídlo musí být takové, které potěší hlavně vás. Důležité je, aby bylo jednoduché. Dnes raději jedna porce od jednoho jídla, než mnoho různých chodů. •ČTVRTEK – NETOPÝR 9-6-1 •Čtvrtek bude dosti nevyzpytatelný. Proto není dobré se dnes pouštět do něčeho „napevno“. Dnes se vše může měnit z hodiny na hodinu. Nemělo by vás to ale deprimovat, naopak, využívejte variabilitu dnešního dne a užívejte si tyto změny. Neměli byste se dnes nudit. Vše řešte s lehkostí a změnám se přizpůsobte. Bude to tak pro vás lepší. – Jídlo: Dnešní lehčí a dost nevázané energie využijte k jídlu ve společnosti. Ideální den na „tour de restaurant“. Měňte restaurace a bary a v každém si vychutnejte něco jiného. Bavte se  •PÁTEK - KRYSA 8-7-2 •V pátek se můžete věnovat vyřizováním různých administrativních záležitostí, vyplňováním dotazníků, formulářů, návštěvě úřadů apod. Dobrý den pro vyřízení záležitostí v bance. Je to pochůzkový den. – Jídlo: Protože dnešní den může být náročný na neustálé pobíhání sem a tam, bylo by dobré jíst naopak v klidu. Nejlépe doma. Ale protože energie jsou aktivní, můžete vyzkoušet nějaké nové jídlo. •SOBOTA – NETOPÝR 7-8-3 •Sobota má podobné energie jako čtvrtek. Proto nebuďte nevrlí, že se vše nenadále mění. – Jídlo: Dnešní jídlo může být obdobné, jako v pátek. •NEDĚLE – KRYSA 6-9-4 •I neděle má poměrně aktivní energie. Stejně jako pátek, i dnes se můžete zabývat malými věcmi, sbíráním informací, surfováním po netu, nebo si udělat radost nákupy v obchodním centru.  – Jídlo: Nedělní jídlo opět spojte se společností. Jděte s přáteli ven a společně si pochutnejte na něčem dobrém. Nejde tak o jídlo, jako o dobrou společnost a náladu.

Add a comment

Related presentations