2008 10, Gazeta.Pl, Drivery I Bariery Reklamy Internetowej W Ramach Brief Index

50 %
50 %
Information about 2008 10, Gazeta.Pl, Drivery I Bariery Reklamy Internetowej W Ramach...

Published on March 17, 2009

Author: internetstats

Source: slideshare.net

październik 2008 Przygotowała Kinga Soczewka Koordynacja: Kuba Antoszewski BRIEF INDEX - wyniki dziewiętnastej fali badania

Metodologia Badanie realizowane jest za pomocą wywiadów telefonicznych przez instytut MillwardBrown SMG/KRC. Respondenci, to eksper ci w dziedzinie mediów i reklamy, których o udzia ł w badaniu poprosi ł magazyn Brief. Osoby te stanowi ą panel ekspercki - biorą udział w kolejnych falach naszego przedsi ę wzi ę cia W razie potrzeby panel ten uzupełniany jest przez kolejne osoby wskazane przez Brief. Wielkość próby- 86 osób . Ostatnia fala badania przeprowadzona została w dniach 15-28.10. 200 8

Badanie realizowane jest za pomocą wywiadów telefonicznych przez instytut MillwardBrown SMG/KRC.

Respondenci, to eksper ci w dziedzinie mediów i reklamy, których o udzia ł w badaniu poprosi ł magazyn Brief.

Osoby te stanowi ą panel ekspercki - biorą udział w kolejnych falach naszego przedsi ę wzi ę cia

W razie potrzeby panel ten uzupełniany jest przez kolejne osoby wskazane przez Brief.

Wielkość próby- 86 osób .

Ostatnia fala badania przeprowadzona została w dniach 15-28.10. 200 8

BRIEF INDEX

BRIEF INDEX a wskaźnik koniunktury w przemyśle

BRIEF INDEX 50-stagnacja

OBECNA SYTUACJA I OCZEKIWANIA

Jak ocenia Pan(i) obecną sytuację na rynku mediów i reklamy?

Na rynku reklamy i mediów panuje rodzaj niepewności i oczekiwania związany z sytuacją na rynkach finansowych. Z jednej strony rosnące wydatki na reklamę Z drugiej wstrzymywane są projekty i zamrażane budżety „ Jest wciąż przed krachem związanym z tym co się dzieje na rynkach finansowych, co będzie miało przełożenie na media i reklamę.” „ Jeszcze nie widać pierwszych takich silnych oznak kryzysu, nadal wydatki klientów są wyższe w porównaniu do tego samego okresu w poprzednim roku i jeszcze nie widać nadchodzącego spowolnienia.” „ W ciągu dwóch tygodni przez te zawirowania na rynkach finansowych, tak jakby przetrzymanie pewnych projektów czyli nie wyrzucenie ich na rynek tylko czeka rynek na to co się stanie.” „ Wydatki reklamowe w dalszym ciągu rosną, jest to wynik dwu cyfrowy, także na razie jest dobrze.” „ Mimo kryzysu nie czuję zmiany na gorsze.” „ To co się dzieje z krachem finansowym, bankami kredytami, pieniędzmi ja odczuwam u niektórych klientów, którzy informują mnie, że np budżet został zamrożony, zlecenie zostało wstrzymane, jest nerwowość.” ,

Na rynku reklamy i mediów panuje rodzaj niepewności i oczekiwania związany z sytuacją na rynkach finansowych.

Z jednej strony rosnące wydatki na reklamę

Z drugiej wstrzymywane są projekty i zamrażane budżety

„ Jest wciąż przed krachem związanym z tym co się dzieje na rynkach finansowych, co będzie miało przełożenie na media i reklamę.”

„ Jeszcze nie widać pierwszych takich silnych oznak kryzysu, nadal wydatki klientów są wyższe w porównaniu do tego samego okresu w poprzednim roku i jeszcze nie widać nadchodzącego spowolnienia.”

„ W ciągu dwóch tygodni przez te zawirowania na rynkach finansowych, tak jakby przetrzymanie pewnych projektów czyli nie wyrzucenie ich na rynek tylko czeka rynek na to co się stanie.”

„ Wydatki reklamowe w dalszym ciągu rosną, jest to wynik dwu cyfrowy, także na razie jest dobrze.”

„ Mimo kryzysu nie czuję zmiany na gorsze.”

„ To co się dzieje z krachem finansowym, bankami kredytami, pieniędzmi ja odczuwam u niektórych klientów, którzy informują mnie, że np budżet został zamrożony, zlecenie zostało wstrzymane, jest nerwowość.”

,

Czy w ciągu najbliższych 3 miesięcy spodziewa się Pan(i), że sytuacja na rynku mediów i reklamy...?

Pogorszenie sytuacji w branży reklamy i mediów nastąpi, zdaniem badanych, w konsekwencji kryzysu finansowego na świcie; „ Z powodu ogólnej paniki na rynku finansowym i prawdopodobnie przeniesie się to na naszą branżę.” „ To będzie związane z kryzysem, z recesją która już na zachodzie jest odczuwalna, a u nas pewnie ze względu na powiązania podmiotów no i kryzys na rynku finansowym, raczej będzie odczuwalna wkrótce.” „ Rynek finansowy będzie miał duży wpływ na rynek reklamy, bo jeżeli chodzi o media to jakoś radykalnie to się nie zmieni.” „ Jest to kwestia kryzysu kredytowego, gospodarczego na świecie. W tej chwili ja widzę, że większość firm już rozważa zmniejszanie budżetów i ograniczenie budżetów marketingowych, a jestem święcie przekonany że za 2-3 miesiące to już nie będzie rozważanie, tylko cięcie budżetów marketingowych.” „ Wynika z tego o czym się mówi w mediach, że gospodarki wszystkich krajów są w kryzysie, akcje idą w dół. To gdzieś dotknie i naszą branżę tzn. najłatwiej jest ciąć wydatki na reklamę, na marketing.”

Pogorszenie sytuacji w branży reklamy i mediów nastąpi, zdaniem badanych, w konsekwencji kryzysu finansowego na świcie;

„ Z powodu ogólnej paniki na rynku finansowym i prawdopodobnie przeniesie się to na naszą branżę.”

„ To będzie związane z kryzysem, z recesją która już na zachodzie jest odczuwalna, a u nas pewnie ze względu na powiązania podmiotów no i kryzys na rynku finansowym, raczej będzie odczuwalna wkrótce.”

„ Rynek finansowy będzie miał duży wpływ na rynek reklamy, bo jeżeli chodzi o media to jakoś radykalnie to się nie zmieni.”

„ Jest to kwestia kryzysu kredytowego, gospodarczego na świecie. W tej chwili ja widzę, że większość firm już rozważa zmniejszanie budżetów i ograniczenie budżetów marketingowych, a jestem święcie przekonany że za 2-3 miesiące to już nie będzie rozważanie, tylko cięcie budżetów marketingowych.”

„ Wynika z tego o czym się mówi w mediach, że gospodarki wszystkich krajów są w kryzysie, akcje idą w dół. To gdzieś dotknie i naszą branżę tzn. najłatwiej jest ciąć wydatki na reklamę, na marketing.”

Opinie na temat rynku mediów i reklamy-porównanie fal-opinie „zdecydowanie/raczej zgadzam się”.

PODSUMOWANIE Poziom BriefIndexu znacząco spadł. Obecnie wynosi 85,0 i jest najniższy od 2004 roku. Znaczący spadek ocen odnotowano przede wszystkim w postrzeganiu przyszłości. 40% badanych prognozuje pogorszenie się sytuacji na rynku reklamy i mediów w ciągu najbliższych 3 miesięcy, podczas gdy okres przedświąteczny zawsze charakteryzował się optymistycznym spojrzeniem w przyszłość. Znacząco pogorszyła się ocena klimatu do wchodzenia na rynek nowych firm oraz jednocześnie wzrosło nastawianie firm na redukcję kosztów. Obecnie rynek wydaje się być w fazie oczekiwania i niepewności. Na razie reakcją na kryzys na rynkach finansowych jest wstrzymanie, zamrożenie niektórych projektów. Natomiast eksperci oczekują, że zawirowania na rynku finansowym na całym świecie w niedługiej przyszłości przełożą się na pogorszenie sytuacji rynku reklamowego i mediowego także w Polsce.

Poziom BriefIndexu znacząco spadł. Obecnie wynosi 85,0 i jest najniższy od 2004 roku.

Znaczący spadek ocen odnotowano przede wszystkim w postrzeganiu przyszłości.

40% badanych prognozuje pogorszenie się sytuacji na rynku reklamy i mediów w ciągu najbliższych 3 miesięcy, podczas gdy okres przedświąteczny zawsze charakteryzował się optymistycznym spojrzeniem w przyszłość.

Znacząco pogorszyła się ocena klimatu do wchodzenia na rynek nowych firm oraz jednocześnie wzrosło nastawianie firm na redukcję kosztów.

Obecnie rynek wydaje się być w fazie oczekiwania i niepewności.

Na razie reakcją na kryzys na rynkach finansowych jest wstrzymanie, zamrożenie niektórych projektów.

Natomiast eksperci oczekują, że zawirowania na rynku finansowym na całym świecie w niedługiej przyszłości przełożą się na pogorszenie sytuacji rynku reklamowego i mediowego także w Polsce.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA W INTERNECIE

Najbardziej atrakcyjne części portali internetowych Które części portali internetowych są Pana(i) zdaniem obecnie w Polsce najbardziej atrakcyjne marketingowo? Proszę wymienić nie więcej, niż 3. (nie czytać listy zaznaczyć odpowiedzi respondenta lub wpisać inne) Serwisy informacyjne Serwisy biznesowe/ finansowe Serwisy o rozrywce Serwisy społecznościowe Fora Strony główne portali Serwisy dla kobiet Serwisy o sporcie Serwisy gospodarcze i ekonomiczne Blogi Wyszukiwarka Sklepy internetowe Serwisy pogodowe Serwisy o turystyce Serwisy o stylu życia Serwisy dla rodziców Serwisy polityczne Serwisy o pracy Inne Nie wiem / trudno powiedzieć

Reklama internetowa – drivery i bariery drivery bariery rosnąca penetracja Internetu / jakość usług internetowych precyzyjne targetowanie reklam efektywność kosztów nowoczesny kanał komunikacji/ problemy ze znalezieniem miejsca w mediach tradycyjnych różne, atrakcyjne formy reklamy, interaktywność elastyczność/ szybkość planowania i dotarcia inne trudno powiedzieć niezrozumiałe, zmonopolizowane, brak badań skuteczności reklamy w internecie natrętność reklamy, inwazyjność ograniczony zasięg konserwatyzm reklamodawców, brak przekonania do tego medium mała skuteczność brak profesjonalizmu/ brak znajomości możliwości tego medium cena w relacji z innymi mediami mniejszy prestiż inne żadne trudno powiedzieć

Add a comment

Related presentations

Related pages

2008 10, Gazeta.Pl, Drivery I Bariery Reklamy Internetowej ...

Download 2008 10, Gazeta.Pl, Drivery I Bariery Reklamy Internetowej W Ramach Brief Index
Read more

Brief: Ludzie Roku Brief 2011 - Documents

... BRIEF ... które w ciągu ostatnich 12, ... 2008 10, Gazeta.Pl, Drivery I Bariery Reklamy Internetowej W Ramach Brief Index
Read more

Kinga Soczewka - Informacje o osobie wraz ze zdjęciami ...

... bezpłatne informacje o osobie w wyszukiwarce ... 2008 10, Gazeta.Pl, Drivery I Bariery Reklamy Internetowej ... Kuba Antoszewski BRIEF INDEX ...
Read more

Marketing internetowy – Wikipedia, wolna encyklopedia

... według badań Gemiusa najbardziej znaną formą reklamy internetowej jest ... W ramach systemu Cost Per ... serwerów reklam w roku 2008 z danymi w ...
Read more

Brief :: marketing i sprzedaż | reklama | media | pr |

... kreatywnych w biznesie magazynu „Brief”, w ramach którego ... TOP 10 stron WWW ... 2008, ubiegłoroczny zdobywca 14. miejsca w ...
Read more

Wyszukiwarka Google – Wikipedia, wolna encyklopedia

W kwietniu 2008 roku usługa została dostosowana dla polskich ... Reklamy Na stronie wyników ... Kilka wersji językowych udostępniono w ramach żartu ...
Read more

Witamy na Facebooku. Zaloguj się, zarejestruj się lub ...

... akceptujesz nasz Regulamin oraz potwierdzasz zapoznanie się z Zasadami dotyczącymi danych, w tym z Zasadami stosowania plików cookie. ...
Read more

Nie bez kłopotów w 4. rundzie FA Cup. Arsenal 2-1 Burnley

... że potrafią być kreatywni i pewni swoich możliwości dość szybko obejmując prowadzenie w dzisiejszym ... 27.10.2015; 06:26 Eryk ... Reklamy ...
Read more