20 patarimų kaip pasiruoošti sėkmingam pokalbiui dėl darbo

50 %
50 %
Information about 20 patarimų kaip pasiruoošti sėkmingam pokalbiui dėl darbo
Career

Published on February 28, 2014

Author: ritakaravaitiene

Source: slideshare.net

Description

Sužinokite kaip tinkamai pasiruošti pokalbiui dėl darbo, pvz. kada atvykti, kaip apsirengti, kokius klausimus jums užduos ir t.t.

Kaip tinkamai pasiruošti pokalbiui dėl darbo 20 patarimų

1. Nevėluokite į susitikimą Iš anksto pasidomėkite kur įsikūrusi įmonė, apgalvokite kiek laiko reikės nuvykti į sutartą vietą. Jei vėluojate paskambinkite ir informuokite, bet tegul vėlavimo priežastis skamba įtikinamai. Vėlavimas gali būti suprastas kaip nemokėjimas organizuoti savo laiko.

2. Neatvykite ir LABAI per anksti pvz. valanda anksčiau, nes galite sudaryti visiškai neturinčio ką veikti ir nemokančio planuoti savo laiko žmogaus įspūdį. Jei atvykote per anksti geriau susiraskite kokį užsiėmimą neinant į biurą /susitikimo vietą. Priimtiniausias variantas pasirodyti 5-10 min. anksčiau nei sutarta.

3. Pasitinka pagal rūbą, išlydi pagal protą Į pokalbį atvykite tvarkingai apsirengę. Jūsų stilius turi atitikti Jūsų amžių, pareigas į kurias pretenduojate ir įmonę į kurią vykstate. Sudaryti gerą pirmą įspūdį turite tik vieną galimybę.

4. Švara ir tvarka Ne tik apranga turi būti tvarkinga, bet ir… turėtų būti nenukramtyti nagai, nesusiriebalavę plaukai, ar neaišku koks šedevras ant galvos, neiššaukiantis makiažas, tvarkinga avalynė ir t.t. Į pokalbį dėl darbo nereikėtų ateiti su pilnomis rankomis visokių maišelių.

5. Ką veikiate kol laukiate Greičiausiai biure Jus pasitiks administratorė. Nenuvertinkite jos rolės. Jums išėjus vadovas gali pasiteirauti jos nuomonės apie jus, kokį įspūdį sudarėte, ką veikėte kol laukėte susitikimo. Nusirenkite ir pasikabinkite lauko drabužius. Atsisėskite. Nepradėkite telefoninių pokalbių.

6. Rankos paspaudimas Jums turėtų ištiesti ranką pasisveikinimui, atsakykite į rankos paspaudimą panašia jėga. Tvirtas paspaudimas visada geriau vertinamas, negu suglebęs ir dar drėgnos rankos paspaudimas. Nepersistenkite. Mandagumo frazės čia tikrai nepakenks.

7. Einame paskos Jus vedasi į pokalbių kambarį / kabinetą. Pasistenkite per daug neatsilikti, bet ir neikite pirmas.

8. Papasakokite apie save Kad ir kaip būtų neįdomu, bet visų pirma ko Jūsų gali paprašyti, tai papasakoti apie save. Trumpai. Prieš einant į pokalbį dėl darbo galite mintyse parepetuoti pasakojimą apie save. Nuo ko pradėsite? Ką svarbu paminėti, o ko ne? Pagalvokite ar Jums pačiam patiktų tokio tipo pasakojimas.

9. Nepatogūs klausimai Nusiteikite ir tam, kad Jums tikrai užduos “nepatogius” klausimus, pvz. Kodėl išėjote iš darbo? Teks paaiškinti kiekvieno darbo keitimo priežastis. arba pvz. Kas jums nepatiko ankstesniame darbe?

10. Išėjimo iš darbo priežastys Vardindami išėjimo iš darbo priežastis neverskite visos kaltės buvusiam darbdaviui, kolektyvui ar įmonės politikai. Apskritai išėjimo iš darbo priežastis reikėtų gerai apgalvoti, kad Jūsų paaiškinimas nevirstų prokuroro kaltinamąja kalba.

11. Asmeninės savybės Būkite pasiruošę atsakymus ir į tokius klausimus: “Jūsų stipriosios savybės”, “Jūsų silpnosios savybės”. Nereikia meluoti ir vardinti tai kas Jums nebūdinga. Būtinai akcentuokite tas savybes, kurios tiktų būsimo darbo specifikai, o savo silpnybes paverskite stiprybėmis.

12. Kalbėjimo tempas Nepertraukinėkite vadovo. Neskubėkite atsakinėti į klausimą, kol jo pilnai nesuformulavo. Atsakinėkite trumpai, aiškiai ir į temą. Jei į užduotą klausimą nežinote kaip atsakyti, pakartokite klausimą, taip turėsite galimybę pagalvoti.

13. Ironija? Per dažnai (o jei dar ir ne vietoj) naudojamas sarkazmas, ironija ar anekdotų pasakojimas Jums tikrai nepridės vertės.

14. Melo trumpos kojos Apskritai pasistenkite nemeluoti. Pasitaiko tokių kandidatų, kurie ateina į pokalbį su keista siekiamybe – apgauti darbdavį. Kartais kandidatams iš tikrųjų pavyksta apgauti darbdavį. Kartais tiesa išlenda labai greitai, per pirmas darbo savaites, o kartais po kelių mėnesių, kai įmonei padaromi realiai apčiuopiami nuostoliai. Rekomendacijos toks kandidatas tikrai negaus.

15. Rekomendacijos Vykdami į pokalbį dėl darbo turėkite galinčių jus rekomenduoti buvusių vadovų kontaktus. Jei patiksite darbdaviui, jis greičiausiai norės pasitikrinti savo susidariusią nuomonę apie Jus.

16. Akių kontaktas Pokalbio metu palaikykite akių kontaktą. Jei sunku žiūrėti pašnekovui tiesiai į akis, žiūrėkite jam tarp akių. Visi kraštutinumai: nuleistos akys, akių vartymas išgirdus klausimą, spoksojimas nemirksint – pašnekovui sukels įtarimų ir abejonių.

17. Neverbalinė kalba Neužsiblokuokite nuo pašnekovo sukryžiuodami rankas ar užsidėdami koją ant kojos Jūsų sėdėjimo poza turėtų reikšti “aš susidomėjęs”, o ne “aš su jumis nesutinku” arba “man neįdomu / nuobodu” Jūsų veido išraiška turėtų būti “mielai atsakysiu į jūsų klausimus”, “man malonu dėl mūsų susitikimo”, o ne “greičiau namo”, “nieko nesuprantu ką sakot”, “neklausinėkit nesąmonių”. Tokie atsakymai, kaip “ taip, “ne”, “nežinau” reikalauja papildomo paaiškinimo. Nerimastingumas, perdėtas emocingumas ar gestikuliacija išduoda Jūsų susijaudinimą.

18. Apie įmonę Vadovas gali pasidomėti ką Jūs žinote apie įmonę, jos veiklą, struktūrą. Gali paprašyti, kad papasakotumėt kaip jūs įsivaizduojate pozicijos, į kurią pretenduojate darbo specifiką. Prieš einant į pokalbį dėl darbo pasidomėkite įmonės veikla, paslaugomis, padaliniais, istorija, pozicija rinkoje, konkurentais ir pan..

19. Klausimai darbdaviui Kai Jums leis užduoti klausimus, nepulkite klausinėti apie atlyginimo dydį ar priedų sistemą. Darbdavys dar tik renkasi tinkamą kandidatą ir tikisi sulaukti Jūsų susidomėjimą įmone bei siūloma pozicija reiškiančių klausimų. Neturite klausimų? Pasakykite, kad pokalbio metu gavote pakankamai informacijos apie įmonę ir darbo pobūdį.

20. O toliau? Padėkokite už skirtą laiką. Pasiteiraukite apie tolimesnę atrankos eigą ir kada galite tikėtis sulaukti skambučio.

Patarimai CV, motyvacinio laiško pavyzdžius, darbo paieškos patarimus rasite čia. Su geriausiais linkėjimais, CV-Online – tavo karjeros partneris

Add a comment

Related presentations

Tyrone  aurelio

Tyrone aurelio

November 10, 2014

CONOCE LO QUE LLEVO DENTRO

E portfolio-1

E portfolio-1

November 10, 2014

E-Portfolio

John's presentation to EMBA students on knowledge work, the innovation ethics and ...

Looking for an icebreaker that helps team members learn more about each other, imp...

Quantas vezes você pensou sobre diferentes formas de conseguir ter mais foco. São ...

Os segredos do sucesso - Dale Carnegie O livro de Dale Carnegie "Como Ganhar Ami...

Related pages

20 patarimų, kaip pasiruošti sėkmingam pokalbiui dėl darbo ...

20 patarimų, kaip pasiruošti sėkmingam pokalbiui dėl darbo. Paskelbta: 24. Apr 2014 Autorius: Rita Karavaitiene
Read more

Naudingi patarimai. Darbas. 20 patarimų dėl darbo

20 patarimų dėl darbo. ... Artėjant metiniam pokalbiui, ... Kaip pasirengti darbo paieškoms? Užsitikrinkite rekomendacijų.
Read more

Pokalbis Dėl Darbo | CV Online blog

Pasiruošimas pokalbiui dėl darbo nuo A iki Z; ... 20 patarimų, kaip pasiruošti sėkmingam pokalbiui dėl darbo. Paskelbta: April 24th, 2014 Autorius: ...
Read more

10 patarimų kaip valdyti stresą ir pasiruošti darbo pokalbiui

10 patarimų kaip valdyti stresą ir ... ypatingai didelį nerimą dėl darbo ... pasiekti likus 15/20 minučių iki darbo pokalbio ...
Read more

20 patarimų kur ir kaip reikėtų ieškoti gero darbo

20 patarimų kur ir kaip reikėtų ieškoti gero darbo. 1. ... pakvies Jus pokalbiui dėl darbo ar ne. ... Pokalbo dėl darbo klaidos: 8.
Read more

20 profesionalų patarimų, norinčioms padaryti sėkmingą ...

20 profesionalų patarimų, ... Visuomet būk pasiruošusi darbo pokalbiui ... Visuomet juos vertink kaip neįkainojamą galimybę dėl poros priežasčių.
Read more

Pokalbis su darbdaviu – kaip būti sėkmingam? | CVbankas.lt

... kaip būti sėkmingam? ... Siūlome Jums keletą konkrečių patarimų, kaip sėkmingai pasirengti ... Darbo laikas: I-IV 8.20—18.00; V 8.20—17 ...
Read more

20 patarimų, kur ir kaip ieškoti gero darbo | ve.lt

20 patarimų, kur ir kaip ieškoti gero darbo ... Nuo to, kaip Jūs kalbėsite, gali priklausyti, pakvies Jus pokalbiui dėl darbo ar ne. Verslo banga.
Read more