Зима - пора небезпечна

57 %
43 %
Information about Зима - пора небезпечна

Published on January 5, 2017

Author: library_darnitsa

Source: slideshare.net

1. Централізована бібліотечна система Дарницького району Бібліотека №156 Рекомендаційна пам’ятка м. Київ - 2017

2. Зима – це радість, лижі, сміх, Це ковзанка, це гірка, сніг. Фортеці, сніжки – це розваги! В зимі свої є переваги. Але дорога, безперечно, Зимою дуже небезпечна, Тому що слизько всім на втіху, Та водієві не до сміху. Дорога, як каток, блищить, Машину тут не зупинить. З гори, як на санках несеться, Під гірку вже й не добереться. В зимовий час, та що й казати, Дорогу треба посипати, Усе робити до пуття, Щоб відбувалося тертя. А пішоходи – пильні будьте, Дорожніх правил не забудьте! Н Красоткіна

3. Будьте обережні взимку! *Ніколи не катайтеся на водоймищі на ковзанах та санчатах. Стережіться тонкого льоду або ополонки. *Не беріть сніг та бурульки до рота, можна швидко захворіти. *Граючи у сніжки, не кидайте їх в обличчя. *Не спускайтеся на санчатах, лижах проїжджою частиною дороги. * Не катайтеся на санчатах, лижах проїжджою частиною дороги. *Катаючися на ковзанах та санках, не чіпляйтеся за машину, яка їде. *Не перебігайте вулицю в недозволених місцях. Обережно, бурульки! Падаючи, бурульки можуть травмувати перехожих. Падіння снігу або льоду з даху може привести не тільки до сильного удару, але й смерті. Вгадати той самий момент, коли бурулька вирішить, що висіти їй набридло, неможливо. Щоб не стати жертвою крижаних бурульок: *не ходіть під дахами будівель, а також під балконами, де є навислі бурульки; * не заходьте за межі встановлених огорож, а в місцях їх відсутності зверніть увагу на наявність бурульок на дахах будинків.

4. Правила поведінки під час ожеледиці *Ходіть не поспішаючи, ступайте на всю підошву. Руки мають бути вільними. Пам’ятайте, що поспіх збільшує небезпеку під час ожеледиці, тому виходьте із будинку заздалегідь. *У разі порушення рівноваги швидко присядьте – це найбільший шанс утриматися на ногах. *Не тримайте руки в кишенях: це збільшує можливість не тільки падіння, а й тяжких травм. *Обходьте люки: як правило, вони вкриті льодом. Крім того, люки можуть бути погано закріплені, що збільшує ризик травмування. *Ідучи тротуаром, не йдіть близько до проїжджої частини дороги. Існує небезпека послизнутися і впасти під колеса автомобіля, що проїжджає. *Під час ожеледиці не перебігайте проїжджу частину дороги. Пам’ятайте, що через ожеледицю значно збільшується відстань гальмівного шляху. *Якщо ви впали і за деякий час відчули біль у голові й суглобах, нудоту – терміново зверніться до лікаря. Перша медична допомога при травмах Травма – це будь-яке пошкодження, легке ( забій, синяк) або важке (рана, перелом). Якщо травма важка, необхідно негайно викликати лікаря! Якщо поруч із вами нікого не має, першу допомогу треба відразу надати собі самостійно! Якщо ви забилися або вдарилися і з носа йде кров, треба сісти і закинути голову, спокійно посидіти кілька хвилин, дихати через рот. Щоб було легше дихати, можна розстебнути комір сорочки.

5. На перенісся можна покласти щось холодне, наприклад, вологу ганчірку, або шматок льоду, снігу, загорнуті в носову хустку. Холод допоможе швидше зупинити кров. Можна сильно затиснути пальцями ніс на 3-5 хвилин. Якщо кров не зупиняється дуже довго, необхідно терміново звернутися до лікаря, але перед цим зробити тампон – згорнути в трубочку шматок чистого бинта чи вати. Потім закласти тампон у ніздрю, з якої йде кров. Якщо удар припав на руку або ногу, груди або живіт, потрібно швидше покласти холод на забите місце, щоб зменшити набряк. Якщо вдарилися головою, можливий струс мозку. Ви зрозумієте це, бо у вас болітиме і паморочитиметься голова, руки і ноги стануть ватяними, а обличчя спітніє, потрібно на уражене місце покласти холодний компрес, лягти, розстібнути комір сорочки.

Add a comment

Related pages

Renault Ukraine - Незважаючи на свою казковість, зима ...

Незважаючи на свою казковість, зима — небезпечна і непередбачувана пора року.
Read more

Зима чудова пора ... - nauch.com.ua

Зима - чудова пора відпочинку на льоду. ... Найбільш небезпечна крига – перша та остання, ...
Read more

Біологічний калейдоскоп

Зима для них не казкова, а смертельно небезпечна пора.
Read more

Міфи про зимове водіння: як не потрапити в ДТП

Зима — особливо небезпечна пора для автолюбителів. Про правила безпеки, якими власникам ...
Read more

"Мудрогелики!": Правила безпеки на льоду

Зима - чудова пора відпочинку на льоду. ... Найбільш небезпечна крига – перша та остання, ...
Read more

Бібліографічні видання

Рекомендаційна пам’ятка "Зима - пора небезпечна" Рекомендаційна пам’ятка "Різдвяна ...
Read more

Правила поведінки на льоду - Тихонівська загальноосвітня ...

Зима - чудова пора відпочинку на льоду. Скільки радощів вона приносить! Забави на ковзанах ...
Read more

«Зима – красуня , біла чарівниця

По – перше , що таке зима? Зима - це пора року , ... Але канікули – це ще і дуже небезпечна пора.
Read more

«Зима – красуня, біла чарівниця! В ній стільки дива ...

По – перше , що таке зима? Зима - це пора року , ... Але канікули – це ще і дуже небезпечна пора.
Read more