100 vjetori i pavarsise

67 %
33 %
Information about 100 vjetori i pavarsise
Books

Published on March 10, 2014

Author: algidamesiti

Source: slideshare.net

Ese per 100 vjetorin e pavarsise… Pergatiti:anisasela@hotmail.com 100 VJETORI I PAVARSISE… Ditet me te medha ne histori mbeten ato ne te cilat del ne pah respektimi dhe madherimi,ne te cilen heshtin lufterat dhe konfliktet. Kaluan plot 100 vjet qe Shqiperia u shpall shtet I pavarur dhe ne gjithashtu te pavarur. Ju desh nje kohe dhe perpjekje e madhe per ta fituar pavarsine,por me perpjekjet qe ata bene ia arriten qellimin duke shpallur Shqiperine te pavarur. Heroi yne kombetare se bashku me ushtaret e tij me atdhetaret shqipetare arriten te perballonin shume luftera edhe pse pushtuesit zbarkonin edhe ne trojet shqipetare per ta pushtuar ate,sepse ky ishte qellimi I tyre te pushtonin shqiperine,por me e rendesishmja ishte detyra e shqipetareve qe te mos I lejonin pushtuesit te pushtonin vendin. E mbas gjithe perpjekjeve dhe deshires me te madhe qe populli shqipetare kishte 'Shpalljen e pavarsise ne vend' me 28 Nentor 1912 u ngrit flamuri kuq e zi me shqiponjen 2-krenare,I cili ishte simbol I pavarsise se Shqiperise. Qe nga ajo kohe e deri ne ditet e sotme kemi nje shqiperi te pavarur,te lire.Kemi shqipetare qe gezojne tashme lirine dhe pavarsine e tyre si dhe cdo te drejte te tyre. Ne kete forme zemrat dhe mendjet e shqipetareve harmonizohen dhe rehatohen me njera tjetren… GEZOJME SE BASHKU 100 VJETORIN E PAVARSISE…

Add a comment

Related presentations

Related pages

Me fat 100 vjetori i Pavarësisë së Shqipërisë

Me fat 100 vjetori i Pavarësisë së Shqipërisë. Njëqind vjet më parë, më 28 nëntor 1912, në Vlorë shpallet pavarësia e Shqipërisë.
Read more

Ylli Baka ft Ansambli Cipini - 100 vjetori pavarsise ...

Trimi Luftetare (Ismail Qemail e Isa Boletini) - Ansambli Cipini (Tomorr Lelo, Nazif Cela) - Duration: 4:56. Labi Vlonjati 162,756 views
Read more

Ylli Baka ft. Ansambli Cipini - 100 Vjetori i pavarsise ...

Want to watch this again later? Sign in to add this video to a playlist. AlbatradePlus (c
Read more

100-Vjetori i Pavarësisë | Facebook

100-Vjetori i Pavarësisë. 345 likes · 1 talking about this. Faqja Zyrtare për festimet e 100-Vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë
Read more

100-Vjet Pavarësi - Wikipedia

100 vjet Pavarësi e Shqipëris ... . 100 vjetori i flamurit kombëtar shqiptar do të shënohet në mënyrë institucionale edhe në Maqedoni.
Read more

100 vjetori i pavarsise (Ylli Baka) - Video Dailymotion

Δείτε το βίντεο «100 vjetori i pavarsise (Ylli Baka)» που ανέβασε ο oparaku στο Dailymotion.
Read more

Ylli Baka - 100 Vjetori Pavarsise - teksteshqip.com

Teksti dhe videoklipi i kenges 100 Vjetori Pavarsise nga Ylli Baka. Vizitoni portalin teksteSHQIP.com per me shume tekste dhe klipe shqiptare.
Read more

Titulli: 100 vjetori pavarsi - YourLiterary.com

100 vjetori I pavarsise eshte nje feste per te tere shqiptaret hu festooned te genial 100 Vjetorin e Pavaresise athere gezuar qe te gjitheve jua them me ...
Read more

100 Vjetori i Pavarësisë | Facebook

100 Vjetori i Pavarësisë. 907 likes · 2 talking about this. Pavarësia e Shqipërisë Etnike 28 Nëntor 1912
Read more

Deklarata e Pavarësisë së Shqipërisë - Wikipedia

Shpallja e Pavarësisë së Shqipërisë (Deklarata) Shpallja e Pavarësisë së Shqipërisë (Kuvendi)
Read more